Přístřešek nad terasu

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, jak chytit přístřešek do dřevostavby? Buď přidělat stojny i u domu a přichytit do konstrukce, ale skrz polystyrén. U domu jsem bohužel neudělal patky. Nebo jestli zkrátit okap a chytit ke krovum a okap dát na konec pristresku? Výška k okapu od terasy je 248cm Přístřešek 5mx4m u domu a krytina nejspíš plný polykarbonát. Děkuji za jakékoli řady, či připomínky.
Odpovědět
Do budoucna také uvažujeme o pergole na terase a dopředu jsem se dotazoval na možnosti, předpřípravy rozvodu elektřiny k ovládání stahování pohyblivé stříšky. Jsou jak pergoly jen se dvěma stojinami, které jsou v přední části - dále od stěny RD, nebo jsou i varianty / nebo je možné zhotovit / i provedení, které má stojiny i u stěny RD a ty se pak kotví do stěny ( ale vzhledem k tomu že stojí na terase ), tak už tolik nezatěžují to samotné místo ve stěně kde jsou kotveny. Jak mi bylo sděleno, když jsou ty dvě stojiny, tak kotví do ŽB věnce. Nad nadpražím nad HS portalem máme příčkovku 100 + izolant 100 a až poté je ŽB věnec, takže takto také kotvit nechci a chci použít pergolu v provedení se stojinami i u stěny. V dolní části stojiny kotví k terase - záleží jak tam máte tu dlažbu, pokud pevně - tak si to navrtají. Zkontaktujte nějakou firmu v e vašem okolí a zeptejte se na možnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme také dodělávali dodatečně a nechtěli jsme nic vrtat do fasády, tudíž máme 3 stojiny kousek od domu, s tím, že střechu terasy máme jako když podstrčenou pod okap od střechy domu - zase, abychom nemuseli řešit rozebírání části střechy a předělávání okapového systému. Vpředu pak už máme jen 2 stojiny se svlaky. Terasu takto máme už cca 5-tým rokem. Jinak co se týká krytiny, tak pokud neřešíte nějaké ubírání světla, tak nedávejte polykarbonát, nejenže se v létě pod tím nedá sedět, takže musíte pak ještě řešit dodatečné stínění, ale nemá žádnou životnost a i se zanese špínou a pořádně to vyčistit nejde. Orientovanou ji máme na jihovýchod.
Odpovědět
Profilova fotka
@milda1234
Odpovědět
@ajka85 Čirý polykarbonát že nemá žádnou životnost? To si pletete s plexisklem, které žloutne, apod. Čirý polykarbonát je v pohodě, já bych se ho nebál. Sklo bude vždycky lepší a není nic jednoduššího, že pokud chci super krytinu pro maximum světla, jako je sklo, tak dát nějakou jednoduchou markýzu nad to sklo a skleníkový efekt nehrozí. Taky to tak budu dělat napřesrok.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex já vám vaše rozhodnutí samozřejmě vyvracet nebudu a pokud máte ve vašem okolí lidi, kteří jsou s tímto materiálem spokojeni a máte na to kladné recenze i po nějaké době užívání, tak si to klidně dejte. Já už bych do toho znovu prostě nešla. A jak už jsem psala, nemuseli jsme řešit stránku, kdy zastřešení stíní nějaké části domu - např. obývacímu pokoji.
Odpovědět
@ajka85 Tak já sklem nic nezkazím. To je nesmrtelné. Nemyslel jsem to nijak zle, jen ta životnost je v dnešní době prostě vysoká, ať už u čirého, nebo dutinkového. Jen jsou tam prostě jistá specifika u montáže, ať se dutiny nešpiní, nezanáší se prachem a ať to nepraská. Pokud nemůžu dát sklo kvůli hmotnosti, potřebuji čirou střechu, tak moc možností není. Maximálně ještě nějaké markýzy či bioklimatické pergoly, které jsou předražené.
Odpovědět
Tazatel položil jasný dotaz a některé odpovědi jsou mimo. Franti popisuje postup u zdeneho domu, paní Ajka má problémy s dutinkovym polykarbonátem a tazatel chce plný. Takže se pokusím k věci: Mám rovněž drevostavbu, přístřešek chci realizovat letos a shodným způsobem - tedy dřevěná konstrukce z KVH a plný polykarbonat (případně sklo). Já sice udělám přístřešek samostojny - mám připravené patky i u domu a do šoku kotvou nechci, ale neřešitelné to není ani u Vás. Já osobně bych rozebral částečně dlažbu a patky dodělal, staci velká KG trubka a vylit betonem. Kotvit se dá i do drevostavby, ale musí se vědět, kde přesně je “překlad” - vaznice, ale stejne jsou většinou stojny u domu a kotví se jen aby se zvýšila tuhost konstrukce a při větru se to nehybalo. Druhé řešení je dle me náročnější, budete pak muset rozebrat poslední tašky, sundat haky, dodělat okap u strechy tak aby nesetkala voda mimo přístřešek, navíc pohledove to asi nebude tak pěkné, další věc je jakou mate současnou roztec krokvi-zda není větší než šířka polykarb. desky atd.
Odpovědět
Tak ať napíšu taky něco k věci, já bych tady šel do samonosné varianty a kvůli světlu buď do bioklimatické, nebo skla, nebo plného polykarbonátu, tlustšího. Všechny tyhle varianty střechy můžou být "skoro" rovné, což tady nebude na škodu a bude to rozhodně vypadat lépe než nějaká slepená pergola s aktuální konstrukcí. Takže dát pryč dlažbu, vyhrabat díru, vylít betonem. Dělal jsem to tak stejně a šlo to fajn. A to jsem tam měl i velké kameny a hromadu bordelu 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?