Tepelné čerpadlo nedrží teplotu výstupní vody

Vím, že bych se měl zeptat realizační firmy, ale dle té to mám zatím nechat tak. Mám systém vzduch - voda split se samostatným TUV. Momentálně ještě nebydlíme a firma nám nastavila režim teploty výstupní vody s tím že jí nemám zvyšovat nad 23 st. Když tam nastavím těch 23 tak tepelko zkrátka tuto teplotu nedodržuje, na tuto teplotu vodu zahřeje jednou a pak to klesne snad až o 10 stupňů aby to zase nahřálo. Zkoušeli jsme vyšší teplotu i 28 a dělá to to samé. v baráku je pak třeba 12 - 14 st. Jenomže když nastavím 30 st. tak najednou to těch 30 opravdu drží, ale jede zase non stop bez přestávky v kuse, což mi přijde divné. Podle mě by nemělo jet furt. Trochu jsem to zkoumal a díval jsem se na hodnotu - Teplotní rozdíl výstupní vody pro topení která je nastavena na 10 st. Je ale divné, že při nastavení 25 st. čerpadlo hodnotu nedrží a při 30 drží furt.
Odpovědět
@radimir Je tam hodně proměnných, může do toho hrabat ekviterm, termostat a bůh ví co dalšího.
Odpovědět
@skunkos Ekviterm i termostat je vypnut. Má to jet jen podle nastavené výstupní teploty vody
Odpovědět
@radimir Nastavte ten teplotní rozdíl topné vody na 1°C a bude to lepší. 10°C je pro radiátory.
Odpovědět
@kofejn na to jsem se firmy ptal, zda to funguje tak, že když teplota klesne o ten rozdíl, tak teprve to spíná, ale říkali mi že to tak není. Navíc proč to při nastavení 30 st. drží?
Odpovědět
@radimir Aby se vracela ve studeným baráku voda o 20 °C je težší úkol než 13 či 15°C. Nevím co máte za čerpadlo, schválně to zkuste změnit a uvidíte.
Odpovědět
@kofejn Díky, napadlo mě to, ale raději msem se zeptal.
Odpovědět
@radimir teplotní rozdíl výstupní a vratnou vodou se v případě PT nastavuje zhruba na 5C. Čerpadlo má jen určitý omezený výkonový rozsah. Zřejmě si nastavujete teplotu, která je již mimo tento rozsah a čerpadlo proto musí vypínat. V tom případě zase zafunguje omezení častého spínání. Podle mého názoru řešíte zbytečnosti. V normálním provozu to bude v pořádku. Čerpadlo ale samozřejmě pojede v poddtate trvale
Odpovědět
@zubr487 díky za popis. ale kolik tam mám tedy nastavit? stěhovat se budeme tak 2 3 tejdny. Mám nechat těch 30? protože když dám méně tak tam nebude ani 15 stupnů vevnitř
Odpovědět
@radimir to něčemu vadí ? Ten dům snad zatím jen temperujete. V každém případě si nastavte teplotní rozdíl teplot topné vody mezi nátokem a vrtkou na 5C. Velká část čerpadel si podle této hodnoty nastavuje výkon oběhového čerpadla a pro PT je rozdíl 10C hrozně moc. To je pro radiátory
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?