Ověřený přípravek na vinyl?

Zdravim, Mame lepeny vinyl a rad bych se Vas zeptal jaky pouzivate pripravek na uklid a jak jste spokojeni? Mame kocku, male dite a uklid je potreba. Koupil jsem neco od HG ale na vinyl to ne uplne cisti a za chvilku se vam " lepi " ponozky k podlaze a i kdyz jste pred hodinou umyvali zem tak mate ciste bile ponozky tak jsou uz spinave. Diky vsem za radu.
Odpovědět
Evidentně jste si na podlaze díky špatným přípravkům vytvořili voskový film a teď se Vám to lepí a matle. Budete se toho hodně špatně zbavovat. Vytírala bych jen horkou vodou s octem ať ten vosk dáte dolů. Hlavně bych se vyhnula přípravkům s voskem/ leskem. HG my do baráku nesmí😉 A když už nějaký přípravek tak jen trošilinku.
Odpovědět
@tinabla přesně tak. Absolutně nevidím důvod používat něco jiné, než čistou vodu s trochou octa, případně trochu "nějakých mydlinek". Nějaké účinější čistící přípravky, případně "ochranné" pro běžkou údržbu, proboha proč? Je to podobné jako s multivitaminovými přípravky. Jsou to jen vyhozené peníze a kontraproduktivní.
Odpovědět
Profilova fotka
Hodně se doporučuje Sidolux na vinylové podlahy. Já teď umývám Sanytolem a jsem s tím spokojená. Vodou s octem jenom bych umývat nemohla, protože bych měla pocit, že to myju jenom vodou. U mě to musí trochu pěnit a vonět :-)
Odpovědět
@zdenna octová voda
Odpovědět
@tinabla @petta33 diky za radu. Podlaha je i takova matna, ne zariva.. nevedel jsem ze to udela takovej bordel. Dneska to stahnu a snad ji vratim puvodni lesk :-) jeste jednou diky
Odpovědět
Máme lepený vinyl, většinou vytírám každý den,především kvůli dětem a zvířatům. Na vytření mi stačí horká voda a občas ocet. Používala jsem univerzální čistit od yellow and blue, ten je super, ale vždy ho zapomenu koupit. Nebo ještě špatný nebyl univerzální čistit z DM drogerie od jejich značky.
Odpovědět
já z ekologických důvodů skoro nevytírám:-D a když už, tak používám sanytol, protože jsem ho dostala... a funguje to ok.
Odpovědět
@mitoma teda vytírat každý den, tak to maso. Záleží na zdroji znečištění. Pokud je zdroj znečištění suchý (prach, drobky), tak u nás stačí vysát a jednou za čas vytřít octovou vodou s trochou mydlinek. Že bychom měli zespoda špinavé ponožky to tedy ne.
Odpovědět
@honzik75 každého věc jak často vytírá. Když jsem byla v práci a domů se chodila jen vyspat tak mi stačilo vytřít jednou týdně, teď fakt ne.
Odpovědět
@zdenna My používáme vodu a jelikož máme parkety, tak kapku oleje do toho. Máme malé dítě a vždy to stačilo. Jinak máme Roombu, takže se tu vysává celkem často, co se týče vytírání, tak fakt minimálně, když je čas a když už se k tomu dokopeme.
Odpovědět
@mitoma jasně, že je to každého věc a nebylo to nic osobního. To není otázka času. Reálná potřeba častěji u nás není. Jen u kuchyňské linky. Ale doma nemáme zvířata, takže to chápu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?