Podlahové kúrenie napojené na vykurovanie drevom

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ma niekto z vas kotol alebo krb na drevo a vykuruje nim podlahovku? lebo nam jeden znamy povedal ze to nieje velmi vhodne co o tom viete zo skusenosti???
Odpovědět
1
2
@helixxo tuto zimu ti nepoviem lebo palety su kostrbate ;-) ale na jednu vykurovacie obdobje potrebujem pri ploch cca 200 m2 potrebujem 20-30 m priestorových .ale bola zima ked som minul cca 15 m .
Odpovědět
problém to je, protože podlahové topení funguje do teploty max.42 stupňů, zatímco radiátory do max. 80 stupňů, a teplota 40 je pro krb nebo kotel nízká a těžko se udržuje, je vhodná kombinace radiátory a na zpátečku připojit podlahové topení ( ta mívá těch cca 40 ), jinak přetápíš. Navíc podlahovku roztopíš a pak jen přihříváš. Stavěl jsem dřevostavbu a podlahovka se zapínala jednou denně v noci mezi 3-5 hodinou, jinak byl domek krásně prohřátý, a na podlahovou plochu 100m2 měli závěsný elektrokotel o výkonu do 6 kW.
Odpovědět
Vdaka stanik1972 za odpoved.Ja mam tiez drevoplyn cca 6 rokov je to ookk :-) Idem doinstalovat akumulacky 2 x 1000L k mojemu kotlu vigas 25 kw.Potrebujem este doriesit ohrev TUV v zime, ale i v lete som uvazoval a pripada mi celkom fajn riesenie zapojit na tie akumulacky 120L bojler nech ho akumulacky nahrievaju .Predpokladam že v lete po vyhriati akumulaciek mi to vydrzi nahrievat ten bojler cca 2 tyzdne.Co ty na to ako skuseny :-) harcovník. patol@post.sk Predom vdaka za odpoved
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
:-|
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
vie mi niekto poradit ci by toto (resp. ktore) moje zapojenie bolo spravne? Je to iby hruby nacrt. Zatial iba riesim pozemok na ktorom nie plyn. pripojka, preto uvazujem nad kurenim na drevoplyn. Cena za duomat sa mi zda privysoka, preto som pouzil cerpadla. Dakujem
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
chcem sa opytat co by ste poradili krb alebo kachle citala som nazory na krby a kazdy druhy sa stazuje tak teraz sa neviem rozhodnut :-S
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
@stanik1972 dimyt ti moze cez dvierka len ked ich nechas otvorene.uz aj keby to tesnenie vydrzalo hned len tyzden zrcite nebude dymiť lebo ked sa tesnenie opotrebuje tak cez skaru medzi dvierkami a tesnenim bude nasavat vzduch a nie vytlacat dym.takze asi tolko.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@stanik1972 ahoj, nevedel by si mi prosim poslat foto, alebo jednoduchý nakres riesenia tvojho kurenia? máme tiež kotol na tuhe palivo, podlahovku a 1000l nádrž, ale kurenar nas tlaci do nejakej 1000eurovej elektro regulacie, v ktorej ja nevidim zmysel. hlavne ma zaujima zapojenie trojcestneho ventilu a čerpadla, a ake iné "doplnky" maš ku kúreniu. Ďakujem, veľmi by nám to pomohlo
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?