Pochozí půda - vysvětlení pojmů? Co všechno vlastně unese?

V dokumentaci u střechy máme následovné: Stálé zatížení Střecha 800 N/m² Strop 500 N/m² Nechráněný strop 250 N/m² V návrhu je zahrnuta vlastní tíha vazníku. Co to vlastně znamená? Znamená to, že strop (bez izolace, kabelů, SDK, ...) dlouhodobě unese cca 50kg/m². Takže když tam budu mít skladbu stropu o váze 15kg/m², tak tam ještě můžu mít stálou zátěž 35kg/m²? Půda je v projektu plánovaná jako pochozí, ale kde já se vlastně dozvím, jestli to mě to unese?
Odpovědět
@robertpok To se dozvite nejspis u projektanta?
Odpovědět
@puhelin To je pravda, jen je mi blbý se ho ptát, když už barák stojí 🙂
Odpovědět
@robertpok On to zvládne, nebojte 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Tohle máš psané od výrobce konstrukce krovu v technické zprávě. My to máme také napsané od Kasper, už jsem to tu řešil s jedním člověkem, byl se dokonce u nás podívat, jelikož si to nedokázal představit jak to může unést ještě něco navíc. Nám to unese 75 kg /m2
Odpovědět
@jarin1 75 kg /m2 je tedy základ. K tomu si tedy odečteš celou váhu stropu, tak ti zbyde třeba 50 kg / m2. Jak tam pak budeš chodit, když máš 2x tolik a ještě tam budeš mít něco uskladněno? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Ne ne to už je čisté zatížení toho uskladnění, to zatížení stropu, izolace, konstrukce SDK je zase psaná zvlášť. Pro prkeny zaklop je stanoveno max 15kg /m2 ta konstrukce s izolaci a SDK je 45kg/m2 , je to bráno pro uskladnění lehkých předmětů. A to že se tam projdes a něco vezmeš asi vliv nemá, je spíše počítáno těch 75 kg/m2 na dlouhodobé zatížení. Si teda myslím
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?