Vodní kámen - fyzikální úprava vody Anticalc

Dobrý den, máte někdo zkušenost s úpravou vody od Aquasaru na magnetickém principu? Děkuji
Odpovědět
Je to nesmysl a navíc to není vhodné na pitnou vodu... jediné co opravdu funguje je katexový filtr.
Odpovědět
@requied Mohu se zeptat proč je to nesmysl? To, že voda není pitná jsem se zatím nikde nedočetla. Moc děkuji za jakoukoliv Vaši zkušenost.
Odpovědět
@lucka48 magnetická úprava vody funguje maximálně pár hodin od průtoku přes jednotku. Takže ve sprše, konvicích, bojlerech, pračkách, atd.. se stejně bude "vodní kámen" usazovat. Jinak tady máte oficiální vyjádření od SZU http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostr...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Zdravím. Já o tom uvažuji a včera jsem mluvil s pánem na telefonním čísle, který mají na netu. Vysvětloval mi, že jejich produkt na úpravu vody nefunguje jako konkurenční a jednoduché bázi, že se voda zmagnetizuje. To by stačilo si koupit nějaké magnety a dát je okolo trubky. Jejich produkt vytváří magnetickou resonanci a nepůsobí na vodu přímo magnety. To znamená, že voda po jejich úpravě vydrží 2-3 měsíce. Četl jsem ten článek na SZU a pánovi bylo hned jasné, že jsem ho četl. Prý to ale není případ Aquasaru a že prý s panem Koříškem, autorem článku SZU, několikrát jednali a dokazovali mu, že jejich úpravna nemá negativní vliv na lidský organizmus jako zmagnetizovaná voda, protože oni jí nemagnetizují. Jeho názor ale prý nikdo nezmění. Je to jistý alibismus? Nevím... Zavolejte mu sami a ptejte se, šťourejte, chtějte důkazy atd. Já sám jsem na pochybách,....
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s @requied, že smysl dává pořídit zařízení, které prokazatelně funguje. Po 2 letech zkušenosti se změkčovačem na bázi ionexové pryskyřice bych si nic jiného domů nepořídil. Zabere to sice trochu místa, ale s tím je nutné počítat. Rozdíl je jednoznačný i pro člověka, který nikdy neměl možnost srovnání. S výrobkem na obrázku sice nemám žádnou zkušenost, ale už od pohledu nemůže takové zařízení konkurovat skutečné filtraci vody.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Musím jen souhlasit, je to nesmysl, který vůbec nefunguje .. nainstalovano cca před 2 lety ... všude vodní kamen. 3x zapnu konvici a vrstva kamene je tam zpět .. předražená zbytečnost.. nyní se koukám po nějakých filtrech..
Odpovědět
Magnetická metoda změkčování vody, stejně jako elektrostatická, elektromagnetická, katalytická je poměrně slušně prokázaný podvod, který se přesto již padesát let daří prodávat. Funkční jsou elektrolytické a chemické metody které vážou minerály z vody, respektive je nahradí něčím jiným, méně "tvrdým". Všichni prodejci se ohání "prokázaným účinkem", ale nikdo není schopen doložit slušnou studii nějaké renomované univerzity nebo laboratoře. [Silná] Magnetizace by měla teoreticky způsobit ukládání vápníku ve formě aragonitu, který je snáze rozpustný než klasický kalcit. Voda tak zůstává stejně tvrdá, jen maji krystaly jinou formu a dají se snáze odstranit. Praktické pokusy zatím prokázaly že efekt magnetismu je minimální, většinou neměřitelný, a tvar krystalu je závislý na mnoha jiných faktorech - teplotě, rychlosti okolního proudění, materiálu potrubí, přítomnosti jiných látek ve vodě (to asi nejvíc) a tak dále. NEVĚŘTE TAKOVÉ BLBOSTI. Je to stejná hlavologie jako pyramida na ostření žiletek.
Odpovědět
@obludak dobry den a co toto https://www.siko.cz/akce/jak-zatocit-... ?
Odpovědět
@awakened Můžu se, prosím, zeptat na zkušenosti a značku? Ještě nebydlíme, ale za 2 týdny se stěhujeme... Máme vybuduovaný nový řád i vodojem nad obcí a první zkušenosti s vodou... Ach jajajaj :( To bude kamene! Musíme něco vymyslet, budu ráda za tip. Díky!
Odpovědět
@jkjkj principálně se jedná o katalytický změkčovač. Nikde není seriózní laboratorní potvrzení o proklamované účinnosti. Fotky rychlovarné konvice nejsou nic, klidně na netu najdete video jak brambora napájí 230V ventilátor. Přiložené certifikáty potvrzují pouze zdravotní nezávadnost a, v jednom případě, provedení zkoušky tlakové a mechanické odolnosti. Stejně tak je bezproblémová certifikace na pokrytí stříbrem, proti vývoji bakterií. Propagovanou certifikaci u organizace IAMPO se mi nepodařilo najít vůbec, ale nevylučuji že existuje. Údajný patent TGP - nikde není uvedeno patentové číslo, ani země registrace, čili naprosto neprokazatelné tvrzení. TGP(R) který používají skutečně existuje a je registrován na společnost UNITED INTERNET MEDIA GMBH viz https://trademarks.justia.com/786/89/... Internetová doména swatec.ch společnosti Swiss Aqua Technologies je registrována ve švýcarsku společností "Swiss Aqua Technologies SK s.r.o." , se sídlem v Prešově Čím více faktů tím méně důvěryhodné se mi to zdá. Rezultát, toto spadá do kategorie kosmodisk.
Odpovědět
@obludak dekuji moc
Odpovědět
Profilova fotka
@anveno Omlouvám se za opožděnou odpověď. https://www.gienger.cz/wp-content/upl... Máme Cosmowater Home 22. Po 2 letech výborná zkušenost.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
@awakened Dobrý den, ten filtr máte na hlavním přívodu vody? Co jsem se dočetl, tak doporučuji ještě před dát filtr nečistot.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?