Jak na zápach v lednici?

Zobraz úvodní příspěvek
prosím, poraďte, jak se zbavit zápachu v lednici? :-( začala smrdět nejpíš od zkažených palačinek, ty jsme vyhodili, lednici umyli octem, nepomohlo :-( pak jsme vyházeli všechno, umyli znovu octem, nic, pak i Savem, nechali jsme jí přes den vypnutou a otevřenou... ale bohužel smrdí dál, už si nevíme rady neznáte nějaký zaručený recept?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
tchyne dava par kousku dreveneho uhli v misticce, pak jsem slysela spunty od vina....
Odpovědět
Celou lednici vytřít hadříkem namočným v octanu( voda s octem)...
Odpovědět
Profilova fotka
@mirda4 sorry za offtopic...ale octan není ocet s vodou...octan je sůl kyseliny octové ;-) . Ještě jednou sorry, ale jako chemika mě tohle nadzvedlo :-D
Odpovědět
@lin18 Dobrý den. To neznáte hochy vod Plzně. Ti klidně vytřou lednici i octanem vyluhovaným z vysokooctanového benzínu. A to říkám jako chemik laik samouk v poloze ležící,spící a bdící. :-D :-D :-D :-D :-D :-D S pozdravem Laďa
Odpovědět
O.k., sypu si popel na hlavu, špatně jsem to pojmenoval =-) Ale tady se tomu tak občas říká a jelikož je chemie mimo můj obor, tak jsem měl za to, že je to tak správně. Takže oprava- lednici vytřít roztokem vody a octa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja na zapach v lednici (zeli, romadur..) davam rozkrojeny citron na misku a nechavam ho tam treba tyden a v pohode.... :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@copa hrst čerstvě umleté kávy na malém talířku, hrst jedlé sody/kypřícího prášku do pečiva na malém talířku, půlka jablka, půlka citronu za mě vítězí :-)
Odpovědět
platí to aj na pachy v mrazničke ? dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@janniia Vám v mrazáku něco páchne?
Odpovědět
@beeatwork samozrejme ze nie pachne .. :-D .. ale akoby od seba mierne chytili pachy .. napr. citm pach fazulky :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@janniia taky mam pocit, že mi to v mrazáku nevoní, teda, když ho otevřu nic cítit není, ale každý pytlík v kterým mám potraviny zabalené je cítit jakoby po pórku nebo něčem takovém. Možná tam taky zkusím dát to kafe, a uvidím.
Odpovědět
ocot s vodou na umytie a pokiaľ cítiť pachy po potravinách / klobása , fazuľka../ , treba používať špeciálne pvc sáčky do mrazáku , proti pachom , ktoré bežne dostať...
Odpovědět
Článek se načítá
asi tie sacky .. budu mat nejaky vyznam .. musim poriesit ... :) skusila som tam dat aj ten uhlikovy pohlcovac .. len neviem ci ma ucinnost v mrazaku :) aj ked mam pocit ze zabral :) .. ale aj som odstranila tie obyc. sacky ...
Odpovědět
Profilova fotka
vytřít octem
Odpovědět
Profilova fotka
dobrá je aj citrónová šťava s vodou...
Odpovědět
Profilova fotka
přesně, otřít octem a potraviny skladovat v miskách do mrazáku nebo silných pytlíkách do mrazáku určených, mrazák se tak často nečistí na rozdíl od lednice a ocet nemůže vůbec ublížit
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem dala do lednice malou misku s octem a pomohlo to :-)
Odpovědět
vyzkoušela jsem všechno, kafe, prášek do pečiva, ocet, prostě vše co jsem tady našla za rady a lednice smrdí :-( nevím si už rady prosím o pomoc.
Odpovědět
Profilova fotka
@mallssellino tak svým hospodyňkám bych radila, aby prošly vše v lednici - potraviny, dala do krabiček, vyčistila octem a nic víc, není možný, že ocet nepomáhá, musíte tam mít potravinu, která Vám to způsobuje - něco zateklého třeba pod šuplíkem, octem umyjte i gumové těsnění, to fakt není možný :-)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@mallssellino kelimok sody bikarbony otvoreny tam nechať. .. a vyhodit vsetko hnile :-D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?