Teplovodní podlahové topení otázky.

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravim, za cca dva týdny se mi bude dělat na stavbě podlahové topení a proto bych měl několik otázek. Budu rád za každou radu. 1) Dát za kuch. linku u zdi jednu trubku kvůli plísni nebo nedávat vůbec? 2) Dát do sprchového koutu? ( Jak daleko od žlabu aby to nemělo nějaký špatný vliv na to) Pod vanu je hloupost dávat ne? 3) Pod postel dát? Máme postel úplně k zemi s uložným prostorem. 4) V ložnici dát za skřín opět jednu trubku kvůli plísni? 5 ) Dát i pod gauč? + za obývací stěnu zase kvůli plísni? 6) Pod PC stůl je hloupost ne? ( Bude v místnosti č. 12 v pravém horním rohu u okna. 7) U potravinové skříně (vlevo dole v kuchyni) jen u zdi? 8) Jak daleko dát od francouzkého okna? 9) Údržba tohoto topení? Např zkouška tlaková každý rok? Čištění trubek nějakým čističem? Mám v plánu se zeptat topenáře na to samé ale chci mít více názorů ohledně toho. Děkuji za rady. :)
Odpovědět
1
2
@bendavenda Nejvíce bych se zaměřil na to, aby z tak jednoduché věci jako je podlahové teplovodní topení neudělali různými regulacemi, čidly, čerpadly a pod. věc složitou a investičně nákladnou.
Odpovědět
@r4d3k74 Přesně tak, viděl jsem instalaci, kde firma narvala zbytečný rozdělovač, anuloid, zbytečné směšovací rozdělovače a navíc nefunkční. K tomu mu tam dali předraženou, zbytečnou zónovou regulaci a než to zprovoznili, tak firma skončila. Takže ve výsledku mu na hromadě zůstal zbytečný materiál za nějakých 60tKč. a nefunkční topení.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 to je skoro na znovuzavedení tělesných trestů
Odpovědět
@cyklos ja mam vsude anhydrid akorat pod krbem a sprchacem beton. Pod sprchacem v tom mam i trubky, ale osobne krome toho ze my to tam lepe schne zadnou pridanou hodnotu nevidim. Jak nekdo psal vyse, kdo to ma dobre nadimezovany tak podlahu ma vlaznou, ne vyslovene nejak prehnane teplou. Osobne bych to udelal podruhe stejne.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?