TČ Nibe 2040 vs Nibe Split

Profilova fotka
Zdavím Vás, rád bych se zeptal na zkušenosti s těmito TČ od Nibe. Split je výrazně levnější a tak se by mne zajímalo proč tomu tak je. Je lepší z nějakého důvodu si připlatit cca 50k za 2040 nebo je Split dobrá volba? Také zde je jen 180l, není to málo? Nějak jsem se nedočetl kolik by bylo potřeba objem... Moc díky Honza
Odpovědět
@jan_bortc Nemám zatím praktickou zkušenost, ale při výběru TČ jsem se také rozhodoval mezi splitovou verzí a kompaktní verzí čerpadla. Majitel firmy, která se specializuje na NIBE mi vysvětlil následující : Splitová verze čerpadla - 1 fázové - tedy 230 V, čerpadla se vyrábí, montují někde mimo EU, konkrétně si nevybavím zemi kompaktní verze čerpadla - v našem případě NIBE F2120 - 16 - třifázové provedení, výroba ve Švédsku Pro mne rozhodlo to, že kompakt je možný ve třífázovém provedení - tedy menší proudové zatížení na 3 fázový systém, než na jednu fázi ( budeme stavět dvoudomek - u jehodnoho mám hlavní jištění 20A, druhý 25 A ), v případě splitu bych potřeboval navýšit hlavní jistič na 32 A ( jsme na konci větve a elektrárny mi navýšit hlavní jistič nechtěli ). U kompaktu se proudové zatížení rozloží, takže i u té verze F2120-16 by měl hlavní jistič 25A stačit. Samozřejmě si také myslím, že pokud je čerpadlo montováno ve Švédsku, je to plus. Splitové provedení je rovněž starší technologie. To je můj postřeh co se týče split provedení vs kompaktní provedení.
Odpovědět
Profilova fotka
@franti_p nějak takhle podobně to bylo vysvětleno i nám, a další nevýhodou Splitu o hodně větší hlučnost. My si dali Nibe to nejvýkonnější co mají, cena sice vyšší, ale co se týká hlučnosti tak opravdu tichoučké
Odpovědět
Profilova fotka
ještě k bojleru, Na výběr myslím ze tří variant, my máme 250l, ale je nás doma 5. A výšku místnosti u Splitu požadovali 2,2m, což u nás ve sklepě bylo tak tak
Odpovědět
@spaghetka Děkuji za info, ano, ten kompakt je tichý, to vím, ale že tišší než splitový to jsem nevěděl. My budeme mít nádrž na nějakých 500l - pro dvojdům. Jedno čerpadlo, plus vnitřní technologie udělaný tak, aby šly dva domy ovládat zcela nezávisle na sobě.
Odpovědět
Profilova fotka
@franti_p to jsem ani nevěděla, že jde udělat jedno čerpadlo pro dva domy. My právě zvažovali Split, ale zrovna pro naše TZ nám říkal že je dost hlučné oproti tomu nejvýkonnějšímu
Odpovědět
Profilova fotka
Máme IVT se zásobníkem na 180l TUV a stačí to. V pohodě se rodina osprchuje a já si klidně mohu dát vanu Ravak You (160l). Jde o to, že když se voda spotřebuje, do pár minut je zase ohřáto. Také jsem se toho bál, ale opravdu stačí.
Odpovědět
prosím může někdo laicky vysvětlit co je splitové tepelné čerpadlo? to je ta lednice uvnitř a venkovní jednotka?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?