Plochá x pultová střecha

Hezký den, rozhodujeme se mezi pultovou a rovnou střechou. Chceme pasiv, 2 plnohodnotná patra, půdorys domu cca 8 x 11 m. Původně jsme byli pro rovnou (cena, realizace svépomocí, nižší tepelné ztráty, pochozí, případně možnost zelené střechy/fotovoltaiky). Pak jsme ale zjistili, že to cenově asi nebude takové terno, když budeme chtít nějakou kvalitní variantu ( = aby nezatékalo) a vezmeme v úvahu i to, že 2. strop musí být nosný. Jsme z Liberce, takže nějaký sníh tu v zimě napadne, z hlediska údržby by byla jednodušší pultová. Jsme co se týče střech docela laici, chtěla bych se tedy zeptat, jak jste řešili, jak to vychází cenově (chápu, že to je dost individuální, ale alespoň orientačně, budu ráda za názor někoho, kdo má lepší přehled, případně rozpočet od někoho, kdo nedávno stavěl/chystá se) a nějaká další zásadní pro a proti, co nám třeba unikají. Předem děkuju :)
Odpovědět
@l_fifi My jsme to řešili před 2 lety a cenově byla pultová střecha na polovině proti ploché. Máme půdorys 9x12 a střecha vyšla do 200 tisíc (tesařina / klempířina). Měl jsem i konkurenční nabídky a všechny byly do 250 tisíc. Další náklady (50 tisíc) budou samozřejmě se zateplením.
Odpovědět
Profilova fotka
Take jsme puvodne meli projekt na rovnou strechu, cena 1 mil. 🙄 Nakonec jsme sli do pultove vaznikove strechy, plech Ruukki, cena 450 tis. Mame ale bungalov, takze vetsi plochu 😉
Odpovědět
řešili jsme taky, původně jsme měli rovnou, ale nakonec dáváme pultovou, s rovnou bychom měli asi větší problémy na územním plánování, folie má životnost cca 25-30 let, takže nakonec budeme dávat střechu pultovou s plechovou krytinou, která by měla mít životnost 50 let. Jako strop budeme mít panely spirol.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych šel asi do pultové vegetační střechy s mírným sklonem. Rovnou bych volil jen v případě, že tu plochu chcete nějak využívat (ať už pro ty panely, nebo třeba pro posezení). Známý má rovnou střechu, částečně zatravněnou, částečně s kačírkem a využívá ji místo terasy na zahradě, na kterou už neměl rozumné místo. A griluje se tam báječně.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?