Kam s velkými krámmy v bytě?

Zobraz úvodní příspěvek
Zajímalo by mne, kde ste v bytech našli pro tyto věcí místo (nemám ráda, když je to na očích): - žehlící prkno - koš na prádlo mokré - koš na prádlo suché - rozkládací sušák na prádlo (bych potřebovala aspon tři) - zásoby mimerálek (každej samozřejmě pije jinou) - čistící prostředky (na každej prd mám snad čistič) - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování (jsem béda, furt dom tahám kytky) - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) - povlečení a prostěradla (mám snad dvacatero) - deky (mám snad desatero) - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody - ubrusy, povlaky na polštářky (vyměníte ubrus v obýváku a už se vezete ... musíte vyměnit i povlaky polštářů a deky na sedačce a pak taky ubrus v kuchyni, protože to máte spojeno :-D ) Máme byt 3+kk, 60 m2 + 8 m2 balkon, jsme na to dva (zatím bez dětí ... ty plánujem až do domku) a absolutně nevím, kam to všechno narvat ... už mě nebaví hrát tetris ... Zajímá mě to prakticky, kam to rvete vy??? :-D :-D :-D Díky za praktické postřehy zasloužilých tetrisaček ... L. :-)
Odpovědět
1
2
základem je nepotřebné krámy vyhodit do popelnice
Odpovědět
Profilova fotka
julie, aj ja by som kupila.. my sme zatial dvaja, mame 3 izbovy byt 64 m2, balkon asi 4 m2 a pivnicu 1 x 1 m ulozny priestor sme vyriesili dvoma vstavanymi skrinami, v spalni mame obliecky, paplony, uteraky, osusky, deky.. mam tam aj suflik na kabelky.. a este mame miesto pod postelou, zatial je tam len kufor a vianocny stromcek.. v chodbe som planovala skrinu podla toho, aby mi tam voslo vsetko co nechcem mat na ociach - v jednej casti mam miesto na zehliacu dosku, zehlicku, susiak na pradlo, vysavac, vedro, metlu, aj cistiace prostriedky (nemame este skrinky v kupelni), kos na pradlo zatial nemam a v druhej casti su kabaty, teraz aj ciapky, saly, rukavice (v lete odkladam na vrchnu policu) korcule, rakety, topanky, dazdniky.. a nad dverami mame este skrinku kde su vaky, cestovne tasky a vianocne a velkonocne ozdoby.. - mineralky ked nevojdu do kuchyne, idu do skrine v chodbe - kvetinace, hlinu a pod. mam na balkone - obrusy zatial nemam, ale kedze nemame este nabytok v obyvacke, nejake miesto este bude.. - lyze, lyziarky su v pivnici a veci k vode teraz tiez, v lete ich supneme do skrine v chodbe.. - mne sa najviac osvedcilo neskladovat zbytocne veci ktore nepouzivam a tak sa v ramci jarneho upratovania ucim zbavovat zbytocnosti (nosim ich k nasim, maju dom ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Kam s těmi krámy v bytě? Jestli to jsou krámy, tak vyhodit. Samozřejmě po bedlivém rozmyslu. Já se vždycky zeptám, a kdys to naposledy potřebovala? Když si odpovím: už ani nevím, nebo: v posledním dvou letech vůbec, tak to většinou vyhodím, nebo daruji (oblečení dětí, hračky). Nejhorší a nejtěžší rozhodování je, když si říkáte, to jsme ale koupili, když.... a hledat v tom nějaký vztah. To zásadní si nechte (první botičky). Zbytek, vyhodit!
