Šalování XPSem

Dobrý den jdu si zde pro radu. Právě jsem položil strop, kolem udělal věnec a vybetonoval. Nyní mám vyzděný další šár a teď půjde další věnec ( po něm už štíty) nicméně teď není v projektu z venčí věncová tvárnice ale XPS300 tloušťky 80mm a ze vnitř šalung OSB deskou. Mezi toto armatura a beton. Šířka věnce je nějakých 29cm a výška 25cm a mne zajímá zda tohle už někdo dělal a jaké má zkušenosti s tím XPS položeným na lepidlu. Když tam pak najedu pumpou a začnu do věnce pumpovat beton může se mi XPS vybulit nebo odstřelit ( tlakem jakým bude beton působit ) ? Když z venčí přibíji desky aby jsem XPS jakoby podepřel bude to stačit ? Zkrátka mám jen strach aby to udržel. Snad jsem to napsal srozumitelně. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Vím že někdo šaloval z doslechu s XPS ale větší šířky a určitě nějaké 300 pevnosti. Nevím jestli tomu věřit.... My třeba máme klasické plné cihly vyzděné do 5 šáru okolo celeho domu a na tom střecha už drží přes pozednice. Ve vašem případě bych to vyzdil z cihel na kant tak aby XPS byl zarovnaný se zdivem a zároveň z druhé strany aby šel nalít beton
Odpovědět
Profilova fotka
Prídavné dosky zvonku budú stačiť.
Odpovědět
@jirca456 Že by to udrželo lepidlo či pěna jsem nevěřil. Pojistil jsem to střešní latí přišroubovanou turbošroubama do ytongu. Bylo to v pohodě.
Odpovědět
@jirca456 samotné lepidlo to neudrží. Je mnoho možností jak to pojistit. Já jsem např. dával vně desky z OSB nebo prken. Ty jsem do zdi šrouboval pomocí hmoždinek a vrutů s velkou hlavou. To byla především výšková fixace. Mezi desky jsem pak dával cca po metru vzpěru a desky jsem stáhl vázacím drátem. Případně se zde používají zavitové tyče. Před dokončením jsem vzpěry vyházel a doplnil beton.
Odpovědět
@kofejn děkuji za ukázku a radu, jakou tloušťku jste měl XPS prosím ? Děkuji
Odpovědět
@zubr487 I nějak takto jsem si to představoval. To že to jen lepidlo udrží mi bylo hned jasné že je velký omyl 😄 Mám v plánu desky, latě cokoliv aby šlo přes XPS a zároveň přes ytong a do něj to zašroubuju. Prosím ještě díry v ytongu pak stačí zastříknout pěnou ? Děkuji
Odpovědět
@jirca456 lepící pěna na cihly to udrží úplně v pohodě. Vyzkoušeno. Lepit všechny spoje XPS.
Odpovědět
@petros4 prosím vás lepil jsem je na lepidlo Ceresit CT80 a desky se mi odlepují. Myslíte že na tu pěnu to bude lepší ? Můžete mi prosím říct jakou přesně ste vy používal ? + Obšalovaval jste ještě kolem deskama aby to drželo ? Výška věnce 27cm šířka 30cm za XPS chci dát do každého spoje lať na turbo šroub. Pošlu i foto jak se odlepuje v rozích. Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahojte lidi zase a znova. Chci se zeptat. Věnec vše hotové XPS z venku ze vnitř šalung beton šup hotovo ale teď potřebuju do krovu dozdít... No jenže čím. YTONG NA TO XPS ASI BLBOST ŽE ( běžné se to dozdívá věncovkama které se seříznou do úhlu krovů ) ale co teď ? Jak na to XPS ? Řešil někdo ? Přidávám fotky jedna je ilustrační z internetu s tramama jaký tam je dořez mezi krovy ( jenže ytong na ytongu ) a další je stavba kde je z venku XPS a na to musím dozdivat. Díky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
Já dozdíval z XPS a na pěnu, ale už jsem měl hotový prkenný záklop.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jirca456:

Ahojte lidi zase a znova. Chci se zeptat. Věnec v…
@jirca456 Poslední dobou jsem zaregistroval intenzitu vašich dotazů, tak mi to nedá a přidávám obrázkový dotaz. Já jen aby po vás úřad na konci nechtěl čestné prohlášení stavebního dozoru, kteří tady ty radílci jako @vladimir_sacha rozhodně nejsou a naopak se u nich tady inspirujte jak stavbu spíše NEdělat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od panlorenc:

@jirca456 Poslední dobou jsem zaregistroval inte…
@panlorenc nemám. A proto se ptám. Jednoduché. Kdyby to bylo alespoň v projektu, ale tam vysvětlivka taky moc není.
Odpovědět
Článek se načítá

Odpověď na příspěvek od jirca456:

@panlorenc nemám. A proto se ptám. Jednoduché. Kd…
@jirca456 To sa dá stavať bez stavebného dozoru? Nemá s tým úrad problém?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?