Elektrokotel. Máte zkušenost?

Profilova fotka
Prosím o názory, vaše zkušenosti, popř. tipy na elektrokotle. Máme krbovky,ale po rekonstrukci se nám nebudou do bytu vejít a na tyto nejde napojit radiátor. Děkuji!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my meli a super, akorat to stoji vice penez nez plyn, no....ale zase mas pak cely barak na snizenou sazbu,takze se to da
Odpovědět
Profilova fotka
no jsem zvědavá, máme docela strach, teď máme krbovky a teplo je jiný. Další věc, že elektrika je drahá, ale to půjde stejně asi všechno nahoru :-( Plyn buhužel nedotáhli k baráku a v baráku jsou 4 byty a pro nás to táhnout, to by se nevyplatilo. Máme strach z toho, že nám bude zima :-|
Odpovědět
Profilova fotka
nebude, my meli krbovky a kotel....to si prece nastavis,ne?
Odpovědět
Profilova fotka
My máme krbovky a akumulačky, ty jsou naprd, není to takový teplo jako, když se topí dřevem. Chcem vyhodit i akumulačky, jsou fakt naprd.Manža říká taky, neměj strach, však si dáme radiátory všude a uvidíme.Jen nechci, jak jsou ty přímotopy, chodím na nehty a tam je na hodinu vypínaj a je hned zima :-S Právě já nevím, jak je to s tím kotlem, když je na elektriku, jestli nefunguje na podobný bázi jako ty přímotopy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
kotel funguje jak ustredni topeni,nastavis si na dalkovym ovladdaci tepplotu a kotel se spina pouze v nizkym tarifu a dotapi mistnost
Odpovědět
Profilova fotka
Ahááá takže nezmrznem :-D
Odpovědět
no hlavně pozor na domluvu s elektrárenskou...u nás na ulici si paní nechala namontovat elektrotopení, protože jí kdysi bouchl v domě plyn a nechtěla ho...no a až to všechno bylo, tak jí elektrárny řekli, že jí to nezapojí, protože na ulici už na to není kapacita :-|
Odpovědět
Profilova fotka
aha, no radsi si zavolej,ono jim to trva jako svina.......treba i pul roku
Odpovědět
Profilova fotka
=-) =-) no to by byl průser :-D Bysme asi udělali v podlaze díru a topili parketama :-D No to je dobrý, zeptám se manžela, jak to uděláme. Díky ;-) Chceme začít nějak na jaře až přijdou papíry z katastru a různých úřadů a do podzimu chci bejt zpět, budem bydlet u tchánovců a nic proti, ale vlastní je vlastní a hlavně klííííííd :-)
Odpovědět
Profilova fotka
zadost si podejte uz ted, my ji podavali v breznu a zapli nam to na konci zari, to jsem byla v 6 mesici bez elektriny v dome
Odpovědět
Profilova fotka
Aha tak to manželovi řeknu, protože to bych teda nepřežila, no možná jo :-D , ale být doma, je doma ;-)
Odpovědět
Si můžeme podávat info. Právě jsme si nechali namontovat radiátory a elektrokotel Protherm. Topíme kamnama na dřevo a akumulačkama. Díky nim máme 8h snížený tarif, na hotel nám musí dát 20h snížený tarif. Do budoucna zachováme i kamna i akumulačky ... Předpokládám, že když mají jen měnit tarif, tak že to jim nebude trvat půl roku!!!???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ari,to nevim..ono pak musis mit i jinej jistic atd.....
Odpovědět
kristi: jojo to já vím, manžel je elektrikář, zapojuje si ho sám.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc, opravdu tu byl včera elektrikář a potvrdil, co jste tu psaly,manžel co nejdřív musí zavolat na elektrárnu.Fakt díky, on byl dost skeptickej, když jsem mu říkala, co jsme tu probíraly, to víte chlap ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
obnovým diskuzi - dnes nám přišla zpráva z čez že nás můžou napojit na ten tarif, při kterém je 20 h. nízkého tarifu - takže zřejmně pořídíme elektrokotel. samo že budem víc topit dřevem, máme zplynovací super kotel, ale pak jsou dny kdy jsme celé v práci a doma zima .. poradíte mi jaké kotle máte vy? kolik tak stojí? dají se dálkově ovládat? a chápu dobře, že se topí jen když je ta nízká sazba?
Odpovědět
Profilova fotka
oprava - obnovím :))
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s elektrokotlem v bytě? netopíte s ním někdo?
Odpovědět
@baraz My máme Protherm a dokud nám elektrikář nedal k němu nějakou krabičku ( asi regulace ), spínal kdykoli při snížení teploty nastavené na termostatu.
Odpovědět
Profilova fotka
@rizek a ted spíná jak? já mám takovou představu - když jsme doma topíme na tuhá tak na 23C, jenže potom mám třeba 3x po sobě 12tku a to kotlem nemá cenu topit - než se nahřeje jdu spát a v noci přikládat nee .. takže by právě tyto dny vykrejval elektrokotel, ale chtěla bych, aby topit třeba jen na 19C .. to by se spínal sám, když by to kleslo pod ne?
Odpovědět
@baraz nene, pokud tam je ten regulátor, tak se spíná jen v čase levného tarifu
Odpovědět
Profilova fotka
@rizek jo což by mělo být tech 20 hodin denne .. takže to pak zase běží celý ten čas a nebo ještě pokud klesne ta teplota?
Odpovědět
@baraz běží to jen při poklesu teploty :-)....např. nám v dřevostavbě se to sepne jen k ránu-natopí se to tak za 2 hodiny a dalších 24 hodin nic ( a to větráme řádně ). Na podlaze máme dlažbu, takže akumulace je velká.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Plánuju pořízení bytu a jeden (můj favorit) je vytápěný elektrokotlem. Byt je 43m2 velký, nová plastová okna, zrekonstruovaný zateplený (cihlový) dům. Zajímalo by mě, jak je to s náklady (samozřejmě neočekávám, že mi někdo poví přesnou částku). To vytapeni se tedy nastavuje automaticky? Nikde v byte jsem nevidela zadny ,,nastavovac". Je mozne to zapinat a vypinat, aniz bych vedela, kolik je tam stupnu? Pokud si nastavim ten rezim, v nemz je 20hod. levnejsi tarif, nezapne se to behem tech 4 zbyvajicich hodin? (omlouvam se za tupe dotazy, ale bohuzel se nejak nemohu dobrat nejakeho reseni... navic o tom opravdu nic moc nevim)
Odpovědět
@topenarka EK Vám zapojí elektrikár tak, aby sa nezapol v čase VT. Pre jej priznanie ani nesmiete mať zapojené inak. Proste Vám ho elektrárne vypnú. Náklady sú rôzne - závisí to od toho, ako silno je dom zateplený, či sú okná s 2-sklom alebo 3-sklom, či ste na prízemí a máte izolovanú podlahu a koľko... či ste úplne hore a či je strop zateplený... či máte okná na S alebo J, či je byt rohový... Jedine výpočet Vám ukáže vopred, koľko miniete za elektrinu. Regulácia EK - najlepšie podľa teploty v dome, pomocou izbového termostatu, ktorý komunikuje s EK. Termostat si môžete naprogramovať, na akú teplotu má EK topit.
Odpovědět
Profilova fotka
@rizek Ahoj, jakou máte dlažbu v domečku?? také chceme dlažbu na podlahové topení, ale nevíme jakou. děkuji za odpověď
Odpovědět
Ahojky. My ani nevíme výrobce :-) Dodavatel nám dal jen vybrat dekory a řekl cenu za m2. Jsme ale moc spokojeni, doporučuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?