Odpovědět
My jsme se právě minulou sobotu přestěhovali do 3+1 (máme komoru a sklep) a při té příležitosti jsem spoustu nepotřebných věcí hodila do popelnice. Jak se mi ulevilo, dokonalá terapie! Co nepotřebuješ, tak určitě vyhoď. Dvacatero povlečení a desatero dek je blbost, stejně to všechno nepoužíváš... - žehlící prkno - komora, vedle regálu - koš na prádlo mokré - koupelna, za pračkou - koš na prádlo suché - ložnice, ve vest. skříni - rozkládací sušák na prádlo (bych potřebovala aspon tři) - složený na balkoně, rozložený s prádlem v chodbě (obr chodba) - zásoby mimerálek (každej samozřejmě pije jinou) - nekupujeme - čistící prostředky (na každej prd mám snad čistič) - komora - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování (jsem béda, furt dom tahám kytky) - sklep - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) - komora, v krabicích - povlečení a prostěradla (mám snad dvacatero) - ložnice, vest. skříň - deky (mám snad desatero) - ložnice, vest. skříň - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody - sklep - ubrusy, povlaky na polštářky (vyměníte ubrus v obýváku a už se vezete ... musíte vyměnit i povlaky polštářů a deky na sedačce a pak taky ubrus v kuchyni, protože to máte spojeno ) - ložnice, vest. skříň
Odpovědět
Profilova fotka
jak vas tak ctu, tak jsem asi nejvetsi chudak :-( , bytecek mame 3+kk, ale kuchyn je tak malinka, ze tam mame jenom malinkou lednicku (takovou tu barovou) no a normalni lednicku s mrazakem mam v garazi!!! takze pro kazdou blbost musim dve patra do garaze, protoze do te male v kuchyni se nevejde skoro nic 8-( aspon si udrzuji kondici :-) hodne veci mame ve vestavnych skrinich v loznici a pokoji, smetak,mop, vysavac, zehlici prkno mame v obyvaku ve skrini, boty v botniku, mineralky ve skrince pod drezem, cistici prostredky ve skrince v koupelne,... Manzel dost dba na estetiku, takze v zivote by mi nedovolil neco soupnout pod postel ]-( , mame velkou a vkusne zarizenou koupelnu, ale radeji bych velkou kuchyn a malou koupelnu. ale brala jsem si manzela uz s bytem, takze s tim nic nenadelam |-|
Odpovědět
Zdenka - přesně tak. Kdysi jsem četla super radu - krámy dát do krabice, a dát je na rok do sklepa, pokud za tu dobu si na ně člověk ani nevzpomene a nepotřebuje je, tak rovnou vyhodit do popelnice ;-)
Odpovědět
...co se týče všech potřebných zbytečností bez kterých se neobejdu a které není nejjednodušší někam uklidit - nemůžu si vynachválit komoru, z části teda využívanou i jako šatnu ;-) - žehlící prkno - komora - koš na prádlo mokré - komora - koš na prádlo suché (špinavé)- koupelna vedle pračky - rozkládací sušák na prádlo (bych potřebovala aspon tři možná i čtyři) - komora, rozložený s prádlem v budoucím dětském pokoji - zásoby mimerálek (každej samozřejmě pije jinou) - nekupujeme - čistící prostředky (na každej prd mám snad čistič) - dle určení - koupelna, wc, kuchyně (skříňka vedle myčky) - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování (jsem béda, furt dom tahám kytky) - balkon, komora - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) - komora, v krabicích - povlečení a prostěradla (mám snad dvacatero) - ložnice, vest. skříň - deky (mám snad desatero) - ložnice, vest. skříň - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody, batohy, spacáky - komora - ubrusy, povlaky na polštářky (vyměníte ubrus v obýváku a už se vezete ... musíte vyměnit i povlaky polštářů a deky na sedačce a pak taky ubrus v kuchyni, protože to máte spojeno ) - ložnice, vest. skříň
Odpovědět
