Tapeta nebo obkladačky mezi linku? Co je lepší?

Profilova fotka
Pořád se rozhodujem jestli mezi linku na zeď dát obkladačky nebo tapetu omyvatelnou. Z hlediska údržby bude rozhodně lepší ta tapeta. Ale jak je to pak u vaření, není problém když na to jde pára od vaření, anebo na to něco prská, omastek a tak? Dík za názory
Odpovědět
Profilova fotka
Soni- s tapetou bohužel zkušenosti nemám, ale myslím si, že obkladačky jsou na údržbu stejně dobré. Doma máme bílé obkladačky -udržují se naprosto perfektně. Asi jsem ti moc neporadil, ale hlasuju pro obklad. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Soni: tapetu místo obkladů má tchýně, vypadají na pohled stejně, jsou to takové hodně pevné z PVC ale u plyňáku tam má desku, aby na to neprskalo, kolem dřezu to musel manžel utešnit silikonem, dostávala se tam voda, odlepovalo se to a pak tam měla plíseň, tak se to vyčistilo a dal se na to silikon a teď je to v pohodě. Ale ta tapeta nebyla nejlevnější a pokud si koupiíš standartní obklady z levnější řady cenově jsi skoro stejně a životnost je jinde a údržba není o nic náročnější, když tak si kup speciální prostředky na kuchyně a obklady a uklízí se snadněji, nebo parní kachnu jako mám já a úklid tě bude i bavit. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
stellaa • 1. říjen 2008 ve 13:56 Ahoj chci se zeptat jestli máte někdo v kuchyni něco jiného než obklady pod linkou? Raději bych asi třeba omyvatelnou tapetu nebo nevím co se tam ještě dává?Dík za radu omcamauta • 1. říjen 2008 ve 13:59 stella: viděla jsem například i skleněnou nebo nerezovou desku. Moje mamka tam má desku v podobném dekoru jako pracovní deska, vypadá to docela zajímavě. kristi • 1. říjen 2008 v 15:05 omyvatelny nater, laminatova deska, nerezova deska, sklo elitera • 1. říjen 2008 v 16:16 my máme desku, jako je pracovní, ale v poloviční tloušťce. Nemusí se tam pak dávat lišta, stačí to zasilikonovat. Jak to vypadá - viz moje album. Když máš obklady, měla bys mít i lištu a je dost pravděpodobný, že se zvlní za sporákem. martii07 • 1. říjen 2008 v 18:59 Taky uvažuji o stejném řešením akorát bych chtěla světlou desku a tmavé záda!Dává se to?nebo to musí být stejné? elitera • 1. říjen 2008 ve 20:47 nemusí být nic - mělo by to být tak, aby se ti to líbilo
Odpovědět
My máme to stejné jako Elitera a max.spokojenost. Tapetu bych tam nedávala, není primárně určeno do kuchyně (pávě kvůli vlhku u dřezu či ke sporáku ;-)
Odpovědět
My meli tapetu ve stare kuchyni, na udrzbu je to asi stejne, proste se to otre a je to. ale nam se stejne trochu zvlnila. my ji teda meli nalepenou na starych obkladackach takze to urcite melo vliv, kdyz to pujde na zed bude to urcite pevnejsi ale i tak bych taky radeji volila obklady. cenove to neni takovy rozdil a obkladum tak nejak vic verim :-N
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
ahojte, nemáte náhodou niekto tapetu za bezpečnostným sklom v kuchyni ako zástenu? 8-) uvažujem , že si to dám, ale neviem. pomohlo by mi to vidieť. plánujem tam dať len n iečo jemné, nič mimoriadne výrazné. Ďakujem za inšpirácie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to sklo se lepi ne? to by asi bylo videt, ze je to nalepene
Odpovědět
Profilova fotka
kristi, oni na to dávajú bezfarebné lepidlo a vôbec to nevidieť :-)
Odpovědět
Tapetu pod sklem jsem videla v nejakym caspoise o bydleni, myslim v Marianne B., byla jen za takovym tim sklem z Ikea v ramech myslim. Vypadalo to pekne, ale chtelo by to videt nazivo 8-) . My mame bezp. sklo tyrkysovy a je to super. Prekvapilo me jak snadno se to udrzuje. Zadny spary, zadny listy, pohodicka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
efi, to vaše je super, len mne sa nehodí modré ani zelené :- ( a tak zvažujem tapetu. hľadám na marianne, ale stále nič. nevieš v ktorom čísle to bolo?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?