Markýza nad terasou

Ahoj všem, rád bych všechny poprosil o sdílení zkušeností s markýzou. Plánujeme zastínit terasu markýzou 4,7m šířky s výsuvem 3,5m, doplněno o spouštěcí volán 1,5m. Výsuvy budou motorické. Vše vypadá krásně, ale: jak to bude s větrem, resp. markýza má otřesové čidlo a mám obavu, zda vůbec bude někdy trvale vysunutá (celodenně) kvůli "vánku". Jak silný vítr může markýzu stáhnout? Přece jen je to docela velká plocha, máte někdo zkušenosti? Díky za cenné informace a mějte se fajn! Davecom
Odpovědět
My potřebujeme 6x4m, 6m nám bylo řečeno, že je maximální šířka. No bohužel nacenění je cca 140tis. - na elektrický pohon, dálkově, nepromokavá látka. Takže nevím jestli to neoželíme 🙂
Odpovědět
@pedrop 🙂 Tak my už markýzu máme a dá se to zvládnout i s tím větrem. To otřesové čidlo se dá nastavit, takže "vánek" tu markýzu nestáhne 😉 Jinak nás to vyšlo na 75tis.
Odpovědět
@davecom jaká firma?
Odpovědět
@pedrop isotra opava, konkrétně máme Olivia (https://www.isotra.cz/kazetova-markyz...)
Odpovědět
@davecom me by zajimalo, jak je to s markyzou v zime? kdyz budu chtit zastinit, ale bude treba snezit, muzu mit markyzu vysunutou? Jak je to odolne? Nekdy jsou v zime takove prehanky kdy snezi, ale zaroven sviti slunce, tak jestli radeji neuvazovat o necem jinem. Bioklimaticke pergoly se mi nelibi z duvody stinu, kdy to pak v interieru vypada jako ve vezeni... :/
Odpovědět
@islandia to souhlas, pergolu bych nikdy na terasu nechtěl, proto ta markýza... upřímně, v zimě na terase nesedíme a pokud by šlo o časné teplé jaro s přeháňkami (i sněhovými), tak je to částečně vodě odolné, ale né proti lijáku - to ale taky nedává smysl, když lije sedět na terase...
Odpovědět
@davecom nejde mi o to sedet venku, ale abych si tim mohla clonit obyvak a nesvitilo mi na TV 🙂.
Odpovědět
@islandia 😎 pokud nebude liják nebo husté sněžení, resp. sníh na markýze, tak nevidím problém...
Odpovědět
@islandia a pokud by pršelo/sněžilo, tak nebude svítit slunce = není nutné stínit na TV 😉
Odpovědět
@davecom no i v lete mate prehanky, kdy sviti slunce, stejne tak i v zime 🙂. Ale je pravda, ze to bude spis vyjimecne.
Odpovědět
Chtěl jsem markýzu 6x3 m, bude pergola. Markýzu mi rozmluvil kamarád, který je prodává a montuje. Vánek to zvládne, větší vítr už ne a člověk si chce právě posedět někdy, při větru, dešti, bouřce (v rozumné dálce) na terase 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?