Takže - 48 m2, 2 dospělí, 2+kk, avšak komora na chodbě a "zimní" zahrada - resp něco jako zasklenej balkon. - žehlící prkno - vestavěná skřín v ložnici - koš na prádlo mokré - pod stolečkem u kterého v létě na zimní zahradě jéme :-) - koš na prádlo suché - v koupelně mezi pračkou a umyvadlem - rozkládací sušák na prádlo - 2 ks na zimní zahradě - zásoby mimerálek - max balení vody, v tý proslulý potravinový skříni - čistící prostředky - skříňka pod umyvadlem - dokonale využité místo - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování - mám něco málo v komoře - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) - v komoře to pomalu vypadá jako v Deichmanu :-D - povlečení a prostěradla - vestavěná skříň v ložnici - deky (mám snad desatero) - tamtéž - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody - komora
Odpovědět
- koš na prádlo mokré - pod stolečkem u kterého v létě na zimní zahradě jíme :-D
Odpovědět
2 dospělí + 1 dítě, užíváme 2+1 (byt je 3+1, jeden pokoj obejvá tchán) - žehlící prkno nemáme - koš na prádlo mokré kbelík ve skříni na chodbě - koš na prádlo suché jestli je to na špinavý, tak na chodbě pod věšákem - rozkládací sušák na prádlo (bych potřebovala aspon tři) nemáme, máme šňůry nad vanou a na balkoně - zásoby mimerálek (každej samozřejmě pije jinou) pijem vodu z vodovodu - čistící prostředky (na každej prd mám snad čistič) taky skříň na chodbě, ale moc jich nemáme - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování (jsem béda, furt dom tahám kytky) balkón - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) v botníku, máme každej asi troje dohromady :-N - povlečení a prostěradla (mám snad dvacatero) máme jen jedno na výměnu, zabere to jeden šuplík ve skříni v ložnici - deky (mám snad desatero) dětský u dětskejch osušek (skříňka pod televizí), dospělácký na přespání návštěv pod postelí - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody nevedeme - ubrusy, povlaky na polštářky (vyměníte ubrus v obýváku a už se vezete ... musíte vyměnit i povlaky polštářů a deky na sedačce a pak taky ubrus v kuchyni, protože to máte spojeno ) nevedem taky jsem spíš pro vyhození přebytečnejch věcí, co tu bydlíme, tak neděláme nic jinýho....dokonce budem bourat i skříně na chodbě, zůstane jen jedna malá na úklidový věci
Odpovědět
ahoj, my jsme v domku,ale máme to podobně uskadněný jako když jsme byli v 3+1(3 dospěláci a jedno dítě) - žehlící prkno - vestav.skříň v předsíni - koš na prádlo mokré - v koupelně na pračce - koš na prádlo suché - v koupelně na pračce(stejný jako na prádlo suché) - rozkládací sušák na prádlo - složený v garáži, rozložený b (obr chodba)uď v pokoji(co je volný) nebo na chodbě( v činžáku jsme měli balkon se šňůrama) - zásoby mimerálek (každej samozřejmě pije jinou) - špajz ( v činžáku ve špajzu a ve vestav.skříni v předsíni) - čistící prostředky (na každej prd mám snad čistič) - něco v koupelně ve skříni, něco ve vestav. skříni v předsíni(ty co se mov nepoužívají) a něco v kuchyni v lince (v činžáku to bylo podobně) - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování (jsem béda, furt dom tahám kytky) - garáž (v činžáku sklep a balkon) - letní boty v zimě a naopak zimní v létě (do botníku všechny nenarvu) - ve vestav.skříni (v činžáku v komoře v krabicích a v borníku-byl velkej) - povlečení a prostěradla (mám snad dvacatero) - v komodách v ložnicic( v činžáku podobně) - deky (mám snad desatero) - viz výše - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody - v krabicích ve vestav.skříni v předsíni - ubrusy, povlaky na polštářky (vyměníte ubrus v obýváku a už se vezete ... musíte vyměnit i povlaky polštářů a deky na sedačce a pak taky ubrus v kuchyni, protože to máte spojeno ) - zase v ložnici v komodách
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
