V rekonstruovaném domku se dělá červená plíseň - co s tím?

Zdravím, poměrně krátce žijeme v rekonstuovaném domku. V nové koupelně máme sprchový kout. Krátce po zabydlení se nám v něm, hlavně ve vaničce a tak asi do 60 cm výšky ve spárách začala dělat nějaká červená plíseň. Máte s tím zkušenost? Jak s tím bojovat? Když to umyju, za dva dny je to tam znovu. Doteď jsem se s tím nikde jinde nesetkala. Díky za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@aedoss Je třeba také znát skladbu zdiva kolem sprchového koutu.
Odpovědět
Profilova fotka
@aedoss nemůže to být dřevomorka ? =-)
Odpovědět
@mikiliki všechno se rekonstruovalo, zbyly akorát zdi. Je fakt, že s vlhkem mírně bojujeme - hlavně kvůli sušení prádla. Je v plánu sušička, ale ještě chvilku to bude muset počkat. Jinak zdivo myslím, že jsou normální cihly.
Odpovědět
ještě mě napadlo, jestli tu není víc železitá voda, protože teď jsem to stírala i kolem baterie ve dřezu :-/
Odpovědět
@aedoss Pak tedy rozbor vody, to na plíseň nevypadá.
Odpovědět
@aedoss zdroj vody je studna?
Odpovědět
@aedoss ,právė voda mė napadla jako první
Odpovědět
Profilova fotka
To neni plisen. Ale usazenina z vody, zelezite, jak jsi psala. Napadlo me to hned, jak jsi napsala, ze je to ve sprse. Meli jsme to taky v min.dome, chce to jen casteji myt koupelnu, jinak to nic neni☺
Odpovědět
@llama ne, voda je normálně z řádu
Odpovědět
@kikiwhite super, tak to jsem ráda, že to nebude plíseň. :-) Už míň ráda drhnout 3x - 4 x týdně celou sprchu :-D
Odpovědět
Díky všem za rady :-) Někde jsem dohledala, že to může být ještě nějaká vodní řasa, ale když je to voda z řádu, tak nevím.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?