Pokládka střešních tašek - pravidla?

Zdravím všechny a prosím o pomoc, ty co vědí, jakým způsobem se kotví tašky proti větru. Máme sklon 40 st, sedlová střecha s vikýřem. Jak poznám,že jsou tašky přikotveny,jak zkontroluji? Drží kotvené tašky tak, že nejdou vůbec nadzvednout? Nebo může jít nadzvednout i když je přichycená. Je to někde vidět na pohled? Nemáte, moc prosím, i někdo odkaz na správné řešení ukončení střechy u stěny vikýře? Kde by bylo např.vidět, je li - příp.nutná dilatace taška x oplechování na stěně. Moc děkuji všem za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@zinzin Když se tašky kotví šrouby tak vždy se nechá šroub volný a ne utahuje se aby tašky mohli dilatovat takže se taška i tak dá lehce při zvednout, já to tak dělal kotvil jsem jak krajové tak první spodní řadu a i u hřebenu, střechu máme sedlovou.
Odpovědět
@jarin1 Aha,děkuji, takže to běžně nepoznám, pokud neuvidím vrut, protože půjdou přizvednout i ty přišroubované.
Odpovědět
@zinzin je to tak. Jinak na stránkách výrobce tašek určitě najdete řešení detailů. Obvykle tam nejdete i videa jak postupovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@zinzin Tak oni půjdou při zvednout jen lehce takže teoreticky by to poznat šlo, mě šli přizvednout jen tak tak abych vysunul tašku pod ní když jsem dělal oplechovani komínů. A to chcete zkontrolovat po pokrývači zdali to kotvil? Jinak ty detaily jsou na stránkách výrobce jak píše zubr487.
Odpovědět
@zinzin Správně se kotví příchytkami do latí, ale kvůli fólii to není vidět. Snad nahmatat, když člověk ví co a kde. Ovšem 40° není tak moc a to už musí být vichr, aby nějaká ulétla. Přichycená taška přizvednout nejde(normální silou), ale všechny se nekotví.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?