Stavěl někdo krov opravdu svépomocí?

Zdravím, je tu někdo, kdo stavěl krov opravdu svépomocí? Budeme mít sedlovou střechu bez jakýchkoliv výklenků, vazníky. Když si představím, že vazníky nechám vyrobit na CNC stroji, smontuji je na zemi a jeřábem dám nahoru, tak usazení není snad tak těžké. Ale nikde nemůžu najít, že by to někdo dělal, takže možná si to jen maluji jako Hurvínek válku, oravdu nevím. Poradí někdo?
Odpovědět
Máte jednoduchou střechu, tedy i jednoduchou práci. Ja jsem si to tedy nechal namontovat a včetně výroby to bylo za 35tis 180m2 polovalba.
Odpovědět
Tak ono to tezke neni, ale parta tesaru to bude hned, vy pravdepodobne ne a ten jerab se prodrazi😊. Ovsem pokud to bude CNC, tak bych se toho nebal, ale i to cnc je potreba nekde trochu doupravit apod., zalezi jak budete rychlej a jak drevo seschne apod. Ja si delam vse sam, nejsem remeslnik, sedim v kanclu. Zrovna ted se patlam se sedlovym krovem na dilnu, mam cerstve drevo z pily a vse si vyrezavam sam, veskere tesarske spoje atd, ale v jednom jsem hrozne pomalej. Takze urcite bandu pomocniku sezente.
Odpovědět
Děkuji za reakce. Stavělo by se z KVH - bude nadkrokevní izolace a krov přiznaný. Parta pomocníků by se sehnala v rodině, ale nikdo z nich není tesař ani ni cpodobného. Na druhou stranu, stále si říkám, že to snad zas tak těžké být nemůže, Ještě o tom popřemýšlím.
Odpovědět
@vikiviki1 Uz radeji poptavejte drevo, protoze je velmi nedostatkove.
Odpovědět
@puhelin Dřevo je nedostatkové? Není ho nadbytek kvůli kůrovci? Podívám se na to, díky za tip. Ale ještě jsme od střechy daleko, já vše rozmýšlím dost dopředu, takže asi ještě irrelevantí.
Odpovědět
@vikiviki1 Kurovec a hlavne se hodne stavi. Jsou opravdu dlouhe lhuty dodani.
Odpovědět
Profilova fotka
@vikiviki1 neni protoze temer vse co jde se posila do ciny
Odpovědět
Profilova fotka
@vikiviki1 ja jsem sam delal krov pouze na drevnik a zahradni domek, na barak bych to v tech rozmerech bez jerabu nezvednul, navic ma to urcite zakonitosti ktere je dobre znat, ale pokud to mate pekne nakresleno v projektu tak se to seskladat podle toho urcite da aspon jednoho znaleho tesare bych si na krov na barak preci jen vzal 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?