Rekonstrukce střechy záloha

Profilova fotka
Dobrý den nechal jsem si nacenit rekonstrukci střechy pokrývačem kde střecha výjde na 343 677 kč. ale mám tam napsané toto a nevím jestli je to ok nebo raději najít někoho jiného kdo nebude vyžadovat zálohu děkuji za rady případně zkušenosti s placením zálohy. Záloha: 230 000,00 Kč splatná do 7 dnů od podpisu smlouvy o dílo. Doplatek: do 8 dnů od předání díla a konečné faktury Záruka na provedené práce: 36 měsíců Realizace: od ledna 2022 dohodou Platnost cenové nabídky 14 dní (důvodem je neustálé zvyšování cen.) Úkony nutné provést nad rámec této cenové nabídky (výměny napadených trámů apod.) budou, po dohodě s objednatelem, účtovány jako vícepráce. V případě zájmu prosím o včasné potvrzení cenové nabídky, dále bude třeba složit zálohu na nákup materiálu.
Odpovědět
Ne, takoví bývají zadlužení a to často skončí špatně. Postavil jsem celý barák s několika dodavateli/řemeslníky a se všemi se účtovalo až po dokončení daných prací.
Odpovědět
Jak psal wacko, tohle smrdi. Jako zaloha 2/3 ceny? Navic davat zalohu na material 6+mesicu predem. Chapu ze cena materialu jde neustale nahoru ale to ma firma v planu objednat a uskladnit u sebe na 6mesicu nebo zafixovat cenu u vyrobce? Uprime do toho bych nesel… schvalne si reknete o rocni ucetni uzaverku na justici predpokladam ze zakladni kapital firmy bude mensi nez to co chtej jako zalohu. Mate na firmu nejakou reference nebo jiny duvod ze tohle vubec zvazujete? Nebo rekli vam duvod proc chteji zalohu takto dopredu? To bych si radeji objednal ten material a slozil u sebe na pozemku (kdyz se neco pokazi tak aspon vam zustane material ktery tak jako tak pouzijete…)
Odpovědět
@petr_kopecky za mě bych do toho taky nešel. U nás jsme sepsali dohodu, že po navezení materiálu zaplatím poměrnou část dle kalkulace do 7 dnů od složení na pozemek a dodavatel s tím neměl vůbec žádný problém, práci jsme platili stejným způsobem až po kompletním provedení. Platit 6 měsíců (ne li více, protože realizace je psána od ledna 2022 - tzn, že není ani přesně definováno kdy nejpozději, takže klidně to může být rok nebo i dva) dopředu zálohu 2/3 z celkové ceny, to je za mě vysoké riziko, že se se střechou ani s penězi už neuvidíte.
Odpovědět
Profilova fotka
firma na reference dobré nic špatného jsem nenašel a firma funguje od roku 1994 .ale taky se mi nechce posílat tolik penez tak dnes jsem volal panu majiteli a dohodli jsme se na to že materiál bude u mě
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?