Teplota zpatecky u kotle

Dobry den, jeste se optam, mam takovy problem u kotle Dakon dor N5 a jeho teplotou ve zpatecce. Bude to asi nejaka blbost, kterou ale ja nejsem schopen pochopit. Je to muj prvni automat. Na kotel je napojena podlahovka. U kotle 4cv kdy jde bud tepla voda z kotle do podlahy nebo do vratky, v zavislosti jak si kotel hlida teploty. Jenze tady je muj problem. Kotel sem nejdrive nastavil na 70°C vystup, kdy do podlahy ma jit 30°C a zbytek do vratky. Pokud je nahrata podlaha i vratka, kotel ma jit do utlumu, jenze ja nejsem schpnej dat do podlahovky ani tech 30°C, protoze jak se nahreje zpatecka na 60°C a otevre 4cv aby pustil vodu do PT vrati se studena z PT a ochladi zpatecku, tudiz 4cv se opet zavre a nahriva zpatecku. Nevim, jak z toho ven. Zatim muj pokrok byl, ze jsem nastavil, aby se 4cv zaviral pouze na 25%, coz znamena, ze jde cast do vratky a cast do podlahy. Po celem dnu topeni mam na kotli 80°C, ale na vstupu do PT mam jen 26°C a na vratce 54-55°C, ikdyz kotel teplotu ma. Je natopeny na tech 80°C. Proc to teplo nepreda do vratky, aby se ten 4cv vice otevrel a nahrival vice PT? Uz sem z toho zoufaly a nevim, jak mu mam domluvit. Napadlo me pridat 2cv mezi vystupem kotle a vratku, aby ten hlidal a popr.dodaval teplo vratce a 4cv se jen staral o PT popr.pri natopeni vracel do vratky. Viz.obrazky. Poradi nekdo? 😑
Odpovědět
@yesman aktualni zapojeni. A fotka s pridanim 2cv zda by to bylo k necemu.
Odpovědět
@yesman fungovalo to někdy nebo to máte nové? Není třeba špatně napojen 4cv? Osobně můj názor je že je tohle špatně řešení kotel měl nahřívat Akumulační nádrž a Z te to mělo jít až do PT.
Odpovědět
@edison101 je to de facto nove. Resp. rok, ale bylo to v provozu jen pro vysuseni podlahy a pote odstaveno. Akumulacku tam nemam. Zatim se snazim zjistit proc kotel nedokaze nahrat podlahu a vratku naraz, ikdyz ma na to teplotu,kterou muze predat. Letos sem zahajil prvni ostrou topnou sezonu a vychytavam blechy "ucim se s automatem pracovat". 4cv jsme resili a predelali. Bylo pootocene srdicko. Ted uz je to v poradku a pousti vodu jak ma. Jde mi spis o to, ze 4cv nedokaze drzet zpatecku a podlahovku. Ale chapu, ze to mozna neni ani mozne, jelikoz vratka z PT je pouze 25°C, takze ji musi kotel dohrivat na 60°C jenze pres 4cv to jde jen tak, ze zavre zpatecku PT a pusti vodu z kotle. Neni tam proste poloha kdy by do vratky PT pustil vodu z kotle do zpatecky, ze? Tudiz me napadlo pridat mezi vystup kotle a zpatecku 2cv ventil, ktery by dohrival zpatecku.
Odpovědět
Řešíte složitosti, tam stačí s poklidem 3cv termostatický mám ten pocit Kdy vám půjde vratka z PT, vystup do PT a přívod do rozdělovače. Zpátečka z PT úplně bokem
Odpovědět
@vladimir_sacha 3CV zde opravdu nestačí
Odpovědět
Aby vám to fungovalo potřebujete aby se točila voda v PT přes ventil a ten bude dodavat do pt jen tolik teplé vody aby šlo do pt třeba 30 stupňů a zbytek pošle do kotle. Jestli to umí váš ventil netuším. Další věc nevím jaký metě kotel ale určen nějakého malého kocourka takže na těch 70 stupňů se nahřívá třeba jen 50 litrů a nevím jaký minimální výkon kotel dokáže aby furt neskákal do útlumu protože do toho PT předá jen trochu teplé vody. Proto se zpravidla dává akumulacka a tam buď ten směšovač a nebo nahrivat ji jen na třeba 32 stupňů a to rovnou pouštět do PT. tohle mi přijde jako nešikovné řešení
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?