Výběr grilu

Dobrý den, jakou mate zkušenost se zahradnimi grily? Dívám se po grilu ve střední cenově hladině k občasnemu grilování, nemám zarim jasno jestli klasika dřevěné uhlí, nebo spíše plyn nebo elektrika. Budu rad za vaši osobní zkušenost, příp. I doporučení značky. Předem diky.
Odpovědět
Vyzkoušel jsem grily plynové a na uhlí. Po zkušenostech už bych nás uhlí nechtěl. Máme tento a super. http://www.mountfield.cz/plynovy-gril...
Odpovědět
Profilova fotka
my máme weber na uhlí a spokojenost http://www.weberstephen.cz/Sv%C4%9Bt-.... To uhlí tomu prostě dodá tu pravou, grilovanou chuť. Pokud se pro uhlí rozhodneš, tak určitě ber typ s odnímatelným popelníkem, čištění je pak velmi snadné. S grilem na uhlí se chce trochu naučit, ale pak lze dělat vše, jako s plynovým. Máme vyzkoušeny jak rychlé plátky masa, tak 2,5kg krkovici vcelku, pomalu grilovaná přes dvě hodiny - byla krásně propečená a přitom šťavnatá :-)
Odpovědět
Doma mame jeden maly na balkone ale vzdy se tesim k nasim na ten jejich poradny, kde se daji grilovat i velke kusy sama, to je pak grilovani! :-)
Odpovědět
Jakou znacku?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Rozhodněte se jestli chcece plynový nebo elektrický nebo na uhlí, to všechno je hodně důležité.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@kuna mohu se zeptat, jaké teploty v grilu při grilování dosáhnete? My totiž max. 130-150st. a to je hrozně málo Jen nevíme, kde děláme chybu. Používáme brikety, dáváme rozpálit do komína a pak je žhavé rozsypeme v grilu... ale ta teplota je tam prostě pokaždé strašně nízká. Nevím, kde děláme chybu, jestli je málo uhlí apod. :-( :-( :-(
Odpovědět
@kkoudelka asi málo uhlí nebo špatně navrženej gril, pokud to vůbec jde
Odpovědět
Profilova fotka
Gril je Weber, tak tam asi problém nebude. ;-) Zkusíme dát víc uhlí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kkoudelka A jaký máte? My koupili teď Original Ketle nebo jak se to píše a manžel tam taky měl nízkou teplotu, tak jsem pootevrela ten pruduch na ten popel a nahoře taky a pekne se to vyhrálo. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kkoudelka to, bohužel, nevím, my někde ztratili teploměr, takže měříme jen teplotu uvnitř masa, když pečeme vcelku. Ale napadá mě málo uhlí, jaký máte komín, nemáte náhodou ten kompaktní https://www.mall.cz/prislusenstvi-gri... My ho měli původně, dostali jsme ho ke grilu v rámci nějaké akce a také jsme pořád nechápali, proč je uvnitř nízká teplota, když máme plný komín uhlí. Pak jsme zjistili, že jsou dvě velikosti, koupili ten velký a už je to OK.
Odpovědět
@kkoudelka Ja som prave vcera kupil gril, nie weber ale nieco podobne od tej hornbach znacky, Tenneker a pri vypalovani podla navodu by najprv mal mat 100 stupnov a potom 200, mne sa prave nedarilo udrzovat tak nizku teplotu, vzdy to vyskocilo cez 200 a musel som zatvarat privod vzduchu a vetrat to, neviem si predstavit ako je mozne nevediet dosiahnut aspon tych 200-250 ak sa to poriadne rozpali. Nemeria vam teplomer zle? To sa moze kludne stat ze je ta stupnica posunuta :-) A inac teda ja pouzivam klasicke uhlie, nie brikety, ale to by nemalo robit ziadny rozdiel ked sa to poriadne rozpali.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Mně známej práve doporučil tento gril https://yesbydleni.cz/grily/546274-gr... a tak se Vás chci zeptat, co je na něm tak úžasného 😄 předem díky!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@michalnovotnyy tak na něm je zajímavá snad je ta cenovka🙂 pokud bys potreboval utratit za plynovej gril takovouhle sumu, tak jinou znacku.
Odpovědět
@michalnovotnyy Když pominu to, že je to reklama, tak nechápu lidi, co si na domácí grilování koupí plynový grill. Ano, je to bez práce, nemusí se rozdělávat oheň, ale ta chuť dřevěného uhlí v mase je k nezaplacení. Plynový grill na akce většího ražení, kde se rube jedna klobása za druhou, jinak, já jsem zastáncem dřeva! 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle je to nejlepší: ano cena 😞 ..........https://www.grilguru.cz/kamado-grily?gclid=EAIaIQobChMI_fvz_dGJ7AIVSebtCh0YcQM9EAAYASAAEgIX6fD_BwE
Odpovědět
Profilova fotka
@davex asi te nenapadlo, ze muze mit tech grilu vic? Prostě se ptá na plyňák, no a? Taky mam gril na drevo (brikety, uhlí) i plynak.....kazdy pro jinou prilezitost, třeba.
Odpovědět
Profilova fotka
@lazlo jo tak tohle je úplně jiná liga....na ten si taky šetřím🙂
Odpovědět
@ozzy77 No mi to je jedno, dal tady první příspěvek a hned odkaz na eshop = reklama. A sám musíš potvrdit, že na dřevěném uhlí to maso chutná lépe, než na plynu.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex kurňa to s tou reklamou mne nenapadlo. Je to jak říkáš. Další spamer. No samozřejmě že chutná jinak i ty věci kolem té přípravy jsou prostě jinde. A řekl bych že já osobně plynak používám častěji. (Pro dva lidi) na party je to ale zase obráceně.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme gril Grandhall a spokojenost 😉 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Ambrozak, ja často ho používáte, jak funguje a co to je prosím za model? 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?