Jak umýt střešní okna?

Profilova fotka
ahoj, tak jsem se poprvé snažila umýt našich 6 střešních oken... skoro žádnou židlí k nim nedostanu, pak jsou jen kyvná a ne výklopná, takže když chci umýt vnějši - špinavou stranu, tak mi to nedrží.. jednou rukou držet okno a druhou to okno mýt,to není žádná sranda. máte lepší metodu?
Odpovědět
Jo, já to nechávám na manželovi. :-D Taky jsem to zkoušela a je to děs. :-p Já to chci mít tak, aby se mi to lesklo a to prostě nejde, takže k tomu postavím manžu, ten si na to tak nepotrpí a mě je vcelku jedno, jestli tam bude šmouha, když to dělá někdo jiný... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D Tak to máš super přístup :-) ale manža bohužel dělá vše okolo domu, nemůžu mu přidávat práci
Odpovědět
Tak u nás se střešní okna "šůrují" jen z jedné strany a to samo zevnitř (z venčí to nemá cenu, strasně se práší a to bych je musela mýt každý týden) :-N Jinak na to mám takové menší schůdky (koupené v OBI) a mytí je bez problémů, běžně okno otřu teplou vodou s jarem, pak nastříkám clinem-rozprašovačem a stáhnu stěrkou a je hotovo a lesk jako blesk :-D Jinak na horní hraně okna máme takové plastové výsuvné "petlice" a na hraně orámování okna takové očko, kam se to vysune a samo to drží, ale to je spíš pro mytí oken z vnější strany... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky si myslím, že by to střešní okno mělo mít pojistku, která umožní zastabilizování otočeného okna. Tak jsme to alespoň měli na chalupě. Ta "petlice", jak psala Katka, alespoň u nás byla dost nenápadná, tak je možná dobré bedlivě zapátrat.... Kdyby na okně nebyla, tak bych zaimprovizovala tak, že si uvážu na páčce okna provázek a ten někde přivážu ;-) . V létě jsem myla okna sestře na chalupě. Okno táhnoucí se ve 2-4 metrech výšky a hlavně pevně namontované nad schodištěm. Tam tedy došlo i na žebřík a koště s hadrem - a půlku skleničky Ballantines po výkonu :-D . Těm, co mají strach z výšek jako já - nedoporučuji. Náročnost celé akce mě přivedla na myšlenku použít přístě "vapku", ale panuje obava, aby mi u toho neulítla ruka a neodfouklo to fasádu ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Střešní okna z venku umýt jdou,ale záleží na každém,jak se k mé radě postaví,je to docela neekologické :-) Musíte spolupracovat s počasím:-)Když je před bouřkou,nebo víc prší,tak zvenku nacákám jar a okno je zvenku umytý raz dva.Máme taky ten stejný problém,že okno musím jednou rukou držet .........Takže kdo chcete vyzkoušejte
Odpovědět
my máme taky tu "pojistku", co se zacvakne, když se okno úplně otočí, i když je tam tam pěkně schovaná, že prvně jsem si jí nevšimla. Zatím jsem teda neviděla střešní okno, které by tu zástrčku nemělo.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
ahoj všem a obzvláště všem, co myjou okna střešní, manželka byla už celkem nepříčetná, když po každém dešti to bylo jako by je nemyla(tady na ostravsku jsou tuny prachu emoticon ) Jednou , když jsem si do auta koupil ,,tekuté stěrače,, jsem na to přišel , a zkusil jsem je dát i na střešní okno, bylo to dobré , ale vydrželo to cca 2měsíce, pak jsem objevil na netu náhodou preparát, který je mnohem ůčinnější a při každém dešti to okno naopak umyje emoticon máme to tam už půl roku , a za tu dobu to jednou opláchla čistou vodou emoticon jméno firmy prý mohu vzpomenout Nano4peace. Tak ať jste všichni spokojeni jako my emoticon
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
stresni okno jde uplne vyndat vim ze vyndavat pokazde okna nebude lehke zvlaste pokud jich mate sest ale na zemi se vam budou mit lepe
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?