ČOV, jaké používáte čistící prostředky?

Prosím o radu, kdo máte mít domovní ČOV - jak= používáte čístící prostředky? Na wc, vany, nádobí, pracé prášek, do myčky atd... Lze použít zn. W5 z Lídlu, popř. jejich prací prášek Formil, prášek a další porstředky Denmikt z DM drogerie?
Odpovědět
Používáme běžné prostředky. Dříve jsme do myčky používali eko tablety z DM. Už ani to neděláme. Když je moc eko, tak ta čistička s tím má problém. Je navrhovaná tak, aby zvládla vodu určitého znečištění a moc eko jí nedělá dobře. Někdy se mám na hladině vytvoří pěna, likvidujeme jí savem (na doporučení výrobce). A i savo přežije čistička v pohodě. Zlikviduje ji relativně malé množství lapisu - čertova kamínku. A zřejmě asi vše, co bsahuje stříbro.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Trošku obnovím téma, které je tu už víckrát, ale zastaralé. Momentálně kupujume čovku do novostavby, tak zjišťuju jak to je s jejím zacházením při běžném životě:-) NE - vlhčené ubrousky, pleny, vložky, pozor na oleje (nesmí se vylévat tuk do odpadu, pouze malé běžné množství na mastném nádobí), drtič odpadu, biologicky obtížně rozložitelné, nebo nerozložitelné látky - kosti, vlasy, textil, plasty, guma, sanitární materiály (musí se pak vybírat z nátokového koše), toxické látky (jedy), silné kyseliny a louhy - pouze v minimálním množství, barvy a ředidla. Nesmí do ní přijít ani chlor (chloran sodný), ale pak jsem někde četla, že v hodně zředěněm mnžství by to nemělo vadit, max. 0,1l za den. Chloran sodný obsahuje Savo, Domestos, Asanox, Colorox, Bref Duo Active, Devil, Tiret Profesional, Cillit Duo, Descalen. Myčky nádobí jsou dost náročné pro ČOV, nesmí se to přehánět s prostředkem. ANO - Dedra (české výrobky, hodně koncentrované, dobré recenze), Ecover, Eurona (biologický čistič odpadu, který podporuje bakteriální kultury v ČOV), Frosch (na WC a koupelny, levný a účinný), Golem (na čištění odpadu), nebo klasický ocet na WC ;-) Na praní prášek Formil z Lídlu. Pak jsem četla že pro podporu bakterií v ČOV je dobré je občas "nakrmit" kefírem nebo aspoň zkysnutým mlékem. Při zavedení ČOV se má 2-4 týdny co nejmíň používat a zatěžovat, aby se bakterie co nejlépe uchytili. Pokud zapáchá, nebo se něčím zanese, tak se má pročistit a opět 2-4 týdny nezatěžovat agresivníma prostředkama, aby se bakterie daly do kupy :-) Jen podotýkám, že nevím jestli je všechno z toho pravda, protože jsem tak nějak shrnula několik diskusí a recenzí, ale třeba vám z toho aspoň něco pomůže ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Vyzkoušela jsem všechny možné druhy bakterií a prášků, ale nic nefungovalo:-( Prý jsem bakterie zabila. Pak mi soused doporučil tekutý přípravek Žumpex. A už 3 roky používám jen ten a je klid :-) Vždycky si to objendám přes internet, když to mají v akci :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Žumpex? Mrknu!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Profilova fotka
Já používám českou Euronu. Na praní, do wc, i do myčky. Doporučují ji i dodavatele ČOV 🙂. Klidně pošlu vzoreček k vyzkoušení, kdo bude chtít, napište na sylva.jaskova@gmail.com
Odpovědět
Používáme kompletní řadu Winni´s, mají ji na Alze a něco i v Makru. A spokojenost, tablety do myčky prášek všechno. Ale podle výrobce ČOV, když to nepřeháníme, můžeme použít téměř všechny prášky a tablety, že to jejich čovka vydrží. Jen nedoporučují kapsle na praní a hodně pěnívé prášky a gely
Odpovědět
Eurona za 3, 2, 1... reklama nahlasena @sylva_jaskova Kteri dodavatele Euronu doporucuji?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@josefinakratka josefíno, josefíno ... 🤔
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?