Elektrokotel a topení plynem

Zdravím, cca 2 roky bydlím v novostavbě, ve kterém mám řešeno vytápění pouze Kondenzačním kotlem. Vše funguje a jsem spokojenej. Máme nízké TZ takže protopíme cca 10 MWH (900m3) za rok. Ale nyní jak se situace ohledně plynu zhoršuje, tak se poohlížím po nějakém náhradní zdroji, kdyby se Puťka rozhodl zavřít kohoutky. Napadlo mě, že bych pořídil elektrokotel, který bych pověsil vedle KK a jen by se přes nějaké kohouty mohlo nastavovat, který kotel by byl zdrojem topení Jsem v tomto laik, mohlo by to takhle fungovat? Tohle mě láká i z důvodu, že bych mohl dostat levnější sazbu D57 na elektřinu. Nyní máme D02. Máte někdo zkušenosti se sazbou D57 pokud by se např. tou elektřinou příliš netopilo? (pokud bych stále využíval ten KK) Nemohli by mi ji nějak odebrat? Díky za případné komentáře.
Odpovědět
@petr13 10MWh mi málo fakt nepřijde, ale k dotazu: Nárok na D57d se neodvíjí od sptřeby, ale od výkonu topného zdroje, který by měl pokrýt alespoň 80% energie na topení z PENB. Blíže zde: https://www.cezdistribuce.cz/webpubli... na poslední stránce.
Odpovědět
@kofejn loni před zdražením jsem platil za plyn ročně 11 tis to mi přijde skvělé, na to že mám 170 m2 přízemní dům. A je to včetně TUV. Ano odvíjí se to od topného zdroje, takže pokud nainstaluji elektrokotel, který pokryje PENB, tak dostanu D57 a vlastně s ním ani nemusím topit, je to tak?
Odpovědět
@petr13 Ano, u D57d jsou ale vyšší fixní platby za jistič (aspoň u ČEZu), chce to hodit do tužky, jestli se vám sazba vyplatí, když nebudete elektrikou topit. Jestli máte podlahovku, pouvažujte o nějak lacinější tepelku, třeba tady: https://levnetopeni.info/tepelna-cerp...
Odpovědět
@kofejn kdo je výrobcem těchto tč? Nikde na netu jsem o nich nic nenašel. A na kolik to tak může vyjít i s montáží a vším potřebným materiálem?
Odpovědět
@petr13 Už tu pár let jsou, ale osobní zkušenost nemám, dal jsem Panasonica i s ohřevem TUV. Montáž bude obdobná jako u elektrokotle, ale navíc musíte počítat s prací chlaďaře a potrubím mezi vnitřní a venkovní jednotkou. https://www.sinclair-solutions.com/cs...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak narozdíl od Vás mám tepelné čerpadlo a pokud máte kondenzační kotel bych si určitě nekoupil elektrokotel, který žere jako tank. Kw už nestojí 1 kč ale tuším 3,60 za levno. Elektřina když zdraží o 100 a více procent na příští zimu co se předpovídá budeme všichni rádi, když si koupíme krbová kamna začneme trošku makat a tahat zase dřevo, abychom se v zimě trošku ohřáli - bohužel.
Odpovědět
@hbboy já jsem v lednu zafixoval na 3 roky u čezu 2,1 kč / kwh bez dph za dodávku. plyn mi zdražili, tak už právě nebude takovej rozdíl mezi elektrokotlem a plynem, když navíc dostanu levnej tarif na ele na 20 h
Odpovědět
Stačí, že výkon EK bude mít odběr minimálně 40% z jmenovité hodnoty hl. jističe, pak by vám měli sazbu uznat. To, kolik budete skutečně topit EK je jedno, my to kombinujeme s vložkou a je to naprosto jedno ČEZu jestli pojedem celou zimu na EK nebo celou zimu na dřevo, ta sazba zůstává pořád po celý rok nehledě na období Ale my máme kolem 20MWh ročně, letos teda 24.5 MWh nevíme proč, takže máme spotřebu trošku jinde. Platí se víc za jistič, teď nevím přesně, ale asi 800, teď nevím měsíčně přesně kolik korun za ten náš hlavní B50/3
Odpovědět
@petr13 to buďte rád že jste to tak stihl teď už má ČEZ s fixací na 3 roky cenu 6,60kc/kwh
Odpovědět
Profilova fotka
6,6 to je slušný, já platím tuším 3,6 nízký tarif. Fixaci nemám, protože to by dodavatel neunesl a krachnul. NO když mají zase zdražit o 200 % tak to bude za chvíli 12 kč za Kw, proto půjdu asi do kanadských kamen příští zimu. Kdyby náhodou plyn vypnuli a elektřinu zdvoj nebo ztrojnásobili, abychom nezmzli.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak teď mi přišlo vyučtování za zimu - 150 m2, patrová řadovka - cca 6000 kW komplet spotřeba domu. Hodně pereme, myčka a herní PC 350 - 750 wattů jede tak 10 - 15 hodin denně.
Odpovědět
@hbboy To není hrozná spotřeba, pokud v tom máte zahrnuto vše, včetně topení EK, ale píšete za zimu, takže jen půl roku?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jo jo mívám 10 000 kw za rok ale teď mi došlo mimořádné vyúčtování u Dobré energie jen za 5 měsíců s nějakým dopisem
Odpovědět
treba si pozriet,kolko zaplatis za istic ,aby si neplatil za nieco co nepotrebujes ,platba za kwh neni vsetko ,lebo elektrarne nic z darma tobôs v a n tarifu nedaju len tak a asi treba riesit vykon kurenia
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?