Střešní krytina Engoba vs.Glazura

Mame predbezne vybranou stresni krytinu Tondach Stodo. Mel bych prosbu, zda doporucujete engobu ci glazuru. Priznam se, ze na prvni pohled se nam glazura moc nelibi. Tak bych rad znal zkusenosti ostatnich.
Odpovědět
životnost by měla být stejná. glazura je lesk, engoba "pololesk". Pokud se líbí víc engoba, ber engobu. Osobně mám engobu, přijde mi to na domě decentnější.
Odpovědět
Profilova fotka
glazura je takový trochu kýč, ale někomu se právě tyto věci líbí... máme taky stodo černou engobu
Odpovědět
Profilova fotka
Rozmýšleli jsme se stejně, já dokonce byla pro režnou...ta nám byla rozmluvena. Máme Stodo měděnou engobu.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme engobu stodo 12 a docela jsme se s tím natrápili.... Přijedem na barák, půlka střechy položené, a půlka černých tašek svítila oranžově. Byly odrané, no prostě hnus! Naštěstí firma slíbila, že to dají do pořádku, tak jsem zvědavá. Ale věřím tomu, že ve finále budeme spokojení :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Zdravím všechny, ukážete mi prosím vaše střechy s krytinou s měděnou engobou? 🌞🏠 Děkuji
Odpovědět
@danielacz Tady jich asi uvidíš víc: https://www.google.cz/search?hl=cs&tb... Ale já osobně plánuji najít si nějakou realizaci poblíž našeho bydliště (Tondach má na stránkách seznam) a zajet se tam podívat naživo, protože fotky a různé světlo strašně zkreslují.
Odpovědět
Teď řešíme to samé a byla nám doporučena glazura z toho důvodu, že je hladká a nezachycuje se na ni tolik prach, ze kterého pak je mech a tady ten nepořádek. Každopádně mě se více líbí engoba. Asi to rozhodl osud, pač chceme tmavě hnědou střechu a tu prý Tondach v glazuře nedělá :-)
Odpovědět
@zuzn engoba je taky hladká, jen není tak lesklá. Mám engobu Röben a na tom se opravdu nic nezachytí. Mech býval na betonovkách nebo max na pálených režných. Kousek ode mne má tu samou krytinu co já, asi 9 let a je furt jako nová.
Odpovědět
@zuzn Dělali jí v Rakousku a byla krásná, ale byla už opravdu drahá. U nás to bylo přes 300k po značné slevě. Nakonec máme cihlově červenou a je nádherná po celý rok. Dvě veci které vás mohou vést k engobě/režné jsou lesk (u vlnky není tolik znatelný) a hlavně může trochu vadit sousedům, a pak samozřejmě cena.
Odpovědět
Moc děkuji za ujištění, že to opravdu bude engoba :-)
Odpovědět
máme engobu je to dobry kompromis mezi leskem a praktičností, je to takový pololesk a mechy se na tom nedrží, za mě fajnová věc
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Opráším téma. Pravděpodobně se budeme rozhodovat mezi Tondach Samba 11 engoba nebo glazura. Důvod je kosmetická záležitost a to lesk. Chtěli jsme Jacobi Walther W6V glazura, která má být kvalitnější a glazura není tak lesklá jako od jiných výrobců. Viděli jsme obě krytiny u prodejce. Bohužel údajně Jacobi Walther nepřijímá dlouhodobě objednávky a jelikož je nejistá doba, tak se bojíme čekat. Kdo má delší dobu krytinu Tondach (nemusí být nutně Samba 11), může se podělit o svoji zkušenost, zda se mu tam zachytává mech a nečistoty? Děkuji.
Odpovědět
Článek se načítá
@hortenzie87 Mám Samba 11 engoba a po 5-ti letech v pořádku.
Odpovědět
@wacko děkuji za info. 🙂
Odpovědět
@hortenzie87 sice nemám tondach, ale Röben. Engoba je také lesklá, ale ne tak lesklá, jako glazura jinak mi to přijde skoro stejně hladké. Mechu ani ostatního se bát nemusíte.
Odpovědět
@petros4 děkuji a mohu se zeptat, jak dlouho máte?
Odpovědět
@hortenzie87 asi 3 roky, to ještě stála taška 21,-Kč. Dneska bych se picnul.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?