Jaký krb zvolit v dřevostavbě s rekuperací?

11. dub 201770

máme dřevostavbu s rekuperací se zpětným získáváním tepla. Stojíme před otázkou,zda pořizovat krbová kamna na zimu a pokud ano,jaký typ? Víme pouze,že mají mít nízký výkon...jde ale o to,zda by tyto kamna nebrala kyslík z místnosti...máte někdo zkušenosti?? děkuji všem!

 • Je otázkou zda bude mít krb kromě okrasy smysl. Předpokládám, že tepelné ztráty vašeho domu i díky rekuperaci budou tak malé, že získané teplo nebudete mít kam dávat a budete otvírat okna - tím ale zase rušíte význam rekuperace. Co se týká kyslíku, rekuperace vám, pokud běží, přivádí čerstvý okysličený vzduch zvenčí, takže jste na tom lépe než ti bez rekuperace..

 • nasávanie do krbu zvonku
  +
  je vhodné mať možnosť nastaviť ne RJ pretlakové vetranie = dodávať do domu viac vzduchu než brať

  "Co se týká kyslíku, rekuperace vám, pokud běží, přivádí čerstvý okysličený vzduch zvenčí, takže jste na tom lépe než ti bez rekuperace.." ALE: vysušuje sa vzduch!!! Preto je lepšie, ak má krb svoje vlastné "dýchanie" 🙂. Pritom vetranie domu môže bežať na výkon okolo 70 m3/hod.

 • Mám prý jen jeden pokus odpovědi, tedy zde: http://www.bydleti.cz/stavba/120-nejlepsi-kotel-pro-novostavby

  Nepřehřívá obývák, stáložár vydrží 12 hodin, nepráší - čisté topení. 3 - 4 kubíky dřeva za rok. Dotaci na barák 450 000,-. Kč berete ?

 • Sponzor fóra
 • Dobrý den, pokud máte rekuperaci, je pro Vás nejdůležitější napojení spalovacícho vzduchu z exteriéru a dále pak těsnost krbu. I když existují rovnotlaké či přetlakové režimy větrání, vždy je důležitá těsnost krbu, aby vám to nevytáhlo kouř zpět do místnosti. Jestli je krb opravdu těsný poznáte tak, že když se pořádně roztopí a uzavře se ovladací páčkou přívot vzduchu, tak plameny viditelně povadnou. Pokud tomu tak není, je krb nebo kamna netěsný a od takového raději rychle pryč. Celé to pak vypadá třeba takto:
  Každopádně se poraďte s odborníkem / kamnářem / nejlépe takovým, který má v portfoliu více značek.

 • Máme dřevostavbu, rekuperaci a krbová kamna Jotul 6kW. Podle našeho prostoru a indispozice nám bylo doporučeno. Vytopí perfektně a moc dřeva nespotřebujeme, máme ještě u kamen dvojité spalování 🙂

 • My taky plánujeme Jotuly F105b, ale ta cena...😉.máme dřevostavbu 112m.
  Teď manžel objevil ještě Aries 3 za skoro stěnou cenu, tak zas hledáme pro a proti.j aka kamna máte prosím Vy?dekujeme

 • mianka3
  Díváte se po vcelku designových kamnech a tak se nedivte , že je cena natažená. Pokud nemáte zkušenosti s kamny , podívejte se na zkoušku po něčem levnějším. Vcelku osvědčené jsou jotuly f 602 https://krbova-kamna.heureka.cz/jotul-f-602-n-gd-cerna/recenze/?s=6#reviews
  Pokud se vám bude topení dřevem líbit , tak není problém je prodat na bazoši .cz a pak vrazit peníze do těch drahých. Aby vás to takzvaně po první zimě nepřešlo a nebyl to jen kus nábytku co zavazí.
  Nad čím se asi zamýšlím u těch jotulí f 105 je odkouření 125mm. Je stejné jak u jotulí f 602 nebo f 118 . U kamen s dvířky na široko se většinou dává pruměr 150mm , aby nezakuřovalo.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?