Centrální digitální ovládací jednotka

Dobrý den, mám dům "na klíč", kde je nainstalovaná "chytrá domácnost". Nejsem spokojena s poskytovatelem a chtěla bych ji nahradit nějakou centrální digitální ovládací jednotkou. Tedy panelem, kde bych si nastavila teplotu s každé místnosti samostatně (popř. ovládala bojler a měla přehled o stavu elektroměru). Nechci dálkový přístup nebo aplikaci, jen panel, kde bych vše nastavila. Mám v domě vytápění elektrickými přímotopy a elektrické rohože v podlaze. Můžete mi poradit, dodavatele. Nebo mi stačí koupit nějakou jednotku v elektru a najít si elektrikáře pro zapojení? Je nutné naprogramování? Děkuji.
Odpovědět
Jaký systém / výrobce byl použit - např. Loxone, Tecomat, Haidy ? Určitě nebude stačit koupit něco v elektru. Jako panel lze použít i tablet.
Odpovědět
@martin_s Jednotky jsou od firmy Faster, poskytovatel je Iotian. Jde mi o to, aby byl dům nezávislý na externím poskytovateli, abych mohla manuálně nastavit topení tak, jak chci manuálně. Nevím, jestli půjde propojit ovládání boileru, podlahového topení a přímotopů na jednotku, která by fungovala autonomně. Teď mám nainstalovanou jejich ovládací jednotku v hlavní rozvodné skříni a vše je řízeno přes sim dálkově. Služba ovšem moc nefunguje a ochota napravit chyby není téměř žádná. Zatím jsem nenašla elektrikáře, který by si s tím troufl poradit.
Odpovědět
To prodávají pod značkou UNIPi a jsou to takové univerzální jednotky s RPI deskou, kde si může naistalovat každý svůj ovládací soft - tedy dobré jak pro bastlíře, tak pro větší firmy. Na stránkách prodejce jednotek jsou firmy, které s nimi spolupracují, takže by nebyl problém využít ty Vaše jednotky s jejich systémem. https://www.unipi.technology/cs/partn... Vaše požadavky se dají splnit, pokud je to na ně připravené v rozvaděči, resp. pokud máte kabely na správných místech. Pro ilustraci můžete zaslat foto rozvaděče. Místo chytrá bych použil spíše termín automatizovaná a od ní by se mělo očekávat, že si bude fungovat převážně sama bez zásahu uživatele. Např. bojler by zrovna měl fungovat úplně sám. Nezdá se mi, že by to bylo řízeno jen přes jejich SIM někde na serveru, to by nebylo dobré řešení.
Odpovědět
Mám z toho pocit, že jste se o výběr systému moc nezajímali a dodavatel Vám vybral nějaký asi levnější systém, který sice vypadá trochu podobně, ale vůbec nemusí být "chytrý".
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?