Podbití OSB desky

Zdravím, prosím jak postupovat při venkovním podbití vazníků, přesah střechy 70cm, rozestup vazníků 95cm. Palubky nechceme, chceme dát do fasády. Děkuji za jakoukoli radu a doporučení, případně fotodokumentaci.
Odpovědět
@michal029 podbít OSB deskama, na to adhézní můstek a zatáhnout klasicky do lepidla s perlinkou a pak do fasády.
Odpovědět
@michal029 podbít OSB deskami, na to nalepit tenký EPS a pak dál klasicky perlinka a fasáda. Ten EPS svou pružností minimalizuje možnost vzniku prasklin
Odpovědět
@zubr487 a dát EPS? ne dát třeba styrodur pevnější 20 mm? řeším jaké OSB desky objednat a jak kotvit ten EPS? nebo ho stačí nalepit? děkuji moc.
Odpovědět
@jajinka121 já uvažuji dát 12mm OSB a na to 20mm eps. Ještě musím vymyslet rošt, na který to připevním. Chci aby se výška podhledu snížila co nejméně.
Odpovědět
@michal029 mě fasádníci říkali že bez roštu, tak nevím tedy. máme teda klasika krov a šikminy s přesahem střechy takže když to necháme ze šikma tak bez roštu. moc si neumím představit jak to bude vypadat když to bude ze šikma a ne rovně.
Odpovědět
@jajinka121 já jsem sice použil palubky, ale taky jsem uvažoval o fasádě. Dává se obyčejný EPS. Já bych to lepil PU pěnou a přikotvil třeba vruty nebo hřebíky s nějakou podložkou. Ten EPS samozřejmě nemůže být tovnou na vaznících, proto podbití z OSB desek. Samozřejmě použijte OSB bez zámků (jsou levnější) . Sílu min 20mm, jinak se budou prohýbat. Případně použijte tenčí, ale pak bych udělal z horní strany výztuhy. Nerozumím o jakém roštu a šikminách píšete. Máte vazníky s přesahy. Na ně ze spodní srany našroubujete ty OSB desky.
Odpovědět
@zubr487 Myslíte že postup který zvolil uživatel unihero v této diskuzi: https://www.modrastrecha.cz/forum/str... tzn. na vazníky přivrtat EPS, pak perinka a omítka je špatný ? Zaujalo mne to z důvodu ušetření za OSB desky. Jaké můžou astat komplikace ? Díky.
Odpovědět
@svepomocnik_honza nad tímto způsobem jsem taky uvažoval, ale vzhledem že EPS dělají jen v šířce 60cm a já mám přesah 70 cm, udělám raději OSB deskou, kterou seříznu na míru
Odpovědět
@svepomocnik_honza on vytvořil rošt z latí a z důvodu pevnosti na to kotvil silnější XPS. Docela by mě zajímalo, co by statik řekl na vyřezané drážky do vazníků. Podle mého názoru se dotyčný zbláznil. Vy si spočítejte, zda se Vám to vyplatí. Na jedné straně OSB desky pro zajištění pevnosti + 2cm EPS nebo rošt z latí + 5cm XPS. V každém případě je řezání do vazníků nesmysl, takže musíte dávat latě pod vazníky a na to min 5cm XPS. Cenově v tom asi nebude moc velký rozdíl a snížíte si podhled. Jinak pokud necháte střechu otevřenou bez podbití, riskujete v případě silnějšího větru poškození střechy.
Odpovědět
@zubr487 asi ten pohled klame, ale podle mě do vazníků neřezal. Udělal rošt mezi vazníky a připevnil to plechovým L uhelnikem. Tím pádem má podhled snížil co nejmíň, jen aby dostal rovinu.
Odpovědět
@michal029 máte pravdu, to jsem přehléhl. Díval jsem se na ceny a tato varianta (latě+XPS) vyjde mírně levněji
Odpovědět
@zubr487 Pri rozteči vzniku 90-100cm se desky neprohnou,respektive ne více než treba 15mm. Toť ma vlastní zkušenost.
Odpovědět
Článek se načítá
@michal029 https://youtu.be/W4ugxkzONlU
Odpovědět
@zubr487 děkuji. My ale nemáme vazníky, máme klasika krov u podkrovního domu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?