Jaký tepovač - Karcher 6.100 nebo Puzzi 8/1 nebo 10/1

Ahoj, Jaký byste prosím doporučili tepovač? Máte osobní zkušenosti? Nějak se nemohu rozhodnout. Každý má svoje pro a proti, nicméně ty rozdíly jsou z hlediska použití zanedbatelné. Nebo mi něco uniká.... Rozhoduji se mezi: Karcher SE 6.100 Puzzi 8/1 C Puzzi 10/1 Oblast použití není vymezená, ale spíše domácí. Sedačky, koberce (možná podlaha), auto... Rád bych vybral ten nejlepší v poměru cena/výkon. Protože například ten, který by měl být ze všech nejlepší (Puzzi 10/1) mi parametrově příjde horší, než o dost levnější Karcher 6.100. Chápu, že Karcher 6.100 má asi horší konstrukci a také menší nádoby, ale přijde mi mnohem důležitější průtok vzduchu a čistící schopnosti (případně příslušenství). A to mi příjde u profesionální řady parametrově horší. Jako volba se mi jeví Puzzi 8/1 C, který má parametry podobné jako Karcher 6.100, nicméně zase chybí ono příslušenství, které je zvlášť zase poměrně drahé a tím bychom se dostali na cenu Puzzi 10/1, možná více. Nemá někdo osobní zkušenosti, jak toto dilema rozseknout? Případně jestli parametry nejsou všechno? Třeba Puzzi 10/1 tepuje lépe, než Karcher 6.100, jen to parametry nevypadá. Ale jak píšu, jde o poměr cena/výkon. Pokud to má smysl, koupím Puzzi 10/1, pokud ne, půjdu do levnějšího řešení... Předem děkuji. 🙂
Odpovědět
Kdysi jsme na to zkoušeli zakládat firmu. Neujalo se to, lidi co to dělají, dřou bídu. My jsme si to uvědomili a zavřeli krám včas. Ty stroje čistí všechny dobře, rozdíl je spíš v rychlosti a efektivitě. Hlavně rychlost namáčení - někdo z oboru mi třeba ukazoval, že si tam dodělal další trysky, aby to rychleji namáčelo. Pak i velikost nádoby a další parametry. Ale jak říkám, je to od bídy k bídě, jako byznys to nedává smysl. Na domácí použití stačí jakýkoliv vysavač na mokré vysávání a polít koberec vodou se saponátem.
Odpovědět
Máme úklidovku, jako samostatná činnost se to dělat nedá. Máme to ve firmě jako doplňkovou. V zimě se občas dělají sedačky a koberce, v létě auta, ale že by byla zakázka na každý den to ne. Jinak univerzálnější je 10/1, je k němu i kobercová tyč. 8/1 bereme spíš na sedačky a na auta. Profi řada je kvalitativně rozdíl, všelijakých hobby (žlutých) vysavačů apod. jsme oddělali haldy. Profi stroj (šedá řada) zatím ani jeden. Jen vysavače na okna zlikvidujeme 3 za rok a to se k nim chováme slušně.
Odpovědět
Bezne si pujcujem Puzzi 10/1 a je v pohode. Pouzivam na sedacku, kusove koberce a auto. S ostatnymi skusenostami nemam.
Odpovědět
Děkuji za názory. Pokud to nebylo z příspěvku patrné, tak já se určitě žádné výdělečné činnosti věnovat nehodlám - co se týče tepování. Spíš my šlo o to, vybrat stroj, který vydrží a hlavně svoji práci odvede na 100%. Jde tedy spíš o hobby využití na doma. Občas možná někomu půjčíme, ale tím to hasne. Nakonec jsem zjistil, že je nyní na trhu nová verze (2022) Puzzi 8/1 ADV - s tím, že parametry se o dost zlepšily a navíc je k němu i podlahová tyč. Tím pádem je asi výběr jasný. Je skladnější, než Puzzi 10/1, je to prodfi řada, takže vydrží, parametry se o dost zlepšily a navíc tím, že je to řada 2022 předpokládám, že i neduhy, kterými trpěl původní puzzi 10/1 a 8/1 budou vychytanější. Takže asi rozhodnutí padne takto. Jen je z nich samozřejmě nejdražší 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?