-žehlící prkno nepoužívám, žehlím v kuchyni na stole, ale v bytě je,(sme v podnájmu) a je schovaný za závěsem a za topením -koš na mokré prádlo-mám lavor,na přenesení prádla z pračky na sušák -koš na suché prádlo-lavor -koš na špinavé prádlo-v předsíni -rozkládací sušák na prádlo-stojí rozložený když se suší v obýváku, když ne je opět za topením, stejně jako lavor -zásoby minerálek-nemáme -čistící prostředky-mám jich málo, je to zbytečný pro mě, mám je ve skřínce na wc, v kuchyni jar -květináče..-vůbec nepoužívám, nebaví mě to -letní boty v zimě-máme malej botník ale i tak jspou tam, máme jich málo -povlečení, prostěradla-úložný prostor postele, -ubrusy, utěrky, ručníky-skřínka v obýváku, mám od všeho tak 2-3, teda krom ručníků -deky máme 2, pořád používané a karimatky atd. nevedem jsme dva, bez dětí , bez zvířat a bydlíme v 1+1, 31 m2. je to fakt síla, třeba skřín máme jednu takovou větší a máme tam s přítelem oba dva veškeré oblečení ale dá se to, člověk aspon neskladuje blbosti
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Zaujímavá téma :-) :-D My sme 2 + 2 malé deti v 2-izb. byte - prerobenom na 3.izb. Nechceli sme investovať peniaze za veľkú prerábku, chceme sa sťahovať do väčšieho, takže tak provizórne.. - žehliacu dosku mám za veľkou skriňou - bočnou stenou a skriňou ostalo dostatok miesta, lebo máme podlahové rohové lišty, takže nie je skriňa úplne nalepená na stene - mokré prádlo neskladujem, hneď ho suším - to vysušené však pri mojich dvoch malých deťoch ostáva všade možne, v kopkách sú ožehlené veci, niekde zasa vysušené neožehlené a tak :-( - sušák má na balkóne, máme tam takú plechovú skriňu, sušák je medzi ňou a stenou - v tej plechovej na balkóne sú i niektoré čistiace prostrieédky ako i rôzne náradie na domáce opravy, šrúbiky a podobne.. - zásobu vody mám pri kuchynskej linke na chodbe, linku mám 2m - a to je aj celá kuchyňa, takže tam miesto neostalo, no na tej chodbe sa nám s botníkom vytvoril taký prázdny roh... už nie je prázdny - vodička ho zaplnila :-) - kôš na prádlo (špinavé) som šupla do normálnej vysokej skrine, v ktorej sú cez polovicu povešané len krátke veci ako košele a saká - takže je pod nimi dostatok miesta na kôš.. skriňa je "zatvorená" len závesom, takže sa prádlo "vetrá" :-) - sezónne topánky máme regálovo uložené v pivnici (no občas sú to skôr plné igelitky topánok) :-N No a ostatné veci normálne v skriniach.. čo sa týka nejakej dekorácie, tak tú mám v škatuliach z Ikea - buď na skriniach, v nich alebo v pivnici, niečo je ešte pod postelou... Je to sranda, keď sa človek zadumá :-D :-D :-D koľko "bordelu" vlastne treba niekam uložiť
Odpovědět
Profilova fotka
Připojuji se k názoru, že vyházet hromadu "krámů", které člověk stejně nepoužívá a má je jen pro jistotu a nebo ze sentimentu, je úžasně očistný pocit. Když jsem se stěhovala od rodičů, můj dětský pokojík se měl stát ložnicí, takže mě mamka vylifrovala kompletně všechny krámy. A nešetřila mě a zabalila i to, co jsem měla na půdě - věci z dětsví a puberty, binec nastřádaný za roky. Na půdě má hafo místa, rodinný dům velký jako blázen, takže jsem nechápala. Já šla do 2+1, 70 m2, bydleli jsme tam dva. Dnes už ale vidím, že udělala moc dobře. Nikdy bych si ty věci totiž nepřebrala, jen je nechala válet v krabicích. K tomu mě nedonutilo ani to, že doma nebyly věci kam dát. Až když se z bytu stěhoval pryč manžel a balil si své věci, přebírala jsem vše, abych dohledala, co by mohlo být ještě jeho. On byl na tom podobně a pořád kupil hromady letáků a podobných zbytečností, na které se pak sám nikdy nepodíval. Také jsem si oblíbila příbuzné, co měli potřebu nám dát nějakou příšernost, ale protože to byla rodina jednoho z nás, prostě to tak doma "strašilo". Momentálně jsem tak v polovině přebírání všech věcí, ale spousta už toho šla nemilosrdně pryč. Vřele doporučuji všem. On má člověk zpočátku, když se zařizuje, sklon posbírat po příbuzných a známých takovou "základní výbavu" a je potřeba se ji pak zase včas zbavit. trvale takové věci totiž chce používat málokterá ženská. Kdyby tak bylo místo, kam by se tyhle věci daly dát, aby zase pomohli druhým. Omlouvám se, nebylo to úplně přesně k věci, ale myslím, že psát, kam dávám žehlící prkno, je už zbytečné, padlo to to mnohokrát. Přeji všem, ať mají doma vše, co potřebují, ale zároveň jen a jen to :)
Odpovědět
Profilova fotka
spimy,... super 8-)
Odpovědět
priklanam sa k tomu co napisala spimy . prestahovali sme sa prednedavnom z bytu 46m2 do bytu 150m2 - vyhodili sme cca. 1/2 veci ktore sme mali v malickom byte - jednoducho sme si povedali ze nebudeme stahovat nic, co sme dlhsie ako rok ( u mna 2, kedze som bola tehotna) nemali na sebe a nepouzivali - a bolo toho pozehnane, kedze maly bytik bol zaroven nas prvy bytik :-) mali sme tam veci este od rodicov, zo strednych skol a pod. ... teraz sa nam vsetko prehladne zmestilo do maleho satnika - 2x1,6, dvoch vstavanych skrin - obe okolo 2m. Priznavam ze mam velku kuchynsku linku kde sa zmesti toho naozaj vela ( cca. 12m ) - inak mame minimum nabytku a minimum aj planujeme... V poctate mame ulozneho priestore az na tu kuchynu ( predtym som mala minikuchynu 1.6m ) omnoho menej ako v minibytiku - byvame zatial 2-ja dospely a jedno dietatko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dai: Přesně tak :) Ještě dodávám, že je krásný pocit, otevřít skříň a najít v ní přehledné kupičky oblečení nebo vysunout v kuchyni šuplík, a tam mít pár podstatných věcí a nemuset prohrabovat hromadu a snažit se, aby vám to nepopadalo. Navíc člověk si už nikdy na to, co vyhodil, nevzpomene. Stejně na to nevzpomněl, když to měl doma, proč by měl, až to už nikdy neuvidí?
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem vyhazovac, co nepotrebuju, vyhodim nebo predam dal nekomu, kdo to uzije...
Odpovědět
Ahoj, tak to se připojím. Jsem na tom podobně, jako někdo už psal, 1+1 40m2, dva dospělí...a občas si už taky říkám, že nevím, kam s tím.. ale pro klid :)) :Zajímalo by mne, kde ste v bytech našli pro tyto věcí místo (nemám ráda, když je to na očích): - žehlící prkno - mám v komoro/šatně - koš na prádlo mokré - mezi pračkou a vanou, je překlopený na prášek na praní - koš na prádlo suché - na špinavé? ten je v chodbě, v rohu s koupelnou - rozkládací sušák na prádlo - visí na stěně v komoro/šatně - zásoby mimerálek - v kuchyni ve stolku Forhoja z Ikea, ale už jsme je odbourali a filtrujeme - čistící prostředky - něco v koupelně, něco pod dřezem - květináče, podmisky, truhlíky, hllína na přesazování - ve sklepě - letní boty v zimě a naopak zimní v létě - máme úložný prostor v sedačce (takže po sezoně vyčistit a schovat) - povlečení a prostěradlo - mám naštěstí jen na střídání, takže v komoro/šatně - deky - náhradní pouze lehké, takže se vejdou také do sedačky - karimatky na pláž, nafukovací potvory do vody - nevedeme :)) - ubrusy, povlaky na polštářky - ubrus jen vánoční a povlaky na polštářky taky jen na střídání a vše v komoro/šatně Největší problém je s oblečením. Máme ho v té šatně a ramínka už se nechtěj vejít.. Už se těším do baráku :)) Navíc manžel je "schraňovač", takže občas problém, ale zase oblečení je schopen vytřídit a dát na charitu nebo tak :))
Odpovědět
Profilova fotka
Manželé jsou skoro vždycky schraňovači, protože nikdy nevíš, co se může hodit. Pak potřebuješ nějak zaimprovizovat při výrobě/opravě něčeho a co najdeš? Kulový :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hugo, to bych jeste musela mit manzela, kterej by improvizoval pri oprave :-D :-D :-D haha, to on radsi pujde a koupi si novy
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?