Přiznání k dani z nemovitosti v případě spoluvlastníků

Máte někdo zkušenosti s přiznáním k dani z nemovitosti v případě spoluvlastníků? Já vlastním ideální 1/2 pozemku a manžel druhou ideální 1/2 pozemku. Jak budeme v lednu řešit daňové přiznání? Každý svoje? Nebo můžu já jako jeden ze spoluvlastníků podat jedno daňové přiznání?
Odpovědět
@petcep Myslím, že existují dvě varianty. Buď podáte daň. přiznání každý sám, nebo si určítete jednoho z vás jako společného zástupce. Ten je pak povinen podat daň. přiznání a daň zaplatit.
Odpovědět
Profilova fotka
Můžete za oba..pokud jste stále manželé...))
Odpovědět
Stačí když podá jeden za celý pozemek
Odpovědět
Moc děkuji za odpovědi! Moc jste mi pomohly, bála jsem se, že to bude komplikovanější :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
řeším teď totéž.... manžel má 1/2 pozemku a já druhou, stačilo tedy podat přiznání na moje jméno?
Odpovědět
s přítelem máme každý ideální polovinu domu, DP jsem podávalá já na celek, nějak nás ani nenapadlo to dělit.
Odpovědět
@lukava podávala jsem teď přiznání dědovi a babičce a dávala jsem jen na dědu, vzadu na přiznání se pak dá kod 3, že je to spoelčný zástupce
Odpovědět
@lukava ale měli to teda v SJM
Odpovědět
@ludmilad ten kód 3 :) zo bude ono :) děkuji! moc jsi mi pomohla :)
Odpovědět
@lukava rádo se stalo :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Nechci zakládat nové téma, tak zkusím toto. Získali jsme s manželkou pozemek, který máme každý 1/2 (nemáme v SJM) a teď řešíme daň z nemovitosti. Zajímalo by mě, jestli si tím někdo v posledním roce prošel. Jedná se mi hlavně o ten výpočet. Pokud totiž vyplním interaktivní formulář sám (neuvedu žádné podíly), tak mi to spočítá daň asi 30 Kč. V případě, že bychom dali každý za sebe, tedy když tam napíšu můj podíl 1/2, tak mi vyskočí daň 50 Kč, a to za každého, tedy 100 Kč. To je docela rozdíl 30 nebo 2× 50 Kč. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?