Nabídka rekuperace Regulus

Dobrý den, stavíme na klíč bungalov 4+kk s obytnou plochou 125m2 a firma nám nyní zaslala nabídku na aktivní rekuperaci. Od rekuperace očekávám větrání místností v domě (respektive přísun čerstvého vzduchu), případně v létě trošku zchladit a v zimě trošku oteplit. Ovšem ve všech těch jednotkách se nevyznám, tak se chci zeptat, jestli tato jednotka patří k těm lepším/horším a jestli je cenová nabídka přijatelná.
Odpovědět
To, co máte v nabídce je obyčejná pasivní rekuperace a navíc je asi i bez předehřevu. Takže tato rekuperace umí rekuperační větrání a prakticky nic jiného. Pokud tento typ a cenu srovnám s jinými typy, tak nic moc. Já bych si ji nevybral. Pokud chcete i letní chlazení a mírné přitápění, potřebujete aktivní rekupearci. Jenže to budete cenově úplně jinde.
Odpovědět
Děkuji za odpověď. Máte zkušenosti s nějakou jinou pasivní rekuperaci a můžete doporučit? Nejčastěji jsem narážel na značky Nilan, Atrea a potom Zhender, Brink, Pichler apod. Nějaká alespoň průměrná aktivní rekuperace by vyšla přibližně na kolik na těch našich necelých 300m3 prostoru? Rozdíl je opravdu až tak markantní?
Odpovědět
@msls Ono také záleží na počtu osob v domě. Jmenovaná rekuperace se dá s DPH pořídit za 55t. 1m trubky tak 180kč. Tak že podle mne silně předraženo. Hledejte jinde. A něco aby jste o tom věděli. https://www.youtube.com/watch?v=50aFS...
Odpovědět
@msls Já se přiznám, že v době, kdy jsem vybíral rekuperaci jsem funkce moc podrobně neprocházel. Dal jsem na doporučení známého a použil jsem pasivku Nilan. Pro 300m3 potřebujete rekuperaci s výkonem cca 100m2/h. Vhodné je vybírat výkonnější, takže s výkonem cca 200 až 300m3/h. Porovnával jsem proto reku z Vaší nabídky z rekuperecemi CT200 a CT300. Za méně, nebo srovnatelné peníze získáte rekuperaci s lepšími parametry a funkcemi. Např. standardní součástí jsou teplotní čídla na všech vývodech a čidlo vlhkosti, která se používá pro regulaci výkonu. S aktivní rekupearací je to trochu složitější. Jednak musíte použít tepelně izolované rozvody, takže se navýší cena za rozvody. Cena aktivní rekuperace bude o cca 50000 až 100000Kč dražší. Záleží na typu. Je výhodné, aby to byla minimálně rekuperace, která kombinuje pasivní výměník s aktivním výměníkem s TČ.
Odpovědět
Máte v ceně i nějaké externí ovládání nebo musíte chodit ovládat do technické? Máte takový základní systém větrání. Na tu Vaší malou plochu cena vysoká. Ta firma to vše nakoupí za cca 55 tis. Namontovat se to dá za víkend. Jsou na to ale dotace, takže firma chce taky něco pro sebe. V zahraničí se ty jednotky prodávají i za polovinu pro koncové uživatele.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@wpavel zatím 2 dospělí a roční prcek, snad brzy se přidá další prcek 🙂 a občas nějaká ta návštěva. Děkuji moc za video, bylo užitečné a podívám se i na další od autora. @zubr487 Myslím, že si tedy vystačíme určitě s pasivní rekuperaci a právě po té od Nilanu jsem koukal, konkrétně CT300 nebo CT300 Polar, ten rozdíl už tam není takový. Určitě zkusím poptat. @martin_s nabídka je taková jakou jsem zde přeposlal, upřímně mě už tak zarazila cena, že jsem zatím nezjišťoval konkrétní detaily, ale obávám se, že žádné externí ovládaní v ceně není. To už je holt byznys, sám si na to netroufám, tak nechám vydělat firmu, ale samozřejmě se snažím najít nějaký kompromis, aby byli všichni spokojeni ideálně. Žádost o dotaci si vyřizuje stavební firma nebo investor? @wpavel teoreticky by mohla stačit i tato varianta, ale obávám se trošku výkonu, protože při použití na nejvyšší stupeň by jela téměř na své maximum bez jakékoliv rezervy, proto bych raději volil sice dražší, ale přeci jen asi lepší řešení.
Odpovědět
@msls Ono se nejedná o větrání velkým pohybem vzduchu, ten pohyb by jste neměl ani vnímat. Rekuperace se nevypíná běží 24h, u té co jsem dával odkaz jsou 3 nastavitelné úrovně výkonu a ty se nechají časově programovat. Cenová politika firem je taková aby pokud možno tu dotaci z vás dostaly vám zůstane jen pocit měl jsem na to dotaci. A jejich nejčastější připomínka k ceně máte na to dotaci. Nejedná se jen o rekuperaci. Vždy se vyplatí mít nastudováno protože se jedná o dost peněz a velice mnoho firem je zatím nesolidních.
Odpovědět
@msls Dotaci vyřizuje investor, ale můžete tuto starost za nějakou odměnu přenechat firmě. V případě novostavby dotaci na rekuperaci extra nedostanete, ale tady se počítá s dotací pro pasivní nebo téměř pasivní domy.
Odpovědět
@wpavel Děkuji za odkaz na video viz. výše. Také jsme ve fázi projektu a jsme rozhodnuti pro rekuperaci. Jediné co ve videu nebylo úplně vysvětleno, tak jak se řeší digestoř(ve videu jen zmíněno že recirkulační není nutná) a potom nějaký mýtus ohledně entalpického výměníku(co jsem hledal, tak asi řeší vysoušení vzduchu v zimě)...
Odpovědět
Tak jsem se ze zvědavosti podíval do emailu, v roce 2017 nabídka Sentinel Kinetic B včetně rozvodů 61 353 bez DPH, cena montáže větrací jednotky včetně montáže rozvodů 15 - 20 000 Kč. Barák - chata patrový, užitná plocha kolem 154 m2. Jako fakt dnes stavět je za trest. Ceny jsou bez dotace, na rekreační objekt by mi ji stejně nikdo nedal.
Odpovědět
@lto007 Dnes už nějaké dotace jdou na rekreační objekt ale musí tam být někdo trvale přihlášený.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?