Střešní krytina Mediterran. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, uvažujeme o střešní krytině Mediterran, konkrétně typ Zenit. Je to slovenský výrobce, výrobu začali v roce 2000, což není ještě tak moc. :-| Máte ji někdo, jaké s ní máte zkušenosti? Děkuji za názory a popř. tipy a rady... ;-)
Odpovědět
1
4
5
Jo, to samozřejmě chápu. ;-) Však diskuze je o tom, aby se diskutovalo. ;-) Jen by mě prostě zajímalo vysvětlení termínu pálená je pálená. To je jako by někdo řekl že červená je červená a černá je černá. To nic nevysvětluje. ;-) A ještě jedno mínus pro pálenou tašku... viděla jsem ji na výstavě a dost mě zarazilo, že každá taška měla jinou barvu, takže nevím, jak by to ve výsledku vypadalo. U betonové krytiny jsem toho viděla podstatně méně. Ale na druhou stranu fakt nevím, jakou krytinu bychom si vybrali příště. Tady toho moc na výběr není. Teď máme Bramac a máme s nimi menší problém. To je asi všude. :-S
Odpovědět
tiez nemam rada ak niekto stale dokolecka rozprava palena je palena alebo pri tehlach vs ytong vsetci pisu tehla je tehla. mne to tiez pride ako alcar pise ze cierna je cierna.... myslim ze tieto strechy su uz dnes celkom slusne ci je to bramac mediteran tondach a ine. kolko krat za zivot budete menit strechu? myslim ze ani raz. to ze sa na streche urobi mach s tym vsetci pocitaju. teda myslim tych co si kupia betonovu. mne skor ide o farebnost. my chceme ciernu a podla toho asi budeme vyberat a aj podla ceny pretoze chceme usetrit ale zas nie na ukor kvality. cize kazdy sa musi rozhodnut co najlepsie :-)
Odpovědět
Mima, přesně tak. ;-) Pro nás byla rozhodující v konečném důsledku hlavně ta cena. Peníze až na prvním místě, že? :-D Takže Tondach byl z nabídky vyřazen hned. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
:-) :-) oj,,, :-) to jste se do mně pustily :))... je to velmi široké téma, ale... pjp(pálená je pálená) je prostě takový FAKT, že tím správným přirovnáním : černá je černá :) se říká vše. Chce to asi zabrousit více do minulosti. Kvalitní střecha - kámen, pálená, dřevo... ... beton přišel později (neříkám nic o životnosti!!). Ale kdo chce beton na střechu, tak si ho tam dá, to je přeci v pořádku. žejo. Ale nesedí mi věta - s mechem se počítá a jde mi o barvu. MOžná jsem to nepochopila. ;-) A pozor :) slogan cihla je cihla! to je také věc. Neboť se sádrou a jejími vlastnostmi se nedá srovnávat. NO a dost bylo žertů, jde se stavět :-D Krásný den všem přeji :) p.s. jo, neznám nikoho, kdo by neřekl, že kdyby stavěl podruhé, udělal by všechno jinak, tak se těšme na další stavění... a už tady nebudu rušit :-N
Odpovědět
alcar co mate za strechu? pozerala som album vyzera to ako mediteran zenit. kasha myslela som to tak ze proste ten mach sa na tej betonovej urobi a kazdy kto si kupuje betonovu a trosku studuje o nej vie ze tomu sa nevyhne. to ze som napisala ze mi ide o farebnost tak som myslela tak ze tie co su palene niesu fabou take ako by som chcela. :-) a je pravda ze palene maju kazda iny odtien
Odpovědět
kasa a este jedna vec. my sme stavali alebo staviame z ytongu. a ak by sme stavali este raz myslim teda urcite viem ze nic ine by sme nevolili ;-)
Odpovědět
Kasha, neboj, nikdo se tu do tebe nepustil. ;-) A nerušíš tu. Jenom normálně diskutujem, nechcem se hádat o blbinách, ne? ;-) Přirovnání samozřejmě chápu... :-N říká se to tak, aby to první slovo se tím druhým ještě víc zdůraznilo. Já jen, že takové přirovnání nemám prostě ráda a ježí se mi kůže, když to slyším. Je to vychvalování něčeho, co mám já (názor nebo věc), jako bych tím zdůrazňovala, že to co mám já je nejlepší. Ale ono to fakt tak není. Ale co, vždycky to funguje tak, že ti, co si zvolili beton budou vychvalovat beton a ti, co si zvolili pálenou budou vychvalovat pálenou. Nic proti nikomu. ;-) Jinak my stavíme podruhé a betonu jsme zůstali věrní. Jen jiná značka. Předtím KM Beta, teď Bramac. Příště bych taky zůstala u betonu, jenom bych si vybrala zpět tu KM Betu nebo ten Mediterran. Bramac je ze všech asi nejhorší... :-S Teď už to vím. ;-)
Odpovědět
Mima, my máme Bramac Tegalit. Rozhodovali jsme se mezi Tegalitem, Zenitem a Figarem (Tondach). Figaro jsme vyloučili hned. Bylo to drahé jak šlak! :-p Z Mediterranu se nám nikdo ohledně nabídky neozýval, takže jsme vybrali Bramac. A už bych do něj znovu nešla. Máme problém s protisněhovýma taškama. Vypouští nám bílý sajrajt, reklamovali jsme, ale asi mají na všechno čas, ještě se nám neozvali. Od července prý údajně vyrábí nějaké vylepšené protisněhovky, které by to dělat neměly, ale do dnešního dne žádná odezva. Tak až se nám někdo ozve, tak si je necháme vyměnit. Ale dělá to jen Tegalit! Jiný typ tašek je v pohodě. ;-)
Odpovědět
alcar a preco je bramac najhorsi? porad. mne sa paci mediterran :-)
Odpovědět
Bramac mě nejvíc naštval tím přístupem. Dali na trh tašku, kterou neměli odzkoušenou a když jim začaly reklamace, vůbec se neobtěžovali stáhnout ten typ z prodeje a prodávají ho vesele dál a terpve teď zkoumají, jak by to vylepšili. Však on se někdo nachytá... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
OK holky moje milé :-) no a já, protože jsem stavař, stavím uplně něco jiného :) ... Vývoj je skvělá věc! Bez něj jsme v jeskyních a nepíšeme si, ale tradice je tradice :) Všude se dá něco najít pro i proti. Alcar: opravdu jsem pjp nemyslela tak, že se někdo vychloubá, to opravdu ne! Kdybych měla MOC peněz, jdu do dřevěného šindele a kdybych měla ještě více :-D prosadím si slaměnou střechu. I když v našich končinách a na náš dům, asi by se to nehodilo :-(. Mám trochu deformované názory a je to asi věkem a zkušenostma :-). Před 5lety jsem si neuměla představit domeček svých snů. I když v tom oboru dělám :( Proto milé stavitelky!!! Vzhůru k dalším zkušenostem. Důležité je stavět, něco dělat, rozvíjet se! JO a asi je fer, upozornovat na špatné zkušenosti, ať nejsme všichni popálení!! (p.s. nedávno jsem projížděla bohatým krajem Jižní Moravy - a tam snad neexistuje jiná než pálená (až na vyjímky). Ale fakt, celé vesnice v režné :) Hezky to vypadalo.
Odpovědět
aha. cize velka reklama ako svet a ked sa nico stene tak my nic my muzikanti co... to vie pekne nastvat. ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Tady u nás v jedné části Ostravy se musejí na staré domy, když se rekonstruují střechy, dávat jenom Tondachy - ty základní. Památkáři nic jiného nechtějí. A vypadá to pěkně. :-)
Odpovědět
ja som si davala robit orientacnu cenovu ponuku na bramac ale moc sa mi ta cena nepaci :-D :-D tak niekedy vyskusam ostatne znacky co ponuknu.
Odpovědět
Jo, chce to vyzkoušet toho víc. ;-)
Odpovědět
Ahojte, ja mám strešnú krytinu Mediteran coppo ferrara, je prekrásna, z každej strany máme len dobré ohlasy..Budúci týždeň začínajú s fasádou, keďže počasie nepraje. Vybrali sme si 2 farby: slabo žltá a taká hnedulinká ako káva s mliekom, dúfam, že to bude vyzerať dobre, v konečnom finále zašlem foto, ak bude mať niekto záujem...
Odpovědět
Kupili sme dnes Mediterran - Danubia je do konca oktobra 33% zlava na vsetky kritiny...
Odpovědět
Profilova fotka
do konca septembra bola akcia na Mediterran oicialne 40%, dalo sa dojednat az na 50%
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte! Ja som stihla septembrovú akciu, máme doma Coppo - antická červená. Keď počasie dovolí, budúci týždeň začneme robiť novú strechu x-) Držte nám palce :-)
Odpovědět
Chcem Vás stavitelia poprosiť o nejaké kontakty na stavebnina kde sa dá zohnať momentálne dobrá cena na mediterran. Prosím do IP aby to nebrali ako reklamu. Veľmi pekne ďakujem za vašu ochotu.
Odpovědět
Prepáčte preklep: ...............kontakty na stavebniny kde sa dá zohnať...................
Odpovědět
martina a odkial si? predpokladam ze by to malo byt tvoje okolie a ze to nechces tahat cez pol slovenska. ale staci ak zadas aj do googlu nieco a vyhodi ti to.
Odpovědět
Taky zvažuju jakou znacku,ale Mediterran jsem zjistil,že obrustá mechem. :-S
Odpovědět
mireckml ja si myslim ze mach pride po case na vsetky znacky. teda neviem ako na plech :-D . cize ci bramac mediterran alebo ina mach bude :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ak mozem pridam aj ja svoje znalosti ohladom skridiel. Velmi skuseny pan mi povedal co predava vsetky znacky ako je Tondach, Bramac a Mediterran, KM Beta... Ze vobec mi neodporuca Tondach! Vsetci co sa nevyznaju, tvrdia to svoje: palena skridla je palena, ale pritom vobec nemaju zistene nejake parametre. Napriklad Tondach je vraj slabo vypalovany, svedci o tom aj mnozstvo fotiek s reklamaciami co mi ukazal. Bolo to hrozne, strechy cca nove tak 3,5,6 rocne obrovske rozdiely vo farbe, absolutne sa na to nevztahuje reklamacia, pretoze to je prirodny produkt! Dokonca sa po case aj stiepia, pretoze Tondach ma najvacsiu nasiakavost zo vsetkych skridiel az vyse 10%, bramac a mediterran ma okolo 6%. Kazdy rok sa skridla v lete stahuje a v zime roztahuje, napije sa vela vody a to potom robi tu sarapatu. A pozor ked sa palena skridla napije vody je ovela tazsia ako betonova. Tak pokial niekto stale velmi trva na palenej skridle jedine Nelskamp, ta ma 3% nasiakavosti. My davame Mediterran.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahojky, vsechny zdravim. Dostalo se mi moznosti koupit si na strechu tasku Mediterran. Puvodne jsme uvazovali o KM Beta. Pry na to ted bezi nejaka akce. Prosim, napiste mi zkusenosti s Mediterran, pro a proti,.... Jaka je v porovnani s KM Beta?? Diky moc vsem.
Odpovědět
Není příliš křehká?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
bada3 můžu taky poprosit o kontakt? Líbí se nám též krytina Danubia z Mediterránu. děkuji
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?