V koupelně podlahové topení a žebřík, je to dostačující?

Profilova fotka
Ahoj, máme malou koupelnu 5 m2, kde bude podlahové topení a žebřík. Je to dostačující? Projektant tvrdí, že by to nemuselo vytopit v zimě a chce nám tam dát ještě malý radiátor..Přijde mi to dost zbytečné...Setkali jste se s tím, že vám byla díky poldahovému topení někde zima? Díky za odpověď..
Odpovědět
Profilova fotka
@luckaccrr tvrdil nám to samé :-D taky máme podlahovku ( teplovodní ) a žebřík, ten zapínáme vyjímečně v mrazech. Máme ale novou zateplenou dřevostavbu.
Odpovědět
@luckaccrr .... ahoj, nemůžu ještě sloužit z vlastní zkušenosti (ještě nebydlíme), ale máme kouplenu 6,5 m2 a bude tam podlahovka a žebřík. O dalším zdroji topení jsme nikdy my (ani projektanti) neuvažovali .... jde o správné nadimenzování té podlahovky a toho žebříku podle tepelných ztrát (tu my máme vypočtenou na koupelnu na 521 W) .... když to řeknu laicky - jsou výkonější i méně výkonné zdroje vytápění .... je potřeba vybrat správný výkon .... pro srovnání: my dáváme do koupelny rohož o výkonu 500 W a k tomu elektrický žebřík (na sušení ručníků) o výkonu 900 W ... ;-) ... váš projektant má zvláštní nápady :-D
Odpovědět
@luckaccrr čauko, dole máme koupelnu 4m2 a teplovodní podlahovku + menší žebřík, nahoře máme koupelnu něco kolem 10m2 bez podlahovky s větším žebříkem a větším radiátorem - ještě ale nebydlíme, tak nevím..takže jsem ti asi moc nepomohla co? :-D Na druhou stranu když budeš mít v koupelně menší teplo, tak si pustíš víc teplou vodu a je to! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Máme větší koupelnu cca 8 m2, je tam podlahovka a žebřík spočítaný podle výkonu, takže si myslím, že vám to vytopí v pohodě. Pokud byste se báli, že tam bude opravdu zima, dala bych výkonnější žebřík, ale další radiátor už určitě ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky myslím, že je to zbytečné. My máme koupelny 7m2 a 12m2 a v obou je teplovodní podlahovka a žebřík a naprosto to stačí. Žebříky máme napojené na tu teplovodní podlahovku a letos jsem ani jednou nemuseli zapínat žebřík do elektriky. Ale projektant to musí správně nadimenzovat :-)
Odpovědět
taky máme podlahovu a žebřík a bohatě to stačí.. Však si tu podlahovku můžeš v místostech regulovat - abys měl zrovna třeba v té koupelně pak tepleji
Odpovědět
máme podlahovu a bohatě to stačí.
Odpovědět
@luckaccrr Máme žebřík a teplovod. podlahovku, velikost na m2 asi jako vy, bez výpočtu nějakých ztrát a stěnu (vnejší) jen 15 cm dřeva (myslím že máme foto v albu) a jsme v pohodě celý rok. Akorát pro podzim nebo chladné léto (Šumava...) máme ještě infrazářič - jinak bychom museli i v létě "rozjíždět" celé topení a to je nepraktické. Po 5-ti zimách s 2ma malými dětmi bez problémů... Když dáte žebříček s el. přitápěním tak v pohodě... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my máme jednu koupelnu 4m2 a máme tam jen žebřík 130cm dlouhý a k tomu podlahovku, kterou vůbec nezapínáme.
Odpovědět
Profilova fotka
my taky ještě nebydlíme,ale v koupelně budeme mít 1 žebřík, malý radiátor pod střešním oknem (kvůli rosení) a "falešnou podlahovku" (zpětný chod vody z radiátoru v podlaze). koupelnu máme cca 6 m2.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a žebřík nebude elektrický ale napojený na topení...když si vezmu, že doma (u rodičů) máme 1 radiátor a nic víc a nikdy tam zima nebyla, myslím, že to bude v pohodě..
Odpovědět
Profilova fotka
Naši topí kotlem na tuhá paliva a v koupelně, řekla bych stejně velké jako je vaše, mají místo radiátoru žebřík a stačí to uplně v pohodě..a že já mam ráda teplíčko :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 4 letech
Profilova fotka
Nazdar vespolek - oživím téma. Máte někdo žebřík napojený na podlahovku "napřímo"? Tzn do toho žebříku jde opravdu jen těch cca 30 stupňů? Stačí vám to?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?