Střešní krytina na vikýře se sklonem 12°

Profilova fotka
Zdravím, mám dilema. Stavím dům s obytným podkrovím a klasickou sedlovou střechou, na obou stranách dlouhé vikýře cca 8 × 3,5 m se sklonem 12°, zbytek střechy 38°. Koukám teď po střešních krytinách (beton a keramika) a někteří píšou minimální sklon 15°. Když jsem se dotazoval, tak lze i na těch 12° a musí to být složené z OSB a hydroizolace atd. (což by projekt měl splňovat). Někteří výrobci mi rovnou napsali, že ne e. Možností by tedy bylo na tuto část na vikýři osadit plechovou střešní krytinou, ale nevím, jak by to vypadalo společně s běžnou betonovou/keramickou krytinou (chci rovnou, žádné vlnky). Máte někdo také vikýře a kombinaci různé krytiny? Do čeho byste šli? Díky za tipy a názory.
Odpovědět
Zdravím nezkoušel jste poptat dnes se dělaji něco jako z plastu nebo plechu přesně nevím z čeho je vyrobeno napodobeniny tažky jen je to v kuse plát co jsem viděl u jedné budovy cca 2x5metrů možná je i víc rozměrů a jelikož je to na způsob plechové odpadá vám starost se sklonem
Odpovědět
Profilova fotka
V propagačních materiálech výrobců jsou různé parametry, které ve skutečnosti nefungují. Máme sklon střechy 12 stupňů a jediné, co se na to dalo dát (kromě plechu) bylo bramac max 7 stupňů. Nejspíš by se to dalo sladit s jinou taškou stejné barvy, nejlépe i stejného výrobce, aby tam byl stejný materiál
Odpovědět
@koky999 Nevím, kde ten dům stavíš, ale u nás, na Vysočině, bych dal falcovaný plech (ať už takový či onaký). Ty údaje z prospektů jsou takové pohádky pro malé čtenáře.
Odpovědět
Mám taky do patra se sedlovou střechou 27°, jediný vikýř 12° s falcovaným plechem. Tím že je to v patře, tak z ulice a okolí domu ani nejde vidět, že tam není taška. Nahrává tomu taky okolní terén, kdy vikýř se pozoruje z doliny. Na co je potřeba upozornit (nevím tedy jestli je to běžná vlastnost) když na ten plech začne svítit slunce (třeba už v 8 ráno) tak začne pracovat a lupá v něm. Já ho mám na WC daleko od pokojů, takže mi to nevadí, ale v pokoji bych z tohoto důvodu falcovaný plech nechtěl.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji všem za odpovědi. Plech na tom vikýři byl také ve hře a asi to tak nakonec udělám. Jen bude oříšek sladit odstíny barev tašky a plechu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?