Demolice RD a stavební úřad

Profilova fotka
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně demolice RD. Již jsem před měsícem podala žádost o demolici RD (ohlášku) na stavební úřad. Po 30 dnech se mi ozvala paní z úřadu, že potřebuje dodat podpisy sousedu (souhlas). Bydlíme mimo stavební parcelu, tudíž se tam dostaneme pouze o víkendu. Vedle nás je soused, který v domě již několik let nežije a dům je cca 10 let opuštěný. Vedle nás je další soused, který tam má pouze chatu a jezdí, tam jen občas nebo v létě. Takto jsem to vysvětlila paní z úřadu a říkala, že si mám v katastru najít trvalé bydliště sousedu a zajet za nimi. Jen nevím jak to mám vyřešit, jelikož nemohu jezdit sem a tam a čekat kdy kdo bude z těch sousedu doma. Měl někdo stejný problém? Nevíte jak dlouho může úřad držet tuto žádost než se doloží podpisy? Myslíte, že bude stačit vytisknout upozornění na demolici pro sousedy a poslat to poštou? Na úřad bych pak doložila podací lístky. Jenom nebudu mít ty podpisy, když to pošlu poštou. Moc děkuji za radu :)
Odpovědět
@anusenka93 Musite mit original podpisy vsech vlastniku sousednich pozemku na situacnim vykresu. Jestli je nechcete obesilat, vezmete zadost zpet a pozadejte o rizeni. Urad sam vsechny sousedy obesle a pocka 10-15 dni, jestli k tomu daji nejake namitky. Pak rozhodne. Kdyz se nikdo neodvola, muzete bourat.
Odpovědět
Taky mi přijde, že jste šli od začátku špatnou cestou. Nám úředník na SÚ řekl, že se podává Žádost o odstranění stavby, která by snad měla být vyřízená do 14 dnů.
Odpovědět
@noemi77 Tak rychle by to bylo, kdyby stavba byla v havarijnim stavu.
Odpovědět
@anusenka93 Podací lístky jsou k ničemu, SÚ je nebere jako "důkaz" o tom, žejste poslali ten správný papír. My jsme to dělali tak, že jsme na trvalé bydliště poslali dopis se situací+taková ta úřední věta co chcete dělat a že souhlasí...pak obálku se známkou a naší adresou zpět a prosba o podpis s vysvětlením. To pak zanesete na SÚ. Nebo se na to vybodnete a SÚ to převedena z ohlášky na stav. řízení a obešle si je sám. Tam pak stačí ten podací lístek a to, že se nikdo nevyjádří negativně. Takže na tom, jestli ušetříte čas záleží natom, jestli sousedy takto seženete a jestli se budou obtěžovat vám to podepsat a poslat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?