Pochozí půda vazníkové střechy bez nosných stěn a sloupů. Unese mě to?

Máme hotovou vazníkovou střechu (10x15m), která drží jen na věnci. Půda má mít nosnost 150kg/m2. Schody na půdu budou přímo z prostředka chodby a váží 40 kilo. Když k tomu vezmu váhu dvojítého stropu, podlahu půdy, izolace a moji váhu, už je to přes 180 kg. Bojím se, aby mě to uneslo. Dovedete mě nějak uklidnit? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@lukas022 počítá se to tak že únosnost konstrukce stropu je už započítána a ta nosnost půdy je dodatečná nosnost aspoň my to tak máme. A to stejného rozměru domu i způsobu kotvení vazniku. Ještě jsem dal požadavek na budoucí solární panely
Odpovědět
@jarin1 To znamená, že těch 150kg zbývá poté, co už statik odečetl podlaha pochozí půdy, izolace apod. Je to tak?
Odpovědět
Profilova fotka
@lukas022 Mrkněte do technického listu tam je to popsané přesněji. Mělo by být rozepsáno zatížení konstrukce stropu, záklop podlahy a dodatečné zatížení celé půdy. My máme maximální hmotnost podlahy 0.15kN/m2 což je cca 15kg/m2. A pak je užitné zatížení lehkých předmětů 0.75kN/m2. Tohle je myšleno stále zatížení to že se po tom párkrát projdete vůbec nevadí.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukas022 Mrkněte na foto jak to máme my, hodnoty výše jsem upravil napsal jsem je špatně. Dle tohohle co máte v tech. listu bych se řídil.
Odpovědět
@jarin1 Díky moc. Papírově věřím, že to je i u nás všechno v pořádku. Jen pořád se neumím nějak sžít s tou praxí. Celý život žijeme v bytě a tam to člověk neřeší. Kdybych se na tu půdu někde mohl podívat a viděl bych, že je to bezpečné, tak to by asi bylo to, co by mě dovedlo nejvíc uklidnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukas022 však to máte k nám kousek z Mělníka 🤭😀 do Mimoně. Jinak my máme jen izolaci hotovou a parotes spodní rost ještě není a sadros také ne ten až po omitkach ale nějaké věci na půdě jsou.
Odpovědět
@jarin1 No, přes Mimoň jezdím dost pravidelně, když jedem za tchyní na chatu. Dětem se líbí, že by v Mimoni měli bydlet mimoni :o) Pošlu soukromou zprávu, ať tady neotravuju ostatní.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?