Jaký infrazářič byste doporučili do koupelny?

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli jste někdo dával nově infrazářič do koupelny, jaké máte postřehy - jakou značku zvolit, jaká je spotřeba atd. Máme otopný žebřík napojený na okruh radiátorů - netopí ani v jedné z koupelen, dále máme elektrickou rohož - topí výborně, ale náklady za elektřinu se po zapnutí zdvojnásobily, což je neúnosné. Proto hledáme další alternativu, jak v koupelně nezmrznout.
Odpovědět
@jenda82 A proč Vám netopí ty žebříky?? Podle mě jsou do koupelny nejlepší, už kvůli sušení ručníků a osušek.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 2 letech
Připojím se s dotazem. Místo žebříku bych chtěl do koupelen nějaké infrazářiče. Má tu někdo osobní zkušenost? Lze namontovat rovnou na el. kabel vyvedený ze zdi nebo pouze do zásuvky? Jaký výkon a kam nejlépe umístit? Chci to pouze pro přitopení během koupání při chladnějším přechodném období než naběhne podlahovka. Díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Infrazářič je skvělá alternativa klasického topení - ušetří vám až 60 % nákladů oproti běžným způsobům vytápění a topí ihned po spuštění. r4d3k74, ano, lze napojit rovnou do el. instalace. Doporučuji se porozhlédnout po kvalitním voděodolném infrazářiči do 2kW, např. zde: https://www.altatrading.cz/infrazaric...
Odpovědět
Profilova fotka
@r4d3k74 topič: máme v koupelně vyzkoušen infrazářič i horkovzdušný fukar. Podle mne ten fukar to vyhřeje rychleji, horký vzduch se dostane všude. Stačí 5 minut a je tam 26. Zářiči to trvá déle a hřeje jen tam kam míří. Fukar ohřívá nejdříve vzduch a od něho stěny. Zářič nejdříve stěny a pak teprve od nich vzduch. Takže záleží na tom, jak dlouho v té koupelně budete a s jakým předstihem musíte zařízení zapnout. Není to až tak podstatné, ale fukar bude na spotřebu o něco levnější. A na pořízení vlastně taky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?