Stínící plachta na pergolu - jste spokojeni?

Chci se zeptat, zda máte někdo doma na terase namísto markýzy či slunečníku stínící plachtu a jak jste spokojení, popřípadě, prosím, tip na ověřenou firmu či obchod, kde jste plachtu pořizovali? Díky.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
zkus tohle: http://www.zahradadarios.cz/cz-detail... http://www.l-ex.cz/Ingenua---stinici-..., http://www.stiniciplachty.cz/plachty .... někde jsem viděla, že šli koupit i jednotlivé prvky
Odpovědět
@altoja soused má jeden trojůhelník a je to super asi do toho taky půjdeme. Musí to být ale řádně uchycené, má dvě oka na fasádě (pozor na polystyren, musí to být dobře ukotvené) a ocelový sloupek zabetonovaný (jako u plotu) a ten by měl být ještě ve sklonu. Když je vítr nebo prší tak to sundávají, je to horší s manipulací, ale za tu cenu (má nějakou levnější a stačí bohatě)
Odpovědět
@altoja Sousedi mají plachtu z Ikea. Na zastínění dobrý, ale při větším dešti se tvoří louže a promáčí se. Možná s impregnací by k tomu nedocházelo anebo jiný výrobce má tohle ošetřené.
Odpovědět
@kkaccullka díky za info. Nevíš náhodou kde sousedi nakupovali? Mrkala jsem na internetu, jsou tam krásné, ale plachta za 20.000,- Kč, sloupek cca 7.000,- Kč a "iks" dalších komponentů, kdy každý stojí 2-3 tisíce, bohužel nemám doma tiskárnu na peníze... :-p
Odpovědět
@soleilll vím, musela by se při špatným počásku sundat, ale to by nebyl problém ;-) i u kvalitnějších materiálů plachty doporučují sundávat všichni prodejci ;-)
Odpovědět
@altoja já už na to taky někde narazila...jo a mimochodem mají ji v Baumaxu, viděla jsem to před měsícem :). Trojůhelník i čtverec
Odpovědět
@altoja jo a plotový sloupek výjde na 200-250, k tomu pytel betonu za 100 a šikovnějšího chlapa, nic na tom není.
Odpovědět
@kkaccullka díky moc, asi budu muset vyjet směr HK a věnovat tomu trochu času a chlap by to v případě koupě zmáknul taky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem něco podobného hledala,ale na nic koudného,co by nevyšlo dráže,než nechat zastřešit pergolu jsem nenarazila..a pořídit si něco,okolo čeho budu pokaždé podle předpovědi běhat a sundavat,či se v práci pak nervovat,aby náhodou nepřišla nečekaná bouřka,tak to je mi pak k ničemu taková plachta...
Odpovědět
koukla jsem na Hornbach, taky ji tam mají a nevypadá špatně
Odpovědět
My nakonec částečně zastřešili trapézovým průhledným polykarbonátem, po dřevěné konstrukci se bude plazit víno a budem si vyrábět baldachýn. možná ještě dořešíme tou plachtou na druhé straně terasy, kde není žádné zastřešení..
Odpovědět
Také jsem to před časem řešila, plachta se mi moc líbí, ale vadí mi tam ty sloupy. Nakonec jsme dali markýzu na el. ovládání s přídavným předním dílem (mám v albíčku) a jsme opravdu moc spokojeni. Stín parádní až do večera, ovládání super a nezakopáváme o žádné sloupy.
Odpovědět
Článek se načítá
@aneri53 To jsme řešili s manželem včera taky - mně by vadily ty sloupy, navíc jak už tady někdo psal, musela by se plachta stále ukládat - to už zase víc vadilo manželovi. Mrknu do Tvého albíčka.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@aneri53 Dobrý den, mohla bych poprosit o foto markýzy, zrovna řešíme stín na terase a potřebovali by jsme něco, co se dá zatáhnout- plachta nebo markýza...Děkuji
Odpovědět
@amandab
Odpovědět

Odpovědět
@aneri53 to vypadá super :-) můžu se zeptat na přibližnou cenu (třeba do zprávy)?:-) a instalovali jste si ji sami nebo firma?
Odpovědět
@kataw otevřela jsem na chvíli album, mrkni, je tam vše popsáno :-)
Odpovědět
@aneri53 Moc díky, mrkla jsem na to :-)) to není vůbec špatné, řekla bych :-)
Odpovědět
@aneri53 jééé, můžu se zeptat na to křeslo vajíčko? je pohodlně a co je to za konkrétní typ, klidně do IP, pátrám po ozkoušených. děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 Tak to je nadhera, presne neco takoveho hledame:) Moc dekuji za foto a muzu poprosit o cenu a firmu, ktera Vam to udelala? Moc děkuji za ochotu....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@kkaccullka ahojky,mohla bych se zeptat jestli jste nakonec vyráběli ten baldachýn svépomocí? Máme na terase 6x4 m právě taky trapéz. polykarbonát a přemýšlíme jak to zastínit, aby tu dopo nebylo takový horko. Moc děkuji..
Odpovědět
Nakonec jsme koupili 2 sluneční plachty v Jysku myslím že stála jedna kolem 300 Kč a slouží už 4 sezónu. Mezitím jsme i prodloužili zastřešení takže vejdou 2. Na jaře nasadíme a na podzim sundáme. V trámech máme oka a karabinu. Takže se to pohodlně sundává. Letos se to už v těch okách pará za tu cenu to vydrželo fakt hodně.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@iw1984 @kkaccullka Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste to na konec vyřešili a jak máte orientovanou zahradu? Přemýšlíme, že dáme na střechu pergoly polykarbonát (s vnitřní sedmistěnnou strukturou, takže by snad mohl trochu izolovat teplo v létě), ale musíme vyřešit stínění pod něj a bojím se, že ty plachty nebudou dostatečné, máme terasu na jih a slušně to tu v kopci pere. Jak hodně Vám ty plachty pomohly? Do baldachýnu na motor nevím, zda se nám chce investovat, to už je hodně jiná cenová relace. Na druhou stranu mají látky screen a ty by to měly údajně dobře odclonit. Budu ráda za jakoukoli informaci, už začínám být bezradná :-(
Odpovědět
@klimca ahojky, no my ještě nijak. Máme trapéz polykarbonát a svítí nám tam od rána do cca 13 hodin, takže v těch loňských hicech to byl masakr, jak ve skleníku. Nakonec jsem roztrihala starší povlečení a měli jsme to tam na páskách!! :-D Ale rozhodli jsme se s chlapem, že půjdeme do té stínící plachty, jen nevíme jestli 2 trojúhelníky nebo obdélník, máme terasu 4x6 m.
Odpovědět
@klimca terasa na fotce je na jih. Sedíme tam celé léto i přes poledne, obědváme tam. Je to naprosto dostatečné. Pokud je terasa otevřená tak rozdíl uvidíte jen mezi polykarbonátem a sklem. Sklo je jak lupa . Stačí jakýkoliv polykarbonát. Sedmistěnný je zbytečný - používá se to uzavřených prostor aby izoloval. Plachtu určitě světlou.
Odpovědět
@iw1984 Za mně lepší obdélníky, trojůhelník se nám neosvědčil.
Odpovědět
@kkaccullka ještě jsme uvažovali o bambusových roletách ale ani ne kvůli sluníčku, spíše kvůli sousedům. Jsme tam jako na vyhlídce, tím, že je terasa vyvýšená a koukají nám doslova do talíře.
Odpovědět
@iw1984 My máme taky 4x6 (pergolu). Když už, tak půjdeme do obdélníku, připadá mi to šikovnější. Ale to pak bude asi taky na míru, při té velikosti. Nevím, musím ještě víc googlit ty rozměry :-D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?