Střecha ze standardních nebo neznačkových plechů?

Ahoj, Rád bych si nechal poradit ,zda mám připlatit a koupit ( standardní ) střechu od českých výrobců ( SATJAM) nebo jít do podobných ( neznačkových) plechů ...Polsko , atd. Za účelem ušetřit a snížit náklady ? Ocením každý názor, o to víc, když bude z praxe. děkuji F.,
Odpovědět
Z praxe to až tak není, ale budeme mít Maxidek od Dektrade. Záleží na referencích a kvalitě. Někdy se šetřit nevyplatí, někdy je neznačkové lepší než značkové. Takže asi moc neporadím:) Většinou tady lidi od plechové střechy odrazují...
Odpovědět
my plechovou střechu máme, název si teď nepamatuju, musela bych se podívat, na tom baráku je asi 15 let a absolutně nic, nikde neteče, nešisuje, drží jako blázen. Asi bych si ji nedávala, pokud je obytné podkroví, ale pokud ho nemáte, tak za nás výborná zkušenost. Ale když jsme se pídili, nedoporučovali obecně ty plechy, které vypdají jako tašky, tam prý brzo zatéká a je hodně reklamací.
Odpovědět
No tady moc velký rozdíl není, třeba Satjam je také polsko :-D Při pohledu rozdíl nepoznáte, pokud nato šáhnete, tak také ne. Nejprodávanější tloušťky plechů jsou 0,5mm, ale jestli to mají, to jest otázka. Dalším duležitým aspektem jsou povrchové upravy ( kolik to má nvrstev barev). Nejvěší nevýhodou u těchto krytin, ovšem vidím vtom, že se krytina připevńuje v nejnižším místě krytiny, kudy teče nejvíc vody a tedy hrozí velké zatečení. Takže je to otázka, zdali nejít radši do klasické krytiny. Navíc cenový rozdíl není nijak velký (záleži ovšem na složitosti střechy).
Odpovědět
Já doporučuju ruuki, na střeše bych opravdu nešetřila........doporučuje nám ho můj taťka (dělá pokrývače), s tím, že to je z toho co je na trhu asi to nej, co se týče "plechové" krytiny. Mají 20 let záruku na "vzhled" a 50 let na technický stav. Na tomhle se fakt nevyplatí šetřit.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
minuly rok jsem pomahal delat kamaradovi strechu mel koupenou krytinu z polska ale musim rict ze kvalita nebyla spatna krytina byla levna ale musel jsem mu znovu naohybat stitove oplechovani -zavetrne listy krytinu jsme museli strihat po cele delce a kdyz jsme se podivali ze spodu byly videt strih tabule nebylo to zrovna pekne mozna mel koupit jiny typ stitovek ale kdyz vyrabim stitovky na tudhle krytinu tak s tim musim pocitat ze ji budu muset na konci strechy zkratit.Jinak jsem v tom nevidel nejaky vetsi rozdil
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?