Protisněhové tašky/háky - jak máte vyřešeno?

Ahoj, jak jste vyřešili protisněhovou ochranu - háky, tašky? Musíme počítat každou korunu, ale zase člověk musí šetřit s rozumem... Jak jste to vyřešili vy? Dali jste všude nebo třeba jen před vchod nebo nad přední stranu domu? P.S. střechu máme sedlovou, 25 °, betonové tašky.
Odpovědět
Profilova fotka
@luj89 vykaslal jsem se na to uplne, ale mam velke presahy strechy takze mne to pada mimo nejblizsi okoli baraku
Odpovědět
Profilova fotka
@luj89 To jsem také neřešil ale dáme jen nad vchod a možná i je rozmístím po celé střeše, přeci jenom budeme platit jen za materiál, práci si opět udělám sám 🙂 😉 Ale určitě taky záleží v jaké sněhové oblasti se nacházíte, jde o to aby se neničili okapy tíhou zmrzlého převislého sněhu, proto se dávají ty háky aby se to zadrželo a odtávalo po částech, letošní zimu jsem to sledoval ale neřekl bych že by byl nějaký problém a to jsme ve 3. sněhové oblasti, spíše to rychleji sjelo dolu ten sníh, jenže spoléhat se na to taky není vhodné.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám mříže všude, kde hrozí sesuv sněhu na chodníčky nebo zaparkovaná vozidla. Ono se to nezdá, ale může to být dost nebezpečné.
Odpovědět
@pyramis On ale hlavní důvod není ten, aby vám sníh nespadl na palicu, ale aby se neservaly žlaby 😉
Odpovědět
Profilova fotka
U mě byl hlavní důvod, jak již jsem uvedl ochrana zdraví a majetku. Ale každý ten důvod může mít jiný. Mám povrchovou úpravu tašek glazování. Během zimního období nepozoruji nějak větší tlak sněhu na žlaby. Co ale pozoruji, tam kde nejsou protisněhové mříže, je to, že se utrhávají velké kusy sněhu a ty sjedou dolů ze střechy. Stejně tak většina novostaveb v okolí toto nemá řešeno vůbec a s poškozováním žlabů problém nemají.
Odpovědět
@pyramis prave jsem si taky vsimla, ze to v okoli ma malokdo... Max treba nad vchodem.
Odpovědět
my jsme se na to při stavbě taky vykašlali a pak jsme dodatečně instalovali. Sjíždějící sníh i led, to bylo jako když padá rázem lavina. Určitě záleží na sklonu střechy a na světových stranách. Instalovali jsme protisněhové mříže na severní a východní stranu. Na zbytku střechy to v pohodě odtaje postupně samo.
Odpovědět
Také jsem dodatečně nechal udělat. Černá glazovaná krytina se rychle ohřeje a jak už psali jiní, sjíždí celé kusy. Když to padalo pěkně to dunělo, nechtěl bych tím dostat za krk. Nehledě na to, že mám na zahradě psy, je to riziko. Mám nad vchodem a nad terasou.
Odpovědět
ahoj, moc vam dekuji. Nazory se na toto lisi od,, totalni blbost,, az po,, absolutni nutnost,, 😀. Nakonec jsme se rozhodli, ze je kupovat nebudeme a max dokoupime haky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?