Dekorativní stěrka

Hezký den, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s realizací dekorativní betonové stěrky svépomocí. Četla jsem třeba o firmě Kabefarben. Chtěla bych stěrku udělat v naší novostavbě na jednu zeď+okolí krbu. Ale než jsme to ale stihli začít řešit, tak už máme stěny vyštukované, je možné tam ještě stěrku udělat nebo se aplikuje na "holé" cihly? Nějak se mi nepodařilo dohledat tuto informaci. Případně uvítám jakékoli zkušenosti s dekorativními stěrkami, ideálně realizovanými svépomocí..Děkuji moc.
Odpovědět
Já to mám třeba okolí krbu takto (plus ještě na protilehlé stěně). dejte vědět, jak se vám to pak svépomocné povedlo - není to zase taková brnkačka . Každpádně dělali mi to na omítku (u mě sádrovou), před výmabou.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme přímo od Kabefarben a dělali jsme si sami. Dělala jsem jí s tátou, který je v těhle věcech nad míru zručný, a když pominu ten voser (bylo to cca 10.5 m2 a byla to práce na 4 dny, stěrka má víc vstev, které se musí aplikovat s určitým časovým odstupem) už bych to víckrát dělat nechtěla a zase tak snadné jak se to tváří, to není a jsem ráda, že sem u toho mela "odbornou" pomoc a to se považují rovněž za manuálně zručnou a schopnou si spoustu věcí udělat sama. Jinak fakt doporučuji počítat s tím, že obsah vystačí spíš na míň než na víc m2 co udávají. My koupili balení na 10m2 s tím, že těch 0.5m2 co nám tam "přebývalo" z toho splácáme a měli jsme problém, to balení bylo fakt přesné 😀 ale kupovat kvůli 0.5m2 nejmenší prodejné balení, tedy na 5m3 se nám fakt nechtělo. Jinak my jsme aplikovali na naštukovanou zeď.
Odpovědět
Profilova fotka
Stěrku svépomocí sme nerobili, ale ja mam v pláne použiť malbu Primacol silver sand - vyzerá to ako stěrka a malo by to ist urobiť v pohode sám, akurat to vyzerá trošku ako drbačka s malým štětcem, ale inak jednoduchšie ako stěrka, ak hladate, ako my, len vizuálny efekt.
Odpovědět
Jinak moznosti sterek je vic, my jsme sli nakonec do Istinto od Giorgio Graesana. Co jsem si ale zjistoval tak je u vsech vhodne dodrzet technologicky postup (spravny penetrak, nastroje atd...) a mit rovnou stenu bez prohlubni/dulku atd... vse se pry dost propisuje. Jinak preji hodne stesti🙂
Odpovědět
@cuky_ducky mohu se zeptat zda mate nejakou fotku prosím ? Primacol je jedna z variant. Děkuji moc
Odpovědět
Děkuji všem za komentáře, já jsem ještě našla toto: https://www.domusaurea.cz/ měla by to být penetrace, 1 vrstva stěrky a krycí vrstva. Nemáte někdo zkušenost s touto firmou?
Odpovědět
@raziel628 Děkuji za komentář, vybrala jsem stejnou značku stěrky, mohu se zeptat, zda jste si dělali stěrku sami nebo nechali udělat od firmy? Případně, jak jí máte dlouho? Drží vše jak má? A co jste použili na závěr? Mě se zatím líbí včelí vosk.. Kdybyste měl i nějaké foto, tak bych vám byla moc vděčná, jak píšete, na trhu je toho hodně.
Odpovědět
@lenkrs Sterku jsem delal sam ale byl jsem u nich na skoleni mel jsem zajem i o jine aplikace a v planu bylo delat i neco u rodicu tak proto. Jinak jednu stenu cca 14m2 jsme delali ve dvou lidech, kdy jsme rozdelili stenu na cca 4-6casti a kdyz se udelali dve casti tak jsem zacal delat vzor a otec pokracoval a ja se cca za 5-10min pridal (ten vzor je nachvilku), ale kdyz by se to natahlo cele a pak delal vzor tak by to nedopadlo dobre(asi kdyz to ma clovek v ruce vi jak to vhlcit atd tak to asi jde). Urcite doporucuju se tam zastavit(nevim jak to jde diky covidu) vsichni tam jsou hrozne napomocny a poradi co a jak aplikovat a jaky je spravny postup. Doporucuju koupit naradi (respektive alespon jednu “travu” na delani vzoru - pokud chcete imitace kamene a hladitko - nanaset se to celkem da ruznyma ale pak to chce kvalitni rovne pri dohlazovani a to uz se da delat celkem v klidu v jednom). Finalni upravu mame pouze Gioia. Nejprve jsme davali cistou celou stenu pak jsme pockali nez zaschlo nasledne cele sedou zase pockali a nasledne lehce tmavsi do vzoru. Osobne se me mi dalsi upravy moc nelibili. Mam to cca 1.5roku a od steny jsou cca 20 cm kamna a nikde nic nepada. Stenu jsme meli lepidlo s perlinkou (v absolutni rovine) a nasledne penetrace od vyrobce. Takze svepomoc jde ale urcite juknout na videa a zastavit se v obchode a trochu se snima pobavit a pripadne nekde doma natrenovat na osb nebo sadrokartonu. Foto pridam vecer
Odpovědět
@lenkrs Prikladam foto z aplikace + finalni podobu
Odpovědět
Profilova fotka
@petiv my ešte nemáme hotovo, domek iba dokončujeme, ja si akurat všetko tak viac dopredu premýšlam a zistujem, takže toto máme v pláne 🙂 ale mám uložený tento odkaz, kde je pár fotiek z interiéru, ak pomoze https://facebook.com/media/set/?set=a...
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkrs Dobry den. Priprava podkladu zavisi na tom, aky konkretny produkt si vyberiete ako finalny. Ak sa jedna o tenkonvrstvy material, podklad musi byt hladky, rovny, idealne sadrova omietka. Dalsie podkladove vrstvy ma kazdy vyrobca vzdy vlastne. Preto je lepsie najskor si vybrat material/ techniku a podla toho postupovat. Ak by Vas zaujalo nieco z nasich materialov, rada poradim :-) V ponuke mame jednoduchsie aj narocnejsie techniky: www.barvy-sanmarco.cz www.eshopsanmarco.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?