Bílá obestavba krbové vložky - zkušenosti

Zdravím všechny, aktuálně řešíme jakou venkovní úpravu krbové vložky zvolit - betonová stěrka nebo čistě bíle vymalovat? Dáváme přednost bílé ale bojím se, že to bude rychle očouzené, zašedlé, umatlané - máte s tím někdo zkušenosti prosím? Říkám si, že bílou kdyžtak jednou ročně přetřeme, ale stěrku ne...nebo tu omýváte? Děkuji 🙂 Foto pro inspiraci.
Odpovědět
Co omyvatelná akrylátová barva? (A ne, nevypadá to jako na schodech v paneláku 😄 )
Odpovědět
@atilius To je dobrý tip, děkuji. Jen si říkám jak to bude vypadat s běžnou interiérovou barvou kterou máme. Asi bychom museli vymalovat komplet s tou omyvatelnou i zbytek obýváku..Více se na to podívám 🙂
Odpovědět
@dencam Neviděl jsem to, ale malíř nám to nabízel jako kombinaci do chodby, na kterou navazuje obývák a neříkal nic o tom, že by to bylo vidět. Ale vlastní zkušenost s přechodem nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
V první řadě pokud to bude ocouzene = nefunguje správně, pokud to bude umatlane = vy se k tomu nechovate správně. Aktuálně mám bílou obestavbu (oboustrannou) a ani jedno na ní není. Ale budu to kompletně dávat do stěrky. Takže pokud to ještě nemáte hotové jděte do stěrky.
Odpovědět
@dencam Ono spíš záleží na komínu, přívodu vzduchu, kvalitě krbu a realizaci. My máme sice zalakovanou stěrku, ale v životě jsem ji neumývala a když se podívám z boku, tak není opravdu nic začouzené (ani náznakem). Ale když jsme projížděli krby, tak přímo ve vzorkové prodejně to měli začouzené šíleně, což jsem nechápala...
Odpovědět
@dencam a když se dívám na foto, tak určitě si kupte rámeček - nedokážu si představit tu bílou barvu okolo vložky po pár zatopení - vždycky tam foukne nějaký popel. Tam to vidím jako jediné kritické místo.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme krbovku už rok a půl a nikde nic. Je natřená obyč barvou. Omyvatelná na to nejde kvůli teplu. V chodbě i v koupelně ji máme, tak jsem chtěla i na krb. Ale neměla by se tam natírat. Jak píšou výš, určitě je to o tom jak umíte topit a o tahu komínu. Jak vám fouká vítr do komínu apod.
Odpovědět
@kekita Děkuji, to není náš krb, jen ilustrační foto jak jsem psala 🙂 Nás realizace čeká až cca koncem září. Ale jak píše většina, asi záleží na kvalitě stavby, vzduchu a schopnostech topiče 😄
Odpovědět
@ozzy77 Děkuji, i podle ostatních to vypadá, že záležet bude na kvalitě stavby, vzduchu a schopnostech topiče. I přesto asi půjdeme zatím jen do bílé barvy, protože stěrka se nám sem uplně tak nehodí. Pokud ale po čase uznáme že by byla vhodnější, tak ji uděláme...v každém případě se chceme vyhnout obkladu kamenem :-/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?