Kam dát parotěsku v sádrokartonovém stropě strop na vazníkové konstrukci?

Ahoj, kdo jste dělali sádrokartonový strop pod vazníky. Dávali jste parotěsku přímo pod vazníky nebo až dolů hned pod sádroš? Jsou to 2 způsoby a já nevím který zvolit. Chci zateplovat minimálně 35 cm nejspíš foukané izolace. Pokud bych dal parotěsku hned pod vazník, tak na půdě bych pak musel dělat nějaký hodně vysoký rošt (chci tam mít pochozí místo)+ bych musel podbít vazníky prknama pro přichycení folie. V případě, že dám folii hned pod sádroš, tak by se dala izolace dát i do prostoru podhledu (asi 15 cm), ale zase pak dojde k porušení parozábrany ve ve vrutech, elektro atd. a toho se bojím, protože budu dělat Blower Door test. Díky za rady a zkušenosti.
Odpovědět
@petr13 Já jsem použil složení od vazníků dolů - tenké SDK desky. Ty slouží jako opora pro izolaci a také jako opora pro parotěsku - parotěska. Na okrajích jsem ji zahýbal dolů. Ke zdi je přitlačená CU profily s antivibrační páskou. Mezi zeď a parotěsku jsem navíc udělal housenku z lepidla na porotěsky. - přímé závěsy šroubovaná skrz SDK do vazníků. Závěs jsem podlepoval butylovou protivrutovou páskou - klasický rošt a CU-CD profilů - nad vasníky jsem přidával křížový rošt z fošen. Já mám celkovou mezeru pro izolaci asi 40cm. Je vhodné nechat malou mezeru mezi izolací a pochozí deskou. Pokud nebude půda vytápěná je vhodné dávat nahoru prkna s mezerami pro větrání. Výhodou je, že parotěska je prakticky nepropustná a je tam montážní mezera třeba pro rozvody světel a montáž bodovek.
Odpovědět
@zubr487 Díky a nemáte foto toho roštu nad vazníky? Pokud máte 40 cm tak ten rošt musí být ještě ale 25 cm nad vazníky ne? Jaká je prosím ta značka a typ té butylové pásky? Díky
Odpovědět
@petr13 Rošt jsem dělal z fošen. Nejprve jsem minerálem zaplnil mezery mezi vazníky. Napříč k vazníkům jsem naskládal v rozteči asi 1m fošny na stojato (5x14cm). Fošny jsem šrouboval k vazníkům. Šrouboval jsem z obou stran šikmo do vazníků. Mezery jsem zaplnil minerálem a zase napříč další vrstvu fošen a minerálu. Fotky se podívám doma. Značku pásky nevím. Ve stavebninách mi doporučily pásky pod CU profily včetně protivrutových pásek pod závěsy.
Odpovědět
@petr13 Ta páska je např. zde https://www.levnestavebniny.cz/tart-s...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?