Rekuperace Paul, znáte tuto značku?

Zdravím všechny diskutující. Potřebovala bych poradit. Do RD plánujeme rekuperaci, víceméně jsme byli rozhodnutí pro Atreu (máme zhotovený projekt na rekuperaci a teď necháváme nacenit u několika firem). Nicméně, když jsem poptávala centrální vysavač u firmy Bean, tak jsem tam zahlédla, že dělají i rekuperaci - a nechala si ji nacenit také. Jenomže jsem o této rekuperaci nikdy neslyšela a ani jsem toho moc nenašla. Jedná se o rekuperaci Paul - FOCUS 200 S. Znáte někdo tuto značku? Díky
Odpovědět
Ano, poznam, mali sme ju povodne vybratu, u nas je to dost draha znacka (a celkom znama), preto sme isli do lacnejsej varianty. Ak vas vychadza lacnejsie ako Atrea, isla by som do toho..
Odpovědět
Profilova fotka
S Atreou jednáme a teda komunikace dost problem plus negativní recenze od uživatele zde...tak piseme i jinam. @am760
Odpovědět
@maco díky moc. My si nechali od Beamu nacenit jakt rekuperaci tak centrální vysavač a dali nám k tomu ještě slevu 8 %. Vychází to na 110 000 (ta rekuperace). Atrea se stále počítá (už tedy 2 týdny :-| ), zezačátku nám psali, že bychom měli počítat s částkou 140 000 Kč. Ale jak jsem psala výše - vůbec značku Paul neznám. Takže ještě jednou děkuji.
Odpovědět
@saddova Prosím tě, kam ještě píšete? Já jsem oslovila firmy, které dělají jenom Atreu a pak tedy Paul. Jinak já jsem právě četla jenom dobré recenze na Atreu...... Mohla bys mi, prosím, písnout, čeho se ta negativní týkala? Díky moc.
Odpovědět
@saddova doufám, že já nejsem ta negativní recenze :-)
Odpovědět
@am760 pozri este rekuperacne jednotky od Elektrodesign a Regulus
Odpovědět
Profilova fotka
@am760 Zkus ještě luftuj a therwet...
Odpovědět
@maco @kota01 Díky, ani jednu firmu neznám, tak zkusím poptat.
Odpovědět
Profilova fotka
@am760 atrea a elmet...
Odpovědět
@kota01 Tak nakonec vyhrál Luftuj - díky moc za tip.
Odpovědět
Profilova fotka
@am760 A pročpak? Rozepiš se trochu, díky :-)
Odpovědět
Jednoznačně nejlevnější - nacenění dle projektu (položkový rozpočet), který jsme měli odjinud. Jiné firmy (které jsem našla na stránkách Atrey) ani nedodržovaly ten položkový rozpočet, některé věci tam nezapočítaly a ani to nenapsaly. A v neposlední řadě výborná komunikace s Ing. Zavoralovou. Původně jsem od ní měla naceněný Paul, nakonec, protože jsem chtěla mít jednotku nad WC (úspora prostoru v technické místnotsi), tak mi doporučila Venus HRV-30EC-N-74-R - je už s předehřevem. Z Thermwetu také nebyli špatí, cenově i o 500 Kč levnější, nicméně si Ing. Zavoralová se mnou dala více práce, tak nechám vydělat je. Budou nám dělat i CV - Variovac.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@am760 Taky se nakonec rozhoduji mezi ThermWetem a nebo luftuj... Je to dilema, peníze téměř podobné...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Tak jaký máte zkušenosti s luftuj popřípadě Thermwetem. Luftuj me vycházi asi o 50 000 levněji s jednotkou Domeo 210. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Také řeším. V thermwetu mě naštvali s potřebou zpracování "projektové dokumentace". Zaplatil jsem hlupák téměř 7000kč a dostal jsem za to mejlem jedno pdf, kde snad v malování byly namalované čáry, půdorys byl oskenovaný z mnou dodané PD. Za ty peníze bych čekal dokumentaci na úrovni. Nehledě na to, že se lišila pouze asi o 15% proti té, kterou mi zpracovali zdarma při první nezávazné poptávce. Jistě neprodávají špatné výrobky, ale tímhle mě uzemnili... Tak jsem se obrátil na fy luftuj. Na našem baráku se pouze materiál pro rozvody lišil o cca 10 000kč. Jednotka se musí porovnávat samostatně, co umí, jakou má účinnost, jak funguje protimrazová ochrana atp. @pkratky1
Odpovědět
A jakou jednotku plánujete vy ? To domeo co navrhli mne, nebo něco jiného ? Na rozvody jsou o dost levnější jen váhám nad jednotkou
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
Kupujete do rekuperace originální filtry?
Odpovědět
@pkratky1 Ty jednotky neznám, ale já mám NilanCT200 a pokud si ji srovnám s Domeo210, tak pokud jsem se nepřehlédl domeo je dražší a hůře vybavená. Jinak řečeno projděte si u jednotek i jaké mají funkce, ovládání a třeba zda je v základu nějaký inteligentní ovladač s možností regulace podle vlhkosti a případně CO2 a má i možnost časového plánování větrání.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?