Terasa - na jakou svět. stranu? Jak je zastřešená?

Profilova fotka
Ahoj všichni, na jakou sv. stranu máte terasu a jak ji máte zastřešenou? zatím máme v plánu dát ji na jih..ale poslední dobou jsme na pochybách jestli se tam neupečeme.. :-| Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, to je otazka. My ji mame na sever jednu a vychod druhou. Neprojektovali jsme to, mame byt v prizemi. Ale myslim, ze je to fajn, u tchyne ji mame na jich, zastresenou a uz vcera tam bylo na chcipnuti. Jsme prave nad tim take premysleli a jsme radi, aspon se neupeceme a teplo bude i tak..na slunicku se stejne neda sedet... ;-)
Odpovědět
Ahoj Hanka, uplne suhlasim s Kristi, na jihu to strasne pripeka a neda sa tam sediet :-( Pre odpocinok odporucam sever. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme se moc rozhodovat nemohli, kvuli umisteni pozemku, vyslo nam to proste na sever, pred domem coz je na jih je nejaky ten metrik, tak kdyz bude potreba vyhledat slunicko tak sedneme tam...
Odpovědět
Profilova fotka
Jih mi prijde dobra volba - pres poledne se prijemne vyhreje a vecer je tam krasne, kdyz uz je slunicko na zapade 8-) Na sever bych ji v pripade volby nedavala urcite - vetsinou vedou na terasu dvere a je lepsi mit na severni strane minimalni okna, malicka nebo idealne zadna. Pokud nemate moc radi horko, dala bych terasu na vychod nebo na zapad. Manzel nema teplo moc rad, takze budeme mit (nejspis) terasu od vychodu na jih (pres roh do L), pristresek na jihu.
Odpovědět
Profilova fotka
přikláním se též k jihu (možná maličko jiho-východ pokud je to možné), z vlastní zkušenosti nedoporučuji západ, máme nyní balkon na západ a v létě to na posezení není, nic pěstovat se nedá (všechny rostliny jsou spálené od sluníčka)... máme tam slunce od cca 12h do toho než zapadne což je v létě kolem 20-21h kolikrát je tam na slunci přes 50°C :-p
Odpovědět
my máme "sezení" na jih, není to kryté, není tam stín a dneska jsme tam chtěli sedět, ale nedalo se. prostě výheň. v létě je to ještě horší. vchod máme na sever, kolem poledne už je tam chládek. nedá se tam moc sedět, resp. dá, ale je to směrem k silničce, takže my to tam nevyhovuje pocitově, že na vás každej čumí. jinak bychom ale sedávali tam, je tam příjemný chládek. na východní stranu máme ten samonosný bazén, takže když se cachtáme v bazénku, tak na té jižní straně se chvíli vydržet dá. ale na sezení je to pro nás za trest. i večerní grilování je tam za trest. až tak kolem desátý je tam příjemně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
koukám to si člověk nevybere :-D , jak to není zastřešený tak je to o ničem, ted si děláme návrh na domeček, a stejně nám to opět vyjde na západ :-p , na východ bychom taky seděli do ulice.... takže jediný řešení je aspoň částečně zastřešit a zastínit, jedinou utěchou je pro mě kopec za domem, snad bude chládek dřív jak v 21h 8-) jinak na 100% sever máme ted okna od pokoje a sluníčko nám sem opravdu nezasvítí celý den ani večer, sice je v létě příjemný chládek, ale tahle z jara nebo na podzim i zimě by mi na terase asi dost vadilo :-x ;-) ...to se člověk na sluníčko těší myslím že ideal je jiho východ ... svítí tam ráno a za poledne a pak už by se to mělo přehoupnout na druhou stranu ;-)
Odpovědět
bože, ta hrubice! :-o janičko, nám by asi nepomohlo ani to zastřešení, obávám se, že by se do toho ještě víc opíralo sluníčko a bylo by tam nedýchatelno. spíš bych tam dala nějaký mohutný strom, bylo by tam teploučko, ale ne vedro, takový příjemný chládek pod stromem.... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, strom jsme takhle měli na verandě u chalupi, bylo to fajn, jen ten binec z toho 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
u chalupy.... :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Taky mám terasa vychází na jih. Baráček bude stát na mírném jižním svahu. Obývák a jídelna přes kterou bude vchod na terasu je taky na jižní stranu. Já mám teplíčko ráda, tak se snad neusmažíme.. Ještě řešíme zastřešení. Rádi bysme krytinu jako na střeše, ale neradi bysme měli tmu v obýváku a pod markýzou je asi hic..nebo ne?
Odpovědět
Tak my budeme mít terasu na jihozápad. Chtěla bych tam ale pergolu, aby to bylo aspoň trochu zastíněné. Ale taky se obávám toho, že tam bude v létě výheň až do noci... :-p Podle mě je ideální ten jihovýchod... Ráno pěkně sluníčko ke kafíčku a pak posezeníčko ve stínu...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já se přikláním k východu až k jihovýchodu .... miluju raní kafíčko na terase kam svítí sluníčko :-) ještě tam není takový vedro a odpoledne se tam dá krásně sedět, není nad východ slunce! No my to tak budeme mít, plánujeme pergolu a zastřešení průhlednou krytinou, asi plast. Dnes už je fakt velkej výběr.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít terasu na jihozápad až západ.Stíní nám na ni vzrostlé stromy, takže my se tam určitě neupečeme.Naopak se obávám až velkého stínu a zimy.... Mít na výběr, vyberu si jihovýchod.
Odpovědět
Profilova fotka
terasa na západ a kousek jižní strany. ae ty picky západní. :-) nic nestíní takže slunce v plné parádě.se na to těším. stín si MM najde jinde, třeba pod slunečníkem nebo nalou pergolou. Na východ tedy nevím zda je to dobré mám to teď na terasu v bytě a je to šílenéééééééééééé ráno slunce potom stín jako prase. já ale slunce miluji. :-D 8-)
Odpovědět
My budeme mít terasu přes roh baráku na východ a na jih, takže si budem moct vybrat, jestli sedět na slunci (jaro, podzim) nebo spíš ve stínu (léto)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
@haninka Upečete :), nejlépe východ, ale pokud na jih tak pořádně zastřešení a stínění, nechat obrůst vínem, to hodně pomáhá
Odpovědět
Profilova fotka
@kkaccullka reaguješ na 4 roky starej příspěvek a dotyčná už nenáí aktivní.... Jinak taky preferuji východ, dopolko sluníčko navečer chládek ve stínu ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 No jejda, já si ani nevšimla... :)) dík za upozornění.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?