Zahradni altan - pristresek

Dobry den, nenasel by se tu nejaky dobry kutil, co by mi poradil, jak dat do kupy zahradni altan. Chci na zahrade udelat nejaky pristresek na posezeni, jednoduchy, ale ucelny. Moje predstava je 6x4m, sedlova strecha s plechovou krytinou. Vyska k vrcholu hrebene tak 3m. Chci si na pile objednat rezivo, ale netusim kolik ceho. Jsem celkem maximalista, takze bych vsechno udelal treba z 12 hranolu, ale nekde je to rekl bych zbytecne. Mohl by mi treba nekdo nacrtnout nakres? Pak uz bych si snad i dokazal spocitat objem reziva. Klidne i odmenim. Ty kupovane polotovary mi prijdou predrazene a dost forove. Predem diky 👍 Foto je ilustracni, ale nejak takto bych si to predstavoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@yesman Čtverečkovaný sešit, tužka papír, představivost a musí to jít samo, ten hranol 12x12 cm bych klidně použil ne-li 15x15 pro stojky a hlavní kostru spolu se zavětrováním v rozích, na krokve bych použil na výšku 15 cm a na šířku klidně 10 cm. není třeba širší máme takto udělané přesahy střech na domě ale s BSH hranolu (ten má vyšší pevnost tím že je splepovaný). Rozteče mezi krokvemi bych dal cca 100 cm max.. Sklon 20-25° dle libosti. Ten nákres zvládnete opravdu sám nebo to ukažte truhláři a on to zařídí a udělá to jako stavebnici.
Odpovědět
Díky, už jsem si něco nastřelil, ale nic tak "sofistikovaného" jsem ještě sám nezhotovoval. Na dům byl projekt, tak tam člověk ujet moc nemohl, ale tady bych nerad objednal víc dřeva, než bych musel, vzhledem k ceně. Dle obrázku jsem akorát moc nepochopil, čím jsou krokve podepřen, z toho to není patrné. Podpěra tam není, tak jestli jsou tam kleštiny.....naše pila bohužel děla z "mokrého" dřeva a vzhledem k objemu by se na mě dostala sušička tak někde za půl roku, takže počítám, že to bude z mokrého. Rozteče souhlasím. Horší budou čepy na vzpěrách. Toto jsem nikdy nedělal. Lze to udělat i jinak?
Odpovědět
Profilova fotka
@yesman kleštiny můžou být možná že i nemusí dle konstrukce a rozměru. Mrkněte na foto takto by to šlo také a to zavětrování by šlo udělat bez čepu a pro šroubovat to skrze Rapid šrouby ale ten čep by jste taky zvládl jen stačí si najít třeba pár video návodů a jde to. Udělat skryté sedla v čele pergoly. Také budu dělat přístřešek na auto ale ne hned takže návrh ještě nemám ale něco podobného jako je má foto.
Odpovědět
Ano. Tak nejak bych si to predstavoval. Ta vzpera u vrcholove vaznice mi prijde nejjedodussi a na 4m to je dle meho dostacujici nez na kazdou krokev davat klestinu. Ty cepy uz studuji a nevypada to slozite, spise to zadlabavani pod uhlem mi prijde trosku narocnejsi, ale asi si udelam sablonu a zkusim jeden dva cvicne na kouskach tramu a uvidim popr.bych to prosrouboval.
Odpovědět
Profilova fotka
@yesman Ještě jsem našel na FB skupinu DIY a mají web drevostavitel.cz jsou tam návody a i inspirace. Tak mrkněte.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?