Plíseň v silikonu ve sprchovém koutě

Pěkný den přeji, před nějakým časem se nám začala v silikonu ve sprchovém koutě tvořit plíseň. Když jsem si o tom četl nějaké diskuze na internetu, nabral jsem dojmu, že pokud silikon nahradím novým, bude mne to velmi pravděpodobně čekat znovu a znovu. Narazil jsem také na tento článek... https://www.lepidla.cz/cs/a/nelibi-se... Připadalo mi, že by to mohlo fungovat. Jak to máte vy a jak jste to úspěšně či neúspěšně řešili? Jedná se o plíseň pouze v silikonu sprchového koutu, jinde není. Myslím, že větráme dostatečně. Otročinu typu "vytřít/setřít vodu po každém sprchování" nechceme. Děkuji.
Odpovědět
@radim83 nám zabírá Savo proti plísni
Odpovědět
@majanax osobně jsem složení nečetl, ale z nějaké diskuze jsem pochopil, že není rozdíl mezi savem a savem proti plísním? Jak často to čistíte? Funguje to? Mám za to, že manželka také zkoušela nějaký prostředek proti plísním, ale výrazný efekt to nemělo.
Odpovědět
@radim83 Není to otročina ale standardní péče o sprcháč. Kde je vlhko, bude plíseň a můžete se třeba zbláznit. Po sprchování večer sprcháč prostě otřu, práce na minutu.
Odpovědět
Savo zabírá nějakou dobu, ale po pár letech je silikon natolik pórovitý že se plíseň rozjede do pár dnů po dezinfekci. Takže nebývá než to vyškrábat pryč, sterilizovat spáru a přesilikonovat. Je to hnusná a smradlavá práce. Ta polymerová spárovačka vypadá zajímavě, možná bych zkusil popátrat jestli se něco na této bázi nepoužívá třeba v německu nebo na severu, to jsou takoví novátoři. Aby to nedopadlo tak, že se plíseň stejně rozjede ale bude se to odstraňovat daleko hůř než silikon.
Odpovědět
Ano MS polymer funguje dobre. Jsou to tmely jako Mamut / MS Unifix / Trex nebo kdo tam jeste
Odpovědět
@dkrukovsky máte nějakou osobní dlouhodobější zkušenost?
Odpovědět
@radim83 Daval jsem lepidlo Fix all
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?