Pultová střecha - dvě roviny

Zdravím. Má někdo z Vás postavený domek anebo zkušenosti s touto nebo podobnou střechou viz vizualizace (ty berte prosím s rezervou, zatím jsem si to vykreslil hoodně na hrubo)? Jedná se o pultovou střechu, která je rozdělena na dvě roviny. Jde mi i o to, jestli se pak někdo nesetkal v projektu, realizace s jakýmkoliv problémem ať už technickým nebo finančním. Sám nedokážu vůbec určit, jestli by tato střecha byla o hodně dražší než např. klasická valbovka z příhradových vazníků, anebo by to vycházelo šul nul. Pár střechařům jsem to už poslal, zatím bez odezvy, každopádně bych rád slyšel i zkušenosti tady od Vás. Předem moc díky za každou reakci!
Odpovědět
Profilova fotka
Ja nejsem odbornik, ale myslim, ze nejde o nic sloziteho (svagr dela strechy, tak obcas neco pochytim). Take mame pultovou, myslim, ze trochu slozitejsi a slo to bez problemu. Mame vazniky, plny zaklop a falcovany plech. Vzhledem k jedne slozitejsi casti jsme na zatepleni pouzili foukanou pur penu, vata by byla slozitejsi 😉 Vy mate dve rovne pultovky, tak v pohode... 😉
Odpovědět
Hezký den Mám pultovou střechu na jedné části domku, dělána v podstatě svépomocí, pultové střechy jsou ve své podstatě jednoduché, daleko jednodušší než všechny ostatní sedlové valbové atd., a to jak na realizaci tak i na položení krytiny , následnou údržbu nebo i případné pozdější opravy. Pokud bych stavěl, šel bych do pultové střechy, je to u nás "tradičně/moderní" řešení netrpí nešvary plochých střech, které je možné v případě nutnosti pultovými střechami plnohodnotně nahradit, dle mně dobrá volba...
Odpovědět
Souhlas s @petrmm , mám jednoduchou pultovou střechu na domě 9x12, sklon 8 st. Velmi jednoduchá dřevěná konstrukce (3 pozednice, krokve po cca. 0,8 m). Na to pojistná izolace, kontralatě, plné podbití, térová podložka a falcovaný plech. Cenově nesrovatelné s valbovou střechou s taškou na domě o podobných rozměrech. A vzhledově je to super. 🙂
Odpovědět
Všechno jde.. ale musí to být dobře vymyšlené a zprojektované, tady je zaděláno na jak se říka pěknej vojeb detail, osobně bych ty dvě střešní roviny do sebe "nezakousávala" protože vzniká úžlabí bez spádu (úžlabí jsou krytická místa na střeše) a ty štíty (trojuhelníčky) oplechovala k rovině druhé střechy.
Odpovědět
@iveta_89 nevím kde by mělo dle vizualizace vznikat úžlabí bez spádu a kde je tady zaděláno na "pěknej vojeb detail"? Vždyť s tímto si poradí každý vzručnější klempíř i bez projektu, natožpak když bude mít detail naprojektovaný - vždyť tady jde jen o pozici "zavětrovacího plechu" při překrytí, žádná věda.
Odpovědět
skica
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?