Povlak na žehlicí prkno - má smysl?

Profilova fotka
Holky, jak je to? Slouží potah na prkno ke snadnějšímu žehlení nebo je to jen estetický prvek?
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se to vezme - na samotném dřevě se žehlí dost blbě, takže určitě potah :-N Jestli pořídit nový potah na stávající záleží spíš na stavu původních věcí .... Na prkno, které používám, jsem cca po 2 letech používání pořídila nový povlak bavlněný s řádnou výstelkou (původní se mi zdál tenký a materiál toho tolik nevydržel) a žehlí se mi lépe. Tento povlak tam mám už cca 5 let a je stále v dobrém stavu (i když toho moc nenažehlím, žehlím jen to co se musí - božihodové oblečení, kapesníky a plínky jinak nic). Na druhém prkně (stará klasika, co se dává na židle) mám zděděný teflonový potah a na tom se mi žehlí blbě, ale jako klouzačka pro děti je výborný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak určitě má i tu funci estetickou,na trhu velká rada různých vzorů a barev, ale podle mě usnadňuje žehlení, kdyby tam nebyl, tak budeš žehlit na čem? Na dřevě, molitanu? Když budeš mít větší kus oblečení nebo třeba povlečení může se ti stát, že při posunovaní nadzvedneš i ten molitan. potah stáhneš a drží to pevně a jezdíš žehličkou jak chceš. Já mám jedno prkno kovové s železnou mřížkou na ní vrstvu molitanu a na tom potah, druhé prkno je ze dřeva a taky jsem si tam vyrobila vrstvu molitanu i s potahem. Když ti ze žehličky vyletí nějaké svinstvo(vod.kámen), tak potah sundáš a opereš, to same i když se třeba zabarví nebo jinak ušpiní. Já žehlím často, hlavně při šití a musím říct, že potah dostává dost zabrat. Ale doporučila bych bavlněný, teflonový se mi taky moc nelíbí. Myslím, že je to dobrá investice, zas tak drahý není a nebo si můžeš vyrobit ze starého prostěradla
Odpovědět
Mám teflonový potah a má to usnadnit žehlení, že udržuje teplo a není zapotřebí žehlit z obou stran - třeba tričko. Samozřejmě neplatí u montérek ;-) Já jsem s ním spokojená.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?