Zastřešení pergoly

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti se zastřešením pergoly např.od firmy Climax - Med twist. Jsou to takové hliníkové lamely, které se dají otvírat. Ale cena bude asi nereálná, předpokládám. Máme navrženou docela dost velikou terasu a navržen polykarbonát na zastínění. Ale jak jsem se dočetla, tak je v létě problém s tím, že je pod ním strašný vedro. Terasu budeme mít do L (viz moje album Projekt domu), bude velká asi 37 m2. Takže teď váhám, jak to udělat a jak to vyřešit a toto by bylo ideální. Chci něco, aby na to nepršelo - bude tam nábytek gril apod..Nezná někdo třeba nějakou menší firmu nebo nějakého řemeslníka, který by toto dělal a uměl? Nebo nějaký typ na zastřešení, aby to i trochu propouštělo světlo, ale dalo se tam v létě být a neupekli jsme se? Jinak terasa bude částečně na jih - jedna část a druhá na jihozápad. Děkuji za rady.
Odpovědět
1
2
@nihilises dobrý den, dlažba vypadá moc pěkně, chci se zeptat, zda neklouže, když je mokrá. Děkuji za info Marek
Odpovědět
@maximsoon : ma hruby vzorek, neklouze vubec 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem tu asi 2 roky zpět řešila terasu, my nakonec zvolili pevnou, dřevěnou pergolu se svetlikem z plného polykarbonatu a líbí se nám to moc, já se bála, protože vysnena byla ta lamelova, ale jako za tu cenu lamelove nám zbyde jak na dokončení terasy, tak ještě na virivku... ;-)
Odpovědět
Taky jsme nakonec udělali střechu z tašek a čtyři velká střešní okna s roletou. Vyšlo to jako nejlepší řešení v poměru cena/požadavky.
Odpovědět
Profilova fotka
@andik.cz Mohla byste, prosím, nafotit terasu s tím částečným zasklením nafotit ve volnější chvíli nějak blíže (detailněji)? Zajména kolem navazování prosklené/neprosklené části. A jak máte zasklení uchyceno na konstrukci (jen položeno na silikonu nebo jak?)? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@sargic nevím jak je to řešeno v tomto konkrétním případě, ale já bych postupoval obdobně jako u zasklívání klasických dřevěných oken. Tj. nejdříve bych si do okolního dřeva vyfrézovat sníženou hranu a vytvořil si tak defacto rám okna. Potom bych použil sklenářský tmel, kterým bych podklad vyrovnal, do něj vložil tabuli skla, trojúhelníčky zajistil tabuli proti sesunutí a pak klasicky dotmelil zbytek.
Odpovědět
Profilova fotka
@sargic bojím se, že úplně neposlouzim. Bylo to celé na klíč, postup netuším a asi ani manžel, když nám to dělali, byli jsme skoro měsíc na dovolené a přijeli a bylo hotovo. Zespoda není nic vidět a na střechu se nechystame lézt... :-| zkusím se pak ještě zeptat manžela.
Odpovědět
Profilova fotka
@andik.cz Díky za info, tak to neřešte, nějak si to v budoucnu namyslím ... buď silikon nebo sklářský tmel to jistí ... Máte to moc hezky udělané 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@andik.cz muzu vědět rozměr pergoly,a kolik vás ve finále vyšla ? Tedy bez podlahy. Dekuji
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@corinka2005 4x10m necelých 100tis, dělali nám zároveň i stání pro auta a zahradní domek, tak přesně nevím...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Zdravím, zajímalo by mě jestli si tu někdo z vás nechával dělat z terasy zimní zahradu ? Jaká konstrukce a střecha je na tohle nejvhodnější ?
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 4 měsících
My máme pergolu od Domky-Delta. Za mě na zahradu patří jedině dřevěná pergola
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Prosím vás, měla bych dotaz na vás co máte hliníkové pergoly se skleněnou střechou, protože by mě zajímalo, jak moc je ta střecha odolná ? Jde mi hlavně o zimní měsíce a jak moc velký nános snese ?
Odpovědět
@karolinaka95 Nevím od jaké firmy pergolu máte, ale vždy by měla být udávaná nosnost střechy, takže bych dotaz směřovala na výrobce.
Odpovědět
@karolinaka95 Sklo bude skoro určitě kalené a to unese strašně moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den a nemate nekdu zkusenosti s tou firmou www.pergola-drevena.cz ???